Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 24. července 2021 Kristýna

Online reportáž
komentoval: O T

1
Začal první poločas utkání Švýcarsko - Francie
2
Do první šance se dostal francouzský útočník Trezequet, kterého pěkným centrem našel v pokutovém území Henry. Jeho střelu z pravé strany však srazil švýcarský obránce Murat Yakin.
3
Další příležitost francouzského týmu, Henryho hlavičku chytil bez potíží švýcarský brankář Stiel.
4
Pires se pěkně uvolnil na levé straně, přešel přes dva švýcarské hráče a přihrál velmi dobře volnému Zidanovi. Francouzský kapitán ale situaci pokazil mizernou střelou.
5
Na druhé straně centroval z přímého kopu Hakan Yakin, a na míč si poprvé sáhl gólman Barthez, bez potíží ho stáhl ze vzduchu.
6
Francouzi jsou v úvodu zápasu aktivnější, kontorlují hru. Švýcarsko spoléhá na zabezpečnou obranu a zřejmě bude hrát na rychlé protiútoky.
7
Do pokutového území se probíjel Henry, ale v šestnáctce po souboji Muratem Yakinem upadl. Navíc mu byl odpískán ofsajd.
8
Švýcaři důsledným napadáním narušují rozehrávku Francouzů a komplikují jim zakládání útočných akcí.
9
Důležité Ve velmi dobré pozici se ocitl švýcarský záložník Hakan Yakin, ale z osmi metrů hlavičkoval těsně vedle Barthezovy branky.
10
Francie se sice tlačí dopředu, ale v její hře zatím chybí moment překvapení, její akce jsou čitelné a předevěším pomalé.
11
Aktvní Henry si na hranici pokutového území zpracoval dlouhý křížný pas, ale už nedokázal přesně vystřelit ani odcentrovat. Míč skončil za brankou.
12
Francie se hodně tlačí dopředu, ale její snaha končí před š´vycarskou šestnáctkou. Švýcaři dobře vystavěli obranu a nepouštějí Francouze do střeleckých příležitostí.
13
Po jednom z protiútoků ke střele z dvaceti metrů napřáhl Gygax, ale rána byla zblokovaná.
14
Třiadvacet metrů před francouzskou brankou fauloval Vieira švýcarského záložníka Wickyho, Švýcaři budou zahrávat přímý kop ze slibné pozice.
15
Důležité Gólman Barthez předvedl výborný zákrok, střelu Hakana Yakina z přímého kopu výtečně vytáhl zpod břevna na roh.
16
Další úspěšný zákrok francouzského brankáře, centr po následném rohovém kopu chytil bez větších potíží.
17
Levý obránce Lizarazu se prokličkoval k pokutovému území Švýcarska a přízemní střelou k bližší tyči prověřil pozornost gólmana Steila.
18
Tentokrát Francie zaútočila po pravé straně, ale Sagnol si míč předkopl až příliš daleko před sebe a následně se v souboji se Spycherem provinil faulem.
19
Důležité Další dobrá příležitost Švýcarů, Hakan Yakin se dostal až do pokutového území, ale v rozhodující chvíli už téměř sám před Barthezem upadl.
20
Wicky fauloval Zidana přibližně dvacet metrů před švýcarskou šestnáctkou a dal tak Francii podobnou příležitost, jako mělo Švýcarsko před několika minutami. Henryho přímý kop byl tečován na roh.
21
Důležité Góly Zinedine Zidane (Francie) vstřelil gól. Švýcarsko - Francie 0:1
21
Důležité Po Piresově rohovém kopu se v hlavičkovém souboji prosadil francouzský kapitán Zidane. Stadion ho odměnil skandovaným "Zizou, Zizou"!
22
Další střela Henryho je tečovaná, Francouzi budou kopat další roh.
23
Po rohu Pirese střílel bez přípravy Lizarazu, trefil ale jen švýcarského obránce Müllera do zad. Nápor Francie pokračuje.
24
Na Piresův centr si tentokrát šel gólman Stiel, ale míč neudržel. Další roh.
25
Zidanův centr sice švýcaři odvrátili, ale k odraženému míči se dostal Herny a z pravé strany posílal přízemní přihrávku. Ta prošla až ke vzdálenější tyči, kde před francouzským hráčem zachraňoval Henchoz.
26
Důležité Góly Johann Vonlanthen (Švýcarsko) vstřelil gól. Švýcarsko - Francie 1:1
26
Důležité Gygax vystihl chybnou rozehrávku ve francouzské obraně a vybojoval na pravé straně míč. Ten se dostal přes Cabanase až k Vonlanthenovi, který sám před Barthezem zachoval chladnou hlavu a přízemní střelou ke vzdálenější tyči nedal francouzskému gólmanovi šanci.
27
Na stadionu v Coimbře se zatím hraje velmi dobrý zápas. V jeho úvodu sice Francouzi častěji kontrolovali hru, ale nebezpečnější byli z ojedinělých šancí Švýcaři. Do vedení šli obhájci zlatých medailí a po vtřeleném gólu měli drtivý tlak. Ale už se neprosadili, naopak inkasovali po chybě v obraně.
28
Po vyrovnávacím gólu se hra trošku zklidnila, hraje se hlavně ve středu hřiště.
29
Francouzský kapitán Zidane se pustil do tradičních kliček, nejprve oklamal jednoho švýcarského hráče, na druhého už ale nevyzrál a o míč přišel.
30
Důležité Švýcarský gólman výborně vyběhl před pokutové území a ve skluzu odkopl míč před Henrym.
31
Hra po kratkém hluchém obodobí opět získává tempo. Aktivně jsou především Francouzi.
32
Z pravé strany centroval Sagnol, ale míč přeletěl číhajícího Zidana a Murat Yakin, byť s problémy, míč odpálil do bezpečí.
33
Střelec zatím jediného švýcarskérho gólu Vonlanthen spěchal za odraženým míčem, ale nebezpečnou situaci vyřešil Silvestre ve spolupráci s Barthezem.
34
Po Henryho průniku po levé straně posílal míč do pokutového území Lizarazu, ale centr se mu vůbec nepovedl.
35
Na druhé straně naopak velmi dobře centroval Spycher, ostrý míč ale v hlavičkovém souboji odvrátil Silvestre před Hakanem Yakinem.
37
Švýcaři se v poslední době snaží o nátlakovou hru, drží míč na polovině Francie, ale přes zformovanou defenzívu se nedostávají do šancí.
38
Další centr do franocuzské šestnáctky, ale Hakan Yakin fauloval v souboji Lizarazua. Rozehrává Barthez.
39
Makelele sice získal míč ve středu hřiště, ale hned ho zase nepřenou přihrávku Švýcarům odevzdal.
40
Gygax poslal douhý pas dopředu, ale Vonlanthen se s míčem dostal až k rohovému praporku. Navíc tísněn obráncem Silvestrem se nechal vytlačit téměř až k půlící čáře.
41
Cabanas centroval z přímého kopu ze třiceti metrů, ale ještě než se k míči kdokoliv dostal, odpískal slovenský rozhodčí Michel útočný faul švýcarského obránce Henchoze.
42
V závěru prvního poločasu jsou lepším týmem Švýcaři, ale jen ojediněle překvapí francouzskou obranu rychlou akcí.
43
Karty Žlutou kartu dostal Hakan Yakin (Švýcarsko)
43
Hakan Yakin zastavil ve středu hřiště při rychlém protiútoku Francouzů unikajícího Pirese a byl potrestán žlutou kartou.
44
Důležité Henry promarnil obrovskou příležitost, z levé stranu ho krásným centrem našel Zidane, ale francouzský útočník hlavičkoval asi metr vedle branky.
45
Skupinka švýcarských fanoušků si zapískala při střetu Sagnola a Wickyho na hranici pokutového území. Švýcaři chtěli faul a přímý kop z výhodné pozice.
45
Střílený centr Henryho z levé strany chytil Stiel.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Švýcarsko - Francie
46
Střídání Střídání: Francie: ze hřiště odešel Willy Sagnol, nahradil ho William Gallas.
47
Karty Žlutou kartu dostal Thierry Henry (Francie)
47
Francouzský útočník dostal žlutou kartu za nafilmovaný pád. Když velmi lehce zavadil o nohu ležícího Murata Yakina v pokutovém území, okamžitě se poroučel k zemi. Rozhodčí Michel ho velmi správně potrestal za filmování.
48
Nepřesnosti ve středu hřiště, ani Zidanovi se nedařily tradiční kličky.
49
Wicky nebezpečně centroval do pokutového území, jeho přihrávku zastavil Thuram a nebezpečí definitivně odvrátil Barthez.
50
Pires vybojoval míč na půlící čáře a okamžitě ho poslal na levou stranu sprintujícímu Henrymu. Ten z levé strany pronikl do pokutového území, ale opět nepřešel přes Murata Yakina. Henry se opět dožadoval faulu.
51
Cabanasův průnik na druhé straně zastavil čistým skluzem Thuram.
53
Švýcaři zahrával přímý kop asi z pětatřiceti metrů, na centr si naskočil Murat Yakin, ale křížná hlavička nebyla přesná.
55
Gallas centroval z pravé strany, míč se odhlavičkoval Muller, ale jen před pokutové území k nabíhajícímu Piresovi. Francouzský záložník vypálil bez přípravy, přízemní rána však směřovala doprostřed branky, kde byl připravený Stiel.
56
Důležité Důrazný Henry se prosadil na levé straně a oblouček za obránce poslal do šance Trezequeta. Ten ale nedokázal přihrávku dobře usměrnit, míč jen lehce tečoval do zámezí.
58
Wicky poslal kolmou přihrávku na Vonlanthena, ten se ale proti Thuramovi neprosadil.
60
Střídání Střídání: Švýcarsko: ze hřiště odešel Hakan Yakin, nahradil ho Benjamin Huggel.
61
Silvestre musel hlavičkovat před číhajícím Muratem Yakinem, ke kterému se snažel Wickyho centr.
62
Střídající Huggel postupoval sám na francozskou branku, ale proti přesile čtyř obránců neměl šanci se prosadit.
63
Lizarazu uvolnil před švýcarským pokutovým územím Pirese, ten sice vyslal tvrdou ránu, míč se ale vytočil na druhou stranu.
64
Druhý poločas je ve srorvnání s prvním zatím trochu mdlý. Chybí větší brankové příležitosti, hra z obou stran je v těchto momentech těžkopádná, neurovnaná.
65
Obě mužstva navíc kupí nepřesnosti, hodně pokažených přihrávek na obou stranách.
66
Karty Žlutou kartu dostal Raphael Wicky (Švýcarsko)
66
Wicky ve snaze vypíchnout míč Gallasovi sevřel francouzskému obránci nohu a velmi tvrdě ho poslal na zem. Dostal za to žlutou kartu.
67
Z tribun se ozývá pískot, především hra francouzské reprezentace upadla do podprůměru. Nedaří se jí vůbec nic.
69
Francouzi se stáhli před pokutové území a čekají, co Švýcaři předvedou. Ti se postupně osmělují.
71
Po nepovedené standardní situaci Švýcarů se dostal do brejku Pires. Dostal se s míčem až před pokutové území soupeře, ale po dlouhém sólu neměl dost sil k zakončení a míč mu sebral vrátivší se Spycher.
73
Rychlý brejk Švýcarů, Vonlanthen byl ale v ofsajdu.
74
Karty Žlutou kartu dostal Benjamin Huggel (Švýcarsko)
74
Huggel chtěl skluzem zastavit průnik Pirese, ale místo míče trefil Francouzovy nohy.
75
Střídání Střídání: Francie: ze hřiště odešel David Trezeguet, nahradil ho Louis Saha.
76
Důležité Góly Thierry Henry (Francie) vstřelil gól. Švýcarsko - Francie 1:2
76
Důležité Střídající Saha se hned po příchodu na hřiště podílel na gólové akci, když hlavou usměrnil míč za sebe, kde byl připravený Henry a pohotovou přízemní střelou skóroval.
79
Po faulu na Pirese střílel z přímého kopu nad branku.
81
Wicky obral o míč Pirese, francouzský záložník vzápětí fauloval. Po přímém kopu ale odhlavičkoval míč z francouzské šestnáctky Thuram.
83
Důležité Pěkná akce Francouzů a výborný zákrok Stiela. Zidane zatáhl míč, přihrál na pravou stranu Piresovi, který pohotově centroval do pokutového území. Murat Yakin míč podskočil, a tak se naskytla velká šance Henrymu, jeho hlavičku ale Stiel výborně chytil.
85
Důležité Góly Thierry Henry (Francie) vstřelil gól. Švýcarsko - Francie 1:3
85
Důležité Henry využil dlouhého pasu Silvestra, dostal se do pokutového území, položil si obránce Murata Yakina a chladnokrevně přízemní střelou překonal padajícího Stiela.
86
Střídání Střídání: Švýcarsko: ze hřiště odešel Daniel Gygax, nahradil ho Milaim Rama.
86
Střídání Střídání: Švýcarsko: ze hřiště odešel Stephane Henchoz, nahradil ho Ludovic Magnin.
88
Stadionem zní francouzská hymna oslavující postup do čtvrtfinále.
90
Nastavují se dvě minuty.
90
Střídání Střídání: Francie: ze hřiště odešel William Gallas, nahradil ho Jean Alain Boumsong.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:3.
90
Počet diváků 28 111 (94 % z kapacity 30 000)

Sestavy a rozestavení

Švýcarsko Švýcarsko (4-5-1)

1 Stiel
Stiel
o hráči
Henchoz
o hráči
86. min Magnin o hráči
20 Müller
Müller
o hráči
17 Spycher
Spycher
o hráči
8 Wicky
Wicky
o hráči
Yakin
o hráči
60. min Huggel o hráči
Cabanas
o hráči
15 Gygax
Gygax
o hráči
86. min Rama o hráči
6 Vogel
Vogel
o hráči
Vonlanthen
o hráči

Francie (4-4-2)

16 Barthez
Barthez
o hráči
19 Sagnol
Sagnol
o hráči
46. min Gallas o hráči
90. min Boumsong o hráči
15 Thuram
Thuram
o hráči
Silvestre
o hráči
Lizarazu
o hráči
10 Zidane
Zidane
o hráči
4 Vieira
Vieira
o hráči
Makelele
o hráči
7 Pires
Pires
o hráči
12 Henry
Henry
o hráči
Trezeguet
o hráči
75. min Saha o hráči

Rozhodčí: -
Počet diváků: 28 111 (94 % z kapacity 30 000)

Vzájemné zápasy

19. června 2016 21:00Švýcarsko–Francie 0:0
20. června 2014 21:00Švýcarsko–Francie 2:5
13. června 2006 18:00Francie–Švýcarsko 0:0
8. října 2005 20:45Švýcarsko–Francie 1:1
26. března 2005 21:00Francie–Švýcarsko 0:0
21. června 2004 20:45Švýcarsko–Francie 1:3