Začal první poločas utkání Jižní Afrika - Slovinsko

4

Siyabonga Nomvethe (Jižní Afrika) vstřelil gól. Jižní Afrika - Slovinsko 1:0

4

Po přímém kopu z levé strany se balón snesl až k naběhnuvšímu Nomvetheovi, kterému se nepodařilo ho ideálně trefit hlavou, ale stehnem. JAR vede brzy 1:0.

12

Žlutou kartu dostal Lucas Radebe (Jižní Afrika)

20

Zápas se zatím nehraje v nikterak vysokém tempu. Hra se odehrává většinou ve středu hřiště, ale pohyblivější jihoafričané se přece jenom častěji dostávají před branku Simeunoviče. Trenéru Slovinska zatrnulo ve 12. min., kdy Lucas Radebe přišlápl nohu Cimirotiče. Byla by to další velká ztráta po odchodu Zahoviče. Za chvíli se ovšem Cimirotič hlásí do hry.

33

Novak se nebezpečně probíjel obranou, avšak místo zakončení nahrál Ačimovičovi, který prudkou ranou jen těsně minul horní růžek branky.

35

Žlutou kartu dostal Maumer Vugdalič (Slovinsko)

41

Střídání Slovinsko: ze hřiště odešel Segastian Cimirotič, nahradil ho Milan Osterc

41

Zraněný Cimirotič se po ošklivém zákroku Radebeho ze 12. min. musel nechat vystřídat.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

45

Slovincům se na několik minut podařilo udržet na polovině soupeře a dostat se i do několika slibných příležitostí, ovšem pak se hra vyrovnala a navrch měli opět hráči Jihoafrické republiky. Poločasový stav je odrazem dění na hřišti.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Jižní Afrika - Slovinsko

46

Počet diváků 47 226 (69 % z kapacity 68 014)

50

Pěknou střelou se prezentoval McCarthy, ovšem přímo doprostřed branky, kde byl postavený Simeunovič.

52

Žlutou kartu dostal Zejlko Milinovič (Slovinsko)

59

Žlutou kartu dostal Tebeho Mokoena (Jižní Afrika)

60

Střídání Slovinsko: ze hřiště odešel Milenko Ačimovič, nahradil ho Nastja Čeh

60

Střídání Slovinsko: ze hřiště odešel Alexander Knavs, nahradil ho Spasoje Bulajič

61

Žlutou kartu dostal Ales Čeh (Slovinsko)

65

Zhruba v 55. min. byl trenér Slovinska vykázán do hlediště pro příliš vehementní protesty vůči rozhodčímu. Po dvojím vystřídání se Slovinsko zakouslo do soupeře, ale paradoxně to mohl být on, kdo by rozhodl o výsledku dnešního zápasu. V jedné minutě mohl dvakrát skórovat McCarthy. První šanci nasměroval do spojnice břevna a tyče a z druhé pálil přímo do dobře postaveného brankáře.

70

Zápas se dostává do tempa. Velkou příležitost měli Slovinci, ale dobře umístěnou hlavičku N. Čeha vytěsnil brankář Arendse na roh.

71

Střídání Jižní Afrika: ze hřiště odešel Siyabonga Nomvethe, nahradil ho Delron Buckley

75

Žlutou kartu dostal Miran Pavlin (Slovinsko)

80

Střídání Jižní Afrika: ze hřiště odešel Benedict McCarthy, nahradil ho George Koumantarkis

84

Střídání Jižní Afrika: ze hřiště odešel Quinton Fortune, nahradil ho Jabu Pule

86

Slovinci rozehrávali rohový kop. Míč však jihoafrická obrana odvrátila nakopnutým míčem a Buckley se řitil sám na gólmana Simeunoviče, který včasným vyběhnutím zachránil naděje Slovinců.