Góly: 2. T. Rosický, 21. J. Koller, 27. V. Šmicer, 38. M. Baroš

30. V. Šmicer
30. O. Buruk

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 14 156 (78 % z kapacity 18 221)

Mužstva nastupují na trávník. Češi budou hrát v bílých dresech, bílých trenýrkách a bílých stulpnách. Soupeř nastupuje celý v červeném.

Utkání bude řídit trojice maďarských rozhodčích: Szabó - Kispál, Hegyi

1

Začal první poločas utkání Česko - Turecko

1

Výkop měli hosté, ale jejich snaha o útok skončila na půlce hřiště, kde Poborský vypích míč do autu.

ČeskoČesko(4-4-2)

1 Čech
Čech
o hráči
46. min Blažek o hráči
Grygera
o hráči
46. min Fukal o hráči
5 Bolf
Ujfaluši
o hráči
Jankulovski
o hráči
68. min Týce o hráči
Poborský
o hráči
55. min Vachoušek o hráči
o hráči
75. min Hübschman o hráči
9 Koller
Koller
o hráči
55. min Štajner o hráči
15 Baroš
Baroš
o hráči
68. min Došek o hráči

TureckoTurecko(4-4-2)

Rüstü
o hráči
46. min Ömer o hráči
A. Fatih
o hráči
84. min Servet o hráči
5 Alpay
Alpay
o hráči
84. min S. Fatih o hráči
18 Deniz
Deniz
o hráči
59. min Bayramoglu o hráči
6 Penbe
Penbe
o hráči
84. min Gökdeniz o hráči
7 Buruk
Buruk
o hráči
46. min Volkan o hráči
8 Tugay
Tugay
o hráči
46. min Bülent o hráči
Yildiray
o hráči
Hasan Sas
o hráči
44. min T. Fatih o hráči
Sükür
o hráči
17 Ilhan
Ilhan
o hráči
29. min Tayfun o hráči

Rozhodčí: -
Počet diváků: 14 156

2

Tomáš Rosický (Česko) vstřelil gól. Česko - Turecko 1:0

2

Baroš obral o míč váhajícího Alpaye, utekl obraně, v pokutovém území našel Kollera, který přiťukl Rosickému. Ten z hranice šestnáctky kránsou střelou do horního růžku překonal Rüstüho.

4

V Teplicích je skvělá atmosféra, na tribunách bouří přes 10 tisíc fanoušků.

5

Obrovská šance Turků. Okan utekl po pravém křídle, odcentroval a před branku, kde česká obrana úplně zapomněla na Hakana Süküra, který ale z osmi metrů hlavičkoval nad.

6

Na druhé straně mohl zvýšit Baroš, kterému krásnou přihrávku poslal Rosický. Baroš si naběhl mezi obránce, běžel sám na gólmana, ale neprostřelil ho.

7

Po faulu Bolfa na Hakana Süküra zahrával Ergün přímý kop z 18 metrů, ale trefil jen zeď.

8

Rosický nádherně uvolnil Poborského, ten zasprintoval po pravém křídle a přesně odcentroval na hlavu nabíhajícího Jankulovského. Hlavičku českého obránce ale gólman fantasticky vyrazil na roh.

9

Český tým zahrával krátce po sobě dva rohy, ale Turci se ubránili.

10

Brankář Čech stáhl centr a hned dlouhým výkopem založil protiútok. Před dotírajícím Kollerem musel zasahovat vyběhnuvší turecký brankář.

12

Koller na vlastní půlce nepřesně přihrál, Bastürk s míčem udělal tři rychlé kroky, ale z 20 metrů pálil vysoko nad branku.

13

Hraje se nahoru dolů, hra má spád. Jen se se Češi ubránili vyrazili dopředu, Baroš se snažil utéct Denizovi, ale míč si dal příliš od nohy a už ho ve hřišti nedostihl.

15

Turci sice drží častěji míč, ale před českou obranu se dostat nemohou. Domácí využívají každé příležitosti k brejku, na přihrávky za tureckou obranu nabíhá hlavně Baroš.

17

Hakan Sükür se po autovém vhazování Okana probíjel českou obranou, jeho střelu z hranice šestnáctky zblokoval Bolf.

18

Potlesk sklidili Grygera s gólmanem Čechem. Obránce odzbrojil Ilhana Mansize, dal malou domů a Čech mu obloučkem přes dotírajícího útočníka míč elegantně vrátil.

21

Jan Koller (Česko) vstřelil gól. Česko - Turecko 2:0

21

Aktivní kapitán Poborský zamotal na pravé straně turecké beky, přesně odcentroval a Koller přibližně z 10 metrů halvičkoval doprostřed branky. Ae jeho hlavička před brankářem skočila a změnila směr, než kterým se Rüstü pro míč sehnul.

23

Baroš utekl Denizovi, odcentroval přes vyběhnuvšího brankáře, ale Koller před prázdnou branku míč špatně zasáhl.

24

Šance Turků, po centru Okana přiťukl Hakana Sükür hlavou Mansizovi, který ze dvou metrů trefil tyč a přitom se zranil a musí být ošetřován.

25

Zmatky v české obraně po centru z přímého kopu, ale nakonec míč do bezpečí odkopl Poborský.

25

Turci hrají v deseti Ilhan Mansiz je ještě ošetřován za postranní čárou.

27

Vladimír Šmicer (Česko) vstřelil gól. Česko - Turecko 3:0

27

Baroš utekl turecké obraně, před vyběhnuvším gólmanem nádherně přihrál Šmicrovi, který střílel do prázdné branky.

28

Ilhan Mansiz pokračovat ve hře nebude, zraněný pokulhává kolem hřiště a míří na střídačku.

29

Střídání Turecko: ze hřiště odešel Mansiz Ilhan, nahradil ho Korkut Tayfun

30

Nervózní situace vznikla po ostrém faulu Šmicra na Okana. Turecký záložník se zvedl a Šmicra chytil pod krkem. V tom se přihnali další Turci a začala strkanice. Do ní se zapojil i brankář Rüstü, který běžel přes půl hřiště. Vylétl i celá turecká lavička a rozhodčí měli co dělat, aby situaci uklidnili. Nakonec si žluté karty odnesli Šmicer s Okanem.

30
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Vladimír Šmicer (Česko)

30
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Okan Buruk (Turecko)

32

Šmicer se probil kolem Alpaye a z ostrého úhlu z levé strany přízemní střelou pořádně vystrašil gólmana, který se štěstím vyrazil.

33

Po rohu Rosického a hlavičce Kollera chyběl Barošovi krok, aby se dostal do vyložené šance.

35

Baroš si zaběhl do prostoru levého křídla, míč od rohového praporku vyvezl kolem Alpaye, narazil s Kollerem a pálil z vyložené pozice z 12 metrů. Turecký brankář tentokrát skvělým zákrokem dalšímu gólu zabránil.

36

Turci vyšachovali českou obranu, Sas našel Bastürka, jemuž do střely v poslední chvíli skočil Grygera. Odražený míč napálil zblízka nad Sükür.

38

Milan Baroš (Česko) vstřelil gól. Česko - Turecko 4:0

38

Grygera z vlastní půlky vyslal dopředu Rosického, který utekl turecké obraně, před brankářem přihrál vedle Barošovi, který pohodlně skóroval do prázdné branky.

41

Turci jsou bezmocní, naopak mohli znovu inkasovat. Rychlý brejk táhl přes celé hřiště Šmicer, ale ve spoluopráci s Rosickým celou akci dobře nezakončili.

43

Po souboji si Grygerou si Hasan Sas přisedl nohu a je odnášen na nosítkách.

44

Střídání Turecko: ze hřiště odešel Gökhan Hasan Sas, nahradil ho Tekke Fatih

45

Sudí nastaví jednu minutu. Po nepřesném odkopu Čecha se snažil překvapit střelou z půlky Tugay, ale střela se mu nepovedla.

47

Češi v parádním výkonu porkačují, Baroš po pravé straně unikal, ale v pokutovém území padl po přistrčení Denize. Sudí nechal pokračovat ve hře.

50

Turci obléhají české pokutové území, ale česká obrana je postupně vytlačila až na půlku hřiště.

52

Turci se snaží výsledek zkorigovat, častěji drží míč, ale do šancí se nedostávají.

53

Bastürk na levé straně obešel Fukala, odcentroval, ale před skákajícím Sükürem dobře zasáhl Ujfaluši.

55

Střídání Česko: ze hřiště odešel Karel Poborský, nahradil ho Štěpán Vachoušek

55

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jan Koller, nahradil ho Jiří Štajner

55

Kapitánskou pásku po Poborském převzal Šmicer.

57

Turecká obrana se štěstím zastavila další rychlou akci, kterou táhl Šmicer.

59

Po souboji s Fukalem upadl Sükür, sudí pískl faul a Turci budou zahrávat přímý kop z výhodné pozice.

59

Střídání Turecko: ze hřiště odešel Baris Deniz, nahradil ho Onur Bayramoglu

60

Volkan střílel z přímého kopu jen do zdi.

61

Po nádherné akci, kterou začal Fukal, porakčoval v ní Rosický s Barošem, pálil útočník Baroš, ale brankář Ömer se proti jeho tvrdé a umístěné ráně z 18 metrů vytáhl.

64

Počet diváků 14 156 (78 % z kapacity 18 221)

65

Po vystřídání několika hráčů tempo zápasu očividně opadlo. Česko si už nepřipravuje tolik šancí.

66

Zahrozili Turci: Tekke přenechal míč Tayfunovi, který pálil prudce z pravé strany, Blažek míč vyrazil a pak chytil i následný nebezpečný centr.

67

Brankář Blažek vyhodil míč Rosickému, který s míčem sprintoval přes půl hřiště a pak nádherně uličkou uvolnil do běhu Šmicra. Toho ve vyložené šanci vychytal turecký brankář, když zneškodnil pokus o oblouček.

68

Střídání Česko: ze hřiště odešel Milan Baroš, nahradil ho Tomáš Došek

68

Střídání Česko: ze hřiště odešel Marek Jankulovski, nahradil ho Roman Týce

71

Poprvé byl v akci Došek, utekl po levé straně, ale na nabíhajícího Vachouška míč neprotlačil.

72

Na trávníku zůstal ležet Šmicer, odkutálel se za postranní čáru, kde je ošetřován. Český záložník si zřejmě vyvrkl kotník při špatném došlapu.

74

Šmicer kulhá ze hřiště se zraněným kotníkem, na hřiště přijde i poslední český náhradník Hübschman.

75

Střídání Česko: ze hřiště odešel Vladimír Šmicer, nahradil ho Tomáš Hübschman

75

Kapitánskou pásku po Šmicrovi převzal Ujfaluši. Hübschman si stoupl na levý kraj obrany, Týce hraje místo Šmicra levého záložníka.

76

Štajner si narazil míč s Vachouškem, ten mu vrátil elegantní patičkou. Štajner se dostal za obranu, ale k míči měl blíž turecký brankář, který další českou šanci zmařil.

78

Rosický utekl po levém křídle, ale jeho centr turečtí obránci odhlavičkovali.

81

Zápas už nenabíží tolik vzrušujících okamžiků jako v první půli. Turci svůj boj už vzdali, Česko zápas s přehledem kontroluje.

86

Gökdeniz přešel po pravé straně přes Hübchmana, dal Bastürkovi, který posunul do leva Ibrahimovi, jehož přízemní centr na malé vápno odvrátil Ujfaluši.

89

Další útočný pokus Turků se rozbil o českou obranu.

90

Povedená akce českého týmu: Štajnerův centr z pravé strany trefil z voleje Došek, ale z 15 metrů přestřelil branku.