1

Začal první poločas utkání Nigérie - Anglie

1

Nigérie měla výkop a hned se pustila do útoku, Okocha prošel na polovinu Angličanů a centrem hledal Agahowu. U míče však byl první Ashley Cole.

3

Angličan Scholes se odhodlal k první střele zápasu, ale z velké dálky branku netrefil.

6

Okocha žongloval s míčem na polovině Angličanů, ale Sinclair jej skluzem o míč připravil.

Opabumni
86. min Ikedia o hráči

A. Cole
85. min Bridge o hráči
Beckham
21 Butt
Scholes
Sinclair
11 Heskey
Heskey
69. min Scheringham o hráči
10 Owen
Owen
77. min Vassell o hráči

Rozhodčí: Hall - Pastrana, Amler
Počet diváků: 44 864

8

Aghahowa obešel anglického zadáka Colea, ale brankář Seaman jeho střelu chytil.

11

Další nebezpečný nigerijský centr posílal před branku Agahowa, Campbell situaci zachránil.

12

Nebezpečná situace před nigerijskou brankou nastala po Beckhamově rohu. Brankář Enyeama neudržel míč, obránci ho odkopli v poslední chvíli před dobíhajícím Ferdinandem.

13

Před nabíhajícím Owenem míč na poslední chvíli odkopl nigérijský brankář.

19

Po Millsově úniku po pravé straně se dostal do velké šance anglický útočník Heskey. Předskočil obránce a zblízka zakončoval; brankář chytil.

20

Beckhamovu lehkou střelu z šestnácti metrů snadno chytil brankář Nigérijců. Poměr střel na branku se tím vyrovnal na 2:2.

21

První desetiminutovka patřila Nigérijcům, pak byla antivnější Anglie, ale teď se hra vyrovnala. Taktický boj se většinou odehrává ve středu hřiště. Držení míče: 60:40 pro Nigérii.

23

Aghahowa se pokusil samostatně projít anglickou obranou, ale před pokutovým územím jej zastavil Cole.

27

Pokračuje velice obezřetný boj, nikdo nechce udělat chybu, hraje především ve středu pole.

30

Angličan Cole fauloval Sodjeho a dal Nigérii šanci rozehrávat přímý kop z dobré pozice těsně za šestnáctkou.

31

Okocha se z přímého kopu krásně trefil do růžku anglické branky, gólman Seaman míč jen vyrazil, ale Agahowa doklepával jen do zámezí.

32

Také Anglie zahrávala přímý kop, Beckhamově střele však chyběla razance i přesnost, brankář Enyeama míč snadno chytil.

35

Anglický útočník Owen nádherně prošel před nigérijskou branku a ze dvanácti metrů střílel. Míč zblokoval Okoronkwo, ale rozhodčí Anglii roh upřel. Vykopává se od branky, Owen protestuje.

37

Až před anglickou branku se po narážečce se spoluhráčem probil Akwuegbu, z pěti metrů z úhlu zakončoval, ale brankář Seaman vyrazil na roh.

41

Beckham poslal obloučkem z pravé strany míč před branku, Nigérijci míč odkopli jen k Owenovi, který se v šestnáctce kličkou uvolnil a vystřelil. Zblokovaná střela neprošla.

43

Sinclair zpětnou přihrávkou vyídl ke střele Millse, ale tomu střela nesedla a skončila vedle nigerijské branky.

44

Z hranice pokutového území vyslal Angličan Scholles tvrdou ránu do růžku branky, gólman míč vyrazil do tyče!

45

V závěru poločasu zatlačili Angličané soupeře před branku, po Beckhamově rohu Heskey hlavičkoval nad.

45

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Nigérie - Anglie

46

Většina statistik za první poločas je vyrovnaná, jen ve střelách mimo branku dominují Angličané (10:7). Přesné střely mezi tyče 4:4, Nigérie kopala o jeden roh více (5:4). Držení míče 52:48 ve prospěch Afričanů.

47

Nigérijec Agahowa se proháčkoval až na dostřel Seamanovy branky, ale angličtí zadáci jej dostihli a on v tísni vystřelil nepřesně.

52

Druhý poločas začala obě mužstva opoznání aktivněji, než se hrálo před přestávkou.

56

Beckham z přímého kopu poslal míč metr od horního růžku nigérijské branky.

59

Anglický útočník Heskey poslal z pravé strany přízemní centr na nabíhajícího volného Beckhama. Tomu, tři metry před brankou, chyběly k míči centimetry. Anglický kapitán promáchl naprázdno.

65

Angličané táhnou všechny akce přes svého kapitána Beckhama, který hraje velký zápas. Rozehrává všechny standardní situace a přesnými pasy vytváří tlak před nigérijskou brankou.

67

Ojedinělý nigérijský protiútok zakončil Okocha lehkou střelou, jinak se ve druhé půli hraje v anglické režii. Afričané čelí narůstajícímu tlaku.

69

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Emile Heskey, nahradil ho Teddy Scheringham

73

Nigérijci se dostali z nejhoršího tlaku, hra se vyrovnala, ale anglická obrana dále spolehlivě kontroluje hru a soupeři nic nedovolí.

76

Po centru z levé strany se ocitl šest metrů před nigérijskou brankou volný Sheringham, ale ve velké šanci přestřelil.

76

Další Sheringhamova šance, tentokrát se pokusil z dálky technickou střelou překvapit brankáře, ale přestřelil.

77

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Michael Owen, nahradil ho Darius Vassell

78

Nový hráč na hřišti Vassell se okamžitě probíjel do šance, ale Nigérijci mu míč odebrali.

80

Nepovedený Coleův centr z levé strany se kutálel po břevnu nigérijské branky.

82

Angličané jsou zřejmě informovaní o vedení Dánska nad Argentinou, protože teď se zdá, že už se soustředí jen na udržení bezbrankové remízy, která jim stačí k postupu ze druhého místa.

85

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Ashley Cole, nahradil ho Wayne Bridge

86

Střídání Nigérie: ze hřiště odešel Femi Opabumni, nahradil ho Pius Ikedia

86

Beckham vyslal z přímého kopu přízemní střelu, míč prošel skrz bránící hráče až k bráně, kde jej gólman Enyeama snadno chytil.