Penaltu dal: 121. F. Hierro, 121. R. Baraja, 121. G. Mendieta
Penaltu nedal: 121. G. Juanfran, 121. J. Valerón
Penaltu dal: 121. R. Keane, 121. S. Finnan
Penaltu nedal: 121. M. Holland, 121. D. Connolly, 121. K. Kilbane

Žluté karty:
88. R. Baraja, 90. F. Hierro

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 38 926 (90 % z kapacity 43 188)

Ve španělské sestavě se ve středu obrany nečekaně objevil Helguera namísto Nadala, který odehrál všechny tři zápasy ve skupině. Trenér Camacho vsadil na rychlejšího hráče, který má lepší předpoklady pokrývat očekávané irské brejky.

1

Začal první poločas utkání Španělsko - Irsko

1

Výkopem irského týmu začalo čtvrté osmifinálové utkání. Vítěz narazí v dalším kole na lepšího z dvojice Korea - Itálie.

3

Utkání má od začátku spád, obě mužstva hrají naplno dopředu, po útoku z levé strany vystřelil Ir Keane nepřesně.

o hráči
66. min Mendieta o hráči
7 Raúl
Raúl
o hráči
80. min Luque o hráči
Morientes
o hráči
71. min Albelda o hráči

o hráči
50. min Cunningham o hráči
3 Harte
Harte
o hráči
82. min Connolly o hráči
G. Kelly
o hráči
55. min Quinn o hráči

4

Přetažený centr minul před irskou brankou Raúla, ale Luis Enrique míč vrátil na hrot, Morientesovu hlavičku mířící pod břevno kryl brankář Given.

8

Fernando Morientes (Španělsko) vstřelil gól. Španělsko - Irsko 1:0

8

Puyolův centr poslal hlavou do irské branky Morientes.

15

Irský záložník Kinsella z dvaceti metrů přestřelil španělskou branku.

17

Kellyho centr před španělskou brankou odvracel Luis Enrique, Robbie Keane o chvilku později šikovně zpracoval míč, ale z 18 metrů vystřelil nepřesně.

21

Španělé kontrolují hru, ale přes zformovanou obranu soupeře se nedostávají, útoky Irska nejsou tak časté.

25

Luis Enrique dopravil míč do irské branky, ale kvůli ofsajdu gól neplatí.

29

Španělé postupovali proti rozhozené obraně, centr Luise Enriqua odrazil Staunton na roh. Po něm se Irsko ubránilo.

33

De Perdo si narazil s Morientesem a vyslal před irskou branku centr, na který však Raul nedosáhl.

36

Irsko zahrávalo dva rohové kopy, ale španělskou branku z nich neohrozilo.

40

Španělé kombinují ve střední části hřiště a čekají na chybu irské obrany. Rychlé rozehrávky za obranu na nabíhající útočníky Raúla nebo Morientese končí převážně ofsajdy.

43

Keane dostal kolmou přihrávku za španělskou obranu, v těžké pozici se dobře zorientoval a pokusil se přes hlavu trefit branku. Nepodařilo se.

45

Raúla znovu zastavil ofsajd, je to už podeváté, co takhle končí španělský útok.

47

Raúl ač faulován protlačil míč mezi dvěma obránci na Morientese, který díky ponechané výhodě mohl z otočky pálit na španělskou branku. Given vyrazil.

50

Střídání Irsko: ze hřiště odešel Aiden McGeady, nahradil ho Kenny Cunningham

50

Španělský brankář Casillas neudržel vysoký centr, Kilbane střílel na prázdnou branku, do které se stačil vrátil obránce Hierro a odkopl na roh. Byla to první přímá střela Irů na branku, Španělé správně mířili v první půli třikrát.

55

Střídání Irsko: ze hřiště odešel Gary Kelly, nahradil ho Niall Quinn

57

Průběh hry je podobný prvnímu poločasu, Španělé kontrolují míč, čekají na chybu. Irská snaha o vyrovnání není příliš viditelná.

62

Irsko bude kopat penaltu po faulu Juanfrana na Duffa.

63

Harte střelu špatně umístil, brankář Casillas míč vyrazil. Kilbane se ještě snažil o dorážku, ale netrefil branku.

66

Střídání Španělsko: ze hřiště odešel Francisco De Pedro, nahradil ho Gaizka Mendieta

68

Raúlovi chybělo jen asi půl metru, aby se dostal k nadějnému Mendietově centru.

69

Španělé dali už druhý gól z ofsajdu, tentokrát rozhodčí neuznali Raúlův zásah. Byl to už 11. španělský ofsajd v utkání.

71

Střídání Španělsko: ze hřiště odešel Fernando Morientes, nahradil ho David Albelda

72

Raúl se v těžké pozici prosadil mezi irskými stopery a zblízka zakončoval, gólman Given míč vyrazil.

76

Irové hledají vysokými míči urostlého útočníka Quinna před španělskou brankou, ale španělští stopeři jsou ve vzduchu zatím nepřekonatelní.

78

Harte rozehrával přímý kop z 25 metrů, Keane míč před španělskou brankou nepřesně tečoval, a ten zmizel vysokým obloukem v zámezí.

80

Skákavá střela irského útočníka Duffa těsně minula tyč špěnalské branky.

80

Střídání Španělsko: ze hřiště odešel Gonzáles Blanco Raúl, nahradil ho Alberto Martos Luque

81

Nový hráč ve španělském útoku Luque Martos se rychle dostal do šance, trefil boční síť.

82

Střídání Irsko: ze hřiště odešel Ian Harte, nahradil ho David Connolly

84

Po Quinnově vyhraném hlavičkovém souboji šel na španělskou branku sám Keane, ale brankář Casillas proti němu vyběhl a míč vyrazil. Hráči se srazili a oba museli být ošetřeni.

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ruben Baraja (Španělsko)

90

Další penalta pro Irsko za Hierrovo držení za dres!

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Fernando Hierro (Španělsko)

90

Robbie Keane (Irsko) proměnil pokutový kop. Španělsko - Irsko 1:1

90

Keane byl úspěšnější než Harte, poslal míč k pravé tyči, brankář Casillas zůstal stát uprostřed a neměl šanci. Je vyrovnáno.

90

Nastavují se čtyři minuty.

90

Irové útočí, snaží se využít psychické výhody.

90

Počet diváků 38 926 (90 % z kapacity 43 188)

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 1:1

90

Zápas se bude stejně jako úvodní dnešní duel Senegal - Švédsko prodlužovat na 2x15 minut. Rozhodnout může zlatý gól.

91

Začalo první prodloužení utkání Španělsko - Irsko

93

Po sérii neúspěšných útoků Španělska vyhrál na opačné straně Quinn hlavičkový souboj s Helguerou, ale brankář Casillas míč chytil.

95

Mendieta z hranice pokutového technicky mířil křížnou střelou ke vzdálenější tyči, ale irskou branku minul.

96

Duff připravil svým důrazným průnikem šanci pro Iry, ale spoluhráči v dobrých pozicích propásli vhodný moment pro střelu.

98

Nebezpečnější jsou v těchto fázích hry Irové, Keane uvolnil patičkou Kilbana, ten vybojoval roh.

102

Španělská branka je stále v obležení, Kilbane se pokusil soupeře zaskočit rychlou rozehrávkou, ale byl nepřesný.

104

Střela Keana zasáhla bránící španělské hráče.

105

Ojedinělý útok Španělska zakončoval nedůrazně Luque.

105

Skončilo první prodloužení. Probíhá změna stran před druhým prodloužením 1:1

106

Začalo druhé prodloužení utkání Španělsko - Irsko

107

Irové i ve druhé části prodloužení útočí, Keanovu střelu usměrnil Helguera na roh. Rozehrávka už další nebezpečí nepřinesla.

108

Znovu Keane, tentokrát z hranice pokutového území vystřelil nepřesně.

110

Po faulu na Valerona kopali Španělé z dobré pozice přímý kop, ale Irové se po Hierrově rozehrávce snadno ubránili.

111

Španělé dobře zaútočili středem, tvrdou střelu Baraji z 25 metrů Given vyrazil.

112

Hned z protiútoku se do podobné šance dostal Connolly, ale o půl metru minul.

115

Španělé výhody rohové kopu nevyužili, soupeř míč odkopl.

116

Casillas ve vzduchu vypíchl míč irskému útočníkovi Quinnovi a z rychlého protiútoku mohl jít do šance Luis Enrique. Akci však zbrzdil.

119

Španěl Puyol střílel z hranice pokutového území, ale dal míči špatnou faleš.

120

Duff vletěl do španělské šestnáctky, ale centr na Keana neprotlačil.

120

Skončilo druhé prodloužení. Probíhá výběr aktérů pokutových kopů před penaltovým rozstřelem, který bude následovat 1:1

120

Je dohráno, vítěze musí určit střelba ze značky pokutového kopu.

121

Zahrávají se pokutové kopy Španělsko - Irsko

121

Robbie Keane (Irsko) PROMĚNIL. 0:1 v penaltovém rozstřelu.

121

Fernando Hierro (Španělsko) PROMĚNIL. 1:1 v penaltovém rozstřelu.

121

Matt Holland (Irsko) NEDAL. 1:1 v penaltovém rozstřelu.

121

Holland nastřelil břevno.

121

Ruben Baraja (Španělsko) PROMĚNIL. 2:1 v penaltovém rozstřelu.

121

David Connolly (Irsko) NEDAL. 2:1 v penaltovém rozstřelu.

121

Casillas střelu doprostřed Connollymu vyrazil.

121

Garcia Juanfran (Španělsko) NEDAL. 2:1 v penaltovém rozstřelu.

121

Juanfran kopl vedle.

121

Kevin Kilbane (Irsko) NEDAL. 2:1 v penaltovém rozstřelu.

121

Casillas opět střelu doprostřed vyrazil.

121

Juan Carlos Valerón (Španělsko) NEDAL. 2:1 v penaltovém rozstřelu.

121

Valeron vedle, míč se otřel o tyč.

121

Steve Finnan (Irsko) PROMĚNIL. 2:2 v penaltovém rozstřelu.

121

Gaizka Mendieta (Španělsko) PROMĚNIL. 3:2 v penaltovém rozstřelu.

121

Je rozhodnuto, Mandieta proměnil, Španělé vyhráli na penalty 3:2 a postupují. O semifininále budou bojovat s vítězem zápasu Itálie - Korea.