Pátek 3. dubna 2020, svátek má Richard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
Góly:
77. R. Látal (vla.)

Sestavy:
S. Colceag (3) - M. Petrouš (2,5), P. Knakal (3,5), R. Skuhravý (4) (53. R. Pilař), P. Gross (4) - R. Jež (4,5), M. Barteska (3,5), M. Švejnoha (2,5) (82. P. Kašťák), J. Němec (3) - H. Siegl (3), M. Fillo (2,5) (73. L. Blaha)
Sestavy:
Z. Pospěch (3), R. Bolf (2), P. Besta (3,5), P. Drozd (3) - R. Látal (1,5), D. Bystroň (3), M. Lička (3) (80. R. Slončík), M. Čížek (2,5) - M. Matušovič (1) (74. L. Magera), M. Heinz (2,5) (89. L. Žůrek)

Žluté karty:
63. R. Pilař, 64. R. Jež
Žluté karty:

Střely na branku: 5:5; Střely mimo: 5:8; Rohové kopy: 8:2
Počet diváků: 7 425 (63 % z kapacity 11 722)

Online reportáž
komentoval: O T

1
Začal první poločas utkání Plzeň - Ostrava
1
Souboj posledního týmu s lídrem tabulky zahájil výkop Plzně. Ta hraje v tradiční červenomodré kombinaci, Ostrava je v bílém.
2
Plzeň v úvodu zahrává roh, v pokutovém území vybojoval míč Siegl a po zásahu Besty měli domácí výhodu standardní situace. Hosté se ale v pohodě ubránili, centr do šestnáctky odvrátili.
3
Fillo získal míč ve středu hřiště a posunul ho doprava na nabíhajícího Ježe. Pravý plzeňský záložník centroval do šestnáctky, v pádu odkopl míč do bezpečí ostravský stoper Besta.
5
Čížek kopal přímý kop, centr z pětatřiceti metrů ale byl nepřesný.
6
Ostrava spěchala do rychlého protiútoku, táhl ho Matušovič. Jenže byl zcela sám proti dvěma plzeňským stoperům, takže musel počkat na nabíhajícího Ličku. A ten jeho přihrávku nezpracoval.
8
Další rychlá akce Ostravy, Matušovič vysunul po pravé straně Látala, ten si ale s dotírajícím Grossem neporadil a nedokázal přes něj odcentrovat. Nakonec o míč přišel.
10
Švejnoha zastavil Heinze deset metrů před pokutovým územím, Ostrava bude zahrávat přímý kop.
11
Přímý kop opět rozehrál Čížek, z šestadvaceti metrů centroval do pokutového území, ale domácí obránci odhlavičkovali míč do bezpečí.
12
Úvodní minuty zápasu zatím nepřinesly žádnou šanci. Hraje se především ve středu hřiště.
14
Zákrok Knakala na Čížka posoudil rozhodčí Šedivý jako faul, Ostrava bude zahrávat další standardní situaci.
15
Důležité Z přímého kopu od levé pstranní čáry opět centroval Čížek a tentokrát z toho byla velká šance: Ke vzdálenější tyči si naběhl Drozd, ale z dobré pozice přestřelil.
17
Víc ze hry mají zatím hosté, Plzeň se soustředí na obranu a snaží se vyrážet k rychlým protiútokům.
18
Důležité Domácí obrana podruhé v krátké době chybovala, na přihrávku mezi obránce si naběhl Matušovič a v plné rychlosti pohotově vypálil na Colceagovu branku. Míč proletěl těsně nad břevnem.
19
Důležité Do dobré příležitosti se už už dostávala i Plzeň. Jež poslal krásnou přihrávku do pokutového území na nabíhajícího Filla, ale v poslední chvíli míč odehrál na roh v pádu Bolf.
20
Utkání nabírá tempo, další příležitost měla Ostrava. Heinzův střílený centr do pokutového území zleva na zcela volného Matušoviče srazil obětavým zákrokem na roh Skuhravý.
22
Ostrava stále častěji drží míč, hraje se na polovině Plzně.
23
Další střelecký pokus Ostravy, z dvaadvaceti metrů vypálil Heinz, jenže míč měl opačnou faleš a snesl se daleko vedle pravé tyče plzeňské branky.
24
Matušovič promarnil obrovskou příležitost, v pokutovém území se zbavil obránců a dostal se k hlavičce, ale pěkný Čížkův centr poslal do strany místo na branku.
26
Nebezpečný protiútok Plzně, jeden z mála, vedl po levé straně Němec, v rozhodující chvíli před pokutovým územím si šlápl na míč a bylo po šanci.
27
Ostrava se dostala do menšího náporu. Po přihrávce Pospěcha pálil Heinz, jeho střela byla zblokováná, stejně jako rána Čížka. Vše uklidnil až gólman Colceag, který chytil míč.
29
Po delší době Plzeň podržela míč na polovině Ostravy, ale do šestánctky se vůbec nedostala. Brankář Laštůvka za první půlhodinu zápasu ještě ani jednou nezasahoval.
31
Důležité Góly Miroslav Matušovič (Ostrava) vstřelil gól. Plzeň - Ostrava 0:1
31
Důležité Heinz krásně vysunul dopředu Látala, ten pronikl do šestnáctky a těsně před gólmanem Colceagem posunul míč doleva na nabíhajícího Matušoviče. Ten byl už zcela sám před odkrytou brankou.
32
Plzeň se po rozehrávce dostala ke čtvrtému rohu v zápase, ale stejně jako v předchozích případech z něj vůbec nic nevytěžila. Ostrava centr do šestnáctky snadno odvrátila.
34
První střelecký pokus Plzně v zápase, z dvaceti metrů napřáhl Fillo, ale Laštůvkovu branku vysoko přestřelil.
35
Teď už si gólman Laštůvka poprvé sáhl na míč, ale zákrok to byl víc než lehký. Barteska si míč předkopl příliš před sebe a šanci ještě před pokutovým územím vzdal.
36
Po faulu u levé postranní čáry rozehrál přímý kop Látal, ale centr letěl přímo do míst, kde stál gólman Colceag, který pohodlně míč lapil.
38
K tvrdé střele chtěl po přihrávce Grosse napřáhnout Barteska, ale včas k němu před šestnáctkou přistoupil Látal a jeho ránu zblokoval.
40
Plzni se v zápase příliš nedaří. Když už Gross obral u postranní čáry o míč Heinze, tak ho zase hned odevdal zpátky Ostravě. Ta mohla od půlící čáry založit další útok.
42
Matušovičův centr v pokutovém území Petrouš podskočil a míč dolétl až k překvapenému Čížkovi. Ten vystřeli nestihl, ale vzápětí vybojoval pro Ostravu roh.
43
Ostrava chce závěr prvního poločasu dohrát v klidu, Látal si přihrával s gólmanem Laštůvkou na vlastní polovině.
43
Pozemní rozhodčí Tulinger odepřel Ostravě další šanci, když chybně odmával ofsajd.
44
Důležité Heinz ještě na vlastní polovině přihrál Ličkovi, ten po několika rychlých krocích Heinzovi míč vrátil. Rychlá narážečka zmátla domácí obranu, ostravský útočník byl zcela sám před gólmanem Colceagem, ale obstřelit ho nedokázal.
45
První šance Plzně v zápase, po přihrávce Filla pálil bez přípravy Jež, ale z deseti metrů z pravé strany přestřelil.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Ostrava
47
Důležité Ostrava měla v úvodu druhého poločasu vyloženou šanci: Lička se prokličkoval do šestnáctky, při tom posadil na zem třeba obránce Skuhravého, ale skvěle proti němu vyběhl Colceag a reflexivně jeho střelu zlikvidoval. Odražený míč poslal ze dvaceti metrů Heinz vedle.
48
Také Plzeň zahrozila, po přihrávce Petrouše se prosazoval v pokutovém území Jež. Jenže místo aby posunul míč na lépe postaveného Siegla, střílel z těžkého úhlu. A nepřesně.
50
Domácí jsou na začátku druhého poločasu aktivnější, po průniku po pravé straně a následném faulu kopal přímý kop Barteska, ale jeho centr se vytočil ze hřiště.
52
Čížkův centr z levé strany chytá Colceag.
53
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Roman Skuhravý, nahradil ho Radek Pilař.
54
Na útočný výlet se vydal obránce Dorzd, před plzeňskou šestnáctkou si chtěl narazit s Heinzem, ale ten mu míč nevrátil ideálně, takže u něj byl dřív gólman Colceag.
55
Důležité Góly Miroslav Matušovič (Ostrava) vstřelil gól. Plzeň - Ostrava 0:2
55
Důležité Ostrava skóruje po pohledné rychlé akci: Na Čížkův pas za obranu si naběhl Heinz, od levé postranní čáry přihrál po zemi nabíhajícímu Matušovičovi, který lehce bez přípravy překonal gólmana Colceaga.
57
Důležité Plzeň má obrovskou šanci snížit, bude kopat penaltu. Pospěch v pokutovém území fauloval Němce.
58
Důležité Gólman Laštůvka penaltu kryje, u své pravé tyči vystihl špatně umístěnou Ježovu střelu.
60
Hra je přerušená, na hřiště dopadly světlice. Rozhodčí domlouvá hlavnímu pořadateli i ostravskému kapitánu Látalovi. Neklidné hostující fanoušky chladí i vodní dělo.
61
Ostravský kapitán Látal se snaží uklidnit hostující příznivce.
61
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
62
Počet diváků 7 425 (63 % z kapacity 11 722)
63
Karty Žlutou kartu dostal Radek Pilař (Plzeň)
64
Karty Žlutou kartu dostal Róbert Jež (Plzeň)
66
Plzeň se usadila před pokutovým územím Ostravy, ale do šance se nedostala. Nakonec Ježův centr zblokoval Bystroň na roh. Míč z následného centru stáhl Laštůvka.
67
Matušovič mohl dát hattrick, ale při brejku si předkopl míč příliš daleko před sebe a rychle vystartující gólman Colceag byl u něj dřív.
69
Plzeňský gólman Colceag musel opět zasahovat, tentokrát chytal centr Látala z pravé strany.
70
Po kličkách Ježe se na hranici pokutového území dostal k míči Siegl, chtěl přiťuknout míč do střelecké pozice Fillovi, ten ale v rozhodující chvíli míč přeběhl.
71
Barteska na hranici pokutového území sice udržel míč pod kontrolou před dotírajícím Bestou, ale přihrávka na Ježe se mu vůbec nepovedla. Jeho patička byla pomalá a nepřesná.
72
Plzeň sice drží míč, hraje se na polovině Ostravy, ale to je z domácí převahy vše. Když už se domácí odhodlají k průniku nebo centru do ostravské šestnáctky, jejich snaha končí úspěšným zákrokem ostravské obrany.
73
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Martin Fillo, nahradil ho Lubomír Blaha.
74
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Miroslav Matušovič, nahradil ho Lukáš Magera.
75
Důležité Druhý skvělý zákrok gólmana Laštůvky v zápase. Po chycené penaltě se vytáhl i proti střele Bartesky z přímého kopu z dvaceti mterů. Barteskova rána letěla do horního růžku branky, ale ostravský gólman míč nádherně vyrazil.
76
Po následném rohu se dostal k další střele Barteska, Laštůvka chytá.
77
Důležité Heinz podržel míč u brankové čáry, jeho zpětnou přihrávku sice tečoval Švejnoha, přesto se míč dostal k nabíhajícímu Ličkovi. Ostravský záložník vyálil sice pohotově bez přípravy, ale jen do středu branky. Gólman Colceag jeho ránu kryl.
77
Góly Radoslav Látal (Ostrava) si dal vlastní gól. Plzeň - Ostrava 1:2
77
Důležité Ježův aut neodvrátil Besta a Sieglův střílený centr si srazil do branky Látal.
80
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Mario Lička, nahradil ho Radek Slončík.
81
Důležité Tentokrát Siegl zachránil Ostravu od vyrovnání, když nešťastně zblokoval Ježovu tvrdou střelu.
82
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Martin Švejnoha, nahradil ho Petr Kašťák.
83
Látal se nadechl k dlouhému sólu, přešel přes dva hráče, ale na dvojbloku Pilař - Knakal ztroskotal.
85
Důležité Do otevřené plzeňské obrany vtrhl Heinz, snadno se zbavil pomalého Knakala a postupoval sám na Colceaga. Pak ale začal kličkovat a dobíhající Knakal ho rukou postrčil. Heinz upadl na zem, penalta se nepískala.
86
Plzeň se stále tlačí dopředu, ale do šancí se nedostává. Finální přihrávky jsou hodně nepřesné.
89
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Marek Heinz, nahradil ho Libor Žůrek.
89
Na dlouhý pas do šestnáctky si nabíhal Siegl, ale u míče byl dřív ostravský gólman Laštůvka.
90
Nastavují se čtyři minuty.
90
Nastavují se čtyři minuty.
90
Důležité Rozhodnout zápas mohl střídající Žůrek. Postupoval sám na Colceaga, udělal mu kličku, ale netrefil prázdnou branku.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:2.

Sestavy a rozestavení

logo FC Viktoria Plzeň Plzeň (4-4-2)

Colceag
o hráči
Petrouš
o hráči
3 Knakal
Knakal
o hráči
Skuhravý
o hráči
53. min Pilař o hráči
8 Gross
Gross
o hráči
22 Jež
Jež
o hráči
Barteska
o hráči
Švejnoha
o hráči
82. min Kašťák o hráči
11 Němec
Němec
o hráči
9 Siegl
Siegl
o hráči
6 Fillo
Fillo
o hráči
73. min Blaha o hráči

logo FC Baník Ostrava Ostrava (4-4-2)

Pospěch
o hráči
5 Bolf
Bolf
o hráči
8 Besta
Besta
o hráči
3 Drozd
Drozd
o hráči
2 Látal
Látal
o hráči
Bystroň
o hráči
23 Lička
Lička
o hráči
80. min Slončík o hráči
Čížek
o hráči
Matušovič
o hráči
74. min Magera o hráči
28 Heinz
Heinz
o hráči
89. min Žůrek o hráči

Rozhodčí: Šedivý - Tulinger, Lukes
Počet diváků: 7 425 (63 % z kapacity 11 722)

Vzájemné zápasy

13. dubna 2019 18:00Plzeň–Ostrava 2:1
3. listopadu 2018 15:00Ostrava–Plzeň 0:1
31. října 2018 17:30Plzeň–Ostrava 2:3
4. dubna 2018 18:00Ostrava–Plzeň 0:0
27. srpna 2017 18:30Plzeň–Ostrava 3:0
30. dubna 2016 18:15Plzeň–Ostrava 2:0
8. listopadu 2015 17:00Ostrava–Plzeň 0:4
5. dubna 2015 14:45Ostrava–Plzeň 0:2
21. září 2014 15:45Plzeň–Ostrava 2:0
23. února 2014 15:00Ostrava–Plzeň 1:2
3. srpna 2013 18:00Plzeň–Ostrava 4:0
3. března 2013 20:00Plzeň–Ostrava 1:1
19. srpna 2012 17:30Ostrava–Plzeň 1:3
2. dubna 2012 17:00Ostrava–Plzeň 2:3
2. října 2011 17:00Plzeň–Ostrava 1:1
21. května 2011 17:30Plzeň–Ostrava 3:1
6. listopadu 2010 18:20Ostrava–Plzeň 0:2
1. března 2010 17:30Plzeň–Ostrava 0:0
8. srpna 2009 18:15Ostrava–Plzeň 1:0
4. dubna 2009 17:00Ostrava–Plzeň 1:4
27. září 2008 17:00Plzeň–Ostrava 1:3
2. března 2008 15:00Plzeň–Ostrava 0:4
1. září 2007 19:00Ostrava–Plzeň 2:0
15. dubna 2007 17:00Plzeň–Ostrava 0:1
16. září 2006 19:00Ostrava–Plzeň 1:1
30. dubna 2006 17:00Ostrava–Plzeň 6:0
28. listopadu 2005 16:40Plzeň–Ostrava 0:0
15. března 2004 16:40Plzeň–Ostrava 1:2
30. srpna 2003 17:15Ostrava–Plzeň 2:0
8. dubna 2001 16:30Ostrava–Plzeň 3:0
24. září 2000 16:30Plzeň–Ostrava 1:1

Najdete na iDNES.cz