Švédští fotbalisté nastupují k zápasu bez své hvězdy Fredrika Ljungberga, který je stále zraněn.

1

Začal první poločas utkání Švédsko - Senegal

3

Švédský záložník Linderoth vyslal první střelu na senegalskou branku, gólman chytil.

4

Švédové překvapili soupeře signálem při rozehravce přímého kopu z třiceti metrů. Mellberg dostal míč do strany, naběhl si za obrany a křížnou střelou poslal míč na branku. Gólman Sylva vyrazil před M. Svenssona, ale ten nastřelil jen boční síť.

Alexandersson
76. min Ibrahimovic o hráči
A. Svensson
Linderoth
M. Svensson
99. min Jonsson o hráči
Allbäck
65. min A. Andersson o hráči

Pape Malick Diop
66. min Beye o hráči

6

Téměř nepřetržitě se hraje na polovině afrického mužstva.

8

O dlouhý nakopnutý míč svedl senegalský brankář Sylva vzdušný souboj Larssonem, nebyl úplně úspěšný a musel vyrazit na míčem z vápna a odkopnout ho.

9

První nebezpečný protiútok Senegalu, střelu Thiawa vyrazil brankář Hedman.

11

Henrik Larsson (Švédsko) vstřelil gól. Švédsko - Senegal 1:0

11

Po rohovém kopu A. Svenssona se k míči dostal Larsson a hlavou ho usměrnil do senegalské branky.

15

Senegalec Hadji Diouf se proháčkoval před švédskou branku, ale tam po souboji s Jakobssonem šel rychle k zemi. Rozhodčí mu pohrozil žlutou kartu za filmování.

18

Cisse se pokusil o střelu z 25 metrů, ale švédskou branku o metr minul.

21

Švédové se stáhli do obrany, Senegal kombinuje na jejich polovině, ale k ohrožení branky to nevede. Afričanům je bližší hra na brejky, Evropané se ale nechtějí nechat vylákat z obranného postavení.

25

Diouf prokličkoval mezi švédskými obránci a nahrál do volného prostoru před branku na Boubu Diopa, který doklepl míčdo branky. Gól neplatí, střelec byl o pár centimetrů v ofsajdu.

28

Diouf opět kličkuje ve švédském pokutovém území, tentokrát se nechal obránci vytlačit ze střelecké pozice.

31

Švédská branka je stále v obležení, ale obrana hraje bezchybně.

33

Dvěma rohovými kopy krátce po sobě otočili Senegalci statistiku těchto situací na 3:2, přímou střelu na branku však ještě nevyslali. Švédové stříleli třikrát.

34

Po dlouhé době se hrálo před senegalskou brankou, řítil se na ni Allbäck, ale po souboji s Dafem padl k zemi. Rozhodčí nechal souboj bez povšimnutí.

37

Henri Camara (Senegal) vstřelil gól. Švédsko - Senegal 1:1

37

Camara se na hranici pokutového území uvolnil a mezi dvěma bránícími hráči našel prostor k přízemní střele, na kterou gólman nedosáhl. Je vyrovnáno.

40

Senegal pokračuje v útoku, Diouf si proklestil cestu od postranní čáry až do pokutového území mezi třemi Švédy, ale zakončoval z velkého úhlu nepřesně.

41

Teď Diouf připravil pro změnu velkou šanci pro Camaru, střelec vyrovnávací branky však hlavičkoval nepřesně.

42

A. Svensson mířil z přímého kopu do rohu senegalské branky, gólman Sylva míč chytil.

45

Bouba Diop tvrdě vystřelil ze třiceti metrů, brankář Hedman chytil míč až na druhý pokus.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Švédsko - Senegal

46

Švéd A. Svensson hned v prvních vteřinách prolétl senegalskou obranou, jeho střelu z dvaceti metrů Sylva chytil.

48

Druhý poločas začali mnohem aktivněji Švédové.

52

Rychlou kombinační akci Švédů zakončoval volejem z 18 metrů Allbäck, brankář míč chytil.

56

Ani Senegalci nehrají pasivně, napadají švédskou rozehrávku a snaží se útočit. Hra je vyrovnaná, akce na obou stranách se rychle střídají.

57

Allbäck hlavou přiťukl míč A. Svenssonovi, který tvrdě vystřelil těsně vedle senegalské branky.

60

Daf prošel po levé straně a dobře odcentroval na Thiawa, ten však tísněn švédským obráncem vystřelil hodně nepřesně.

65

Střídání Švédsko: ze hřiště odešel Marcus Allbäck, nahradil ho Andreas Andersson

66

Střídání Senegal: ze hřiště odešel Pape Malick Diop, nahradil ho Habib Beye

67

Po faulu Jakobssona na Dioufa zahrává Senegal přímý kop ze 17 metrů.

68

Dioufovu střelu zvedl švédský brankář nad břevno.

70

Centr M. Svenssona ještě před švédskými hlavičkáři chytil brankář Sylva.

72

Po Larssonově přihrávce se dostal do dobré pozice Andersson, ale míč mu nesedl a střela z 10 metrů šla hodně mimo.

73

Žlutou kartu dostal Ferdinand Coly (Senegal)

74

Camara zakončil senegalský brejk nepřesně, centr vyletěl na švédskou brankou ze hřiště.

76

Střídání Švédsko: ze hřiště odešel Niclas Alexandersson, nahradil ho Zlatan Ibrahimovic

80

Diouf se svým obvyklým způsobem zleva probil do pokutového území, ale zůstalo jen u technického kousku, přihrávka na spoluhráče neprošla.

80

Švédský útočník bosenského původu Ibrahimovič ovešel dva bránící hráče a z boku malého vápna zakončoval. Brankář Sylva velkou šanci zlikvidoval.

85

Ani jedno mužstvo nechce udělat chybu, před brankami soupeře zůstávají osamocení útočníci, defenzivní hráči už dopředu moc nevyrážejí.

88

Přestože se už více myslí na obranu, střídají se teď rychle útoky na obou stranách. Ke vstřelení vítězné branky chybí přesnější zakončení.

89

Hlavička Senegalce Thiawa šla těsně vedle švédské branky.

89

Počet diváků 39 747 (92 % z kapacity 43 000)

90

Nastavují se tři minuty.

90

Ještě rozehrává Senegal roh.

90

Švédové se bez problémů ubránili, ale na polovině ztratili míč a čelili dalšímu útoku.

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 1:1

90

Utkání se bude prodlužovat o 2x15 minut, při vstřelení branky se okamžitě končí a vítěz podle pravidla o zlatém gólu postoupí do čtvrtfinále.

91

Začalo první prodloužení utkání Švédsko - Senegal

92

Několikanásobná gólová šance Švédů. Zmatek v senegalské obraně vyvolaly dvě Larssonovy přihrávky, brankář Sylva byl hodně z branky, neúspěšně doráželi Andersson a Ibrahimovič.

93

Hned z protiútoku nebezpečně vystřelil Faye, brankář Švédů byl úspěšný.

94

Žlutou kartu dostal Pape Thiaw (Senegal)

95

Larsson nahrával do další gólové šance, ze souboje Ibrahimoviče s obráncem se míč dostal k A. Andersson, který se s míčem otočil kolem svého strážce a vypálil do spojnice tyče a břevna!

98

Diouf prostrčil míč mezi nohama Mallberg, dostal se tak do pokutového území Švédska, ale centroval naslepo a nikoho ze spoluhráčů nenašel.

99

Střídání Švédsko: ze hřiště odešel Magnus Svensson, nahradil ho Mattias Jonsson

101

Aktivnější jsou v prodloužení Švédové, kteří hrozí akcemi Ibrahimoviče, Anderssona a Larssona, na druhé straně váže pozornost obránců především Diouf.

104

Henri Camara (Senegal) vstřelil gól. Švédsko - Senegal 1:2

104

Thiaw patou uvolnil Camaru, ten si na hranici pokutového území připravil prostor ke střele, která se odrazem od tyče dostala do branky. Zlatý gól ukončil zápas, Senegal je ve čtvrtfinále!