Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mladí Angličané zvolili jako základnu Olomouc. Přijedou i na kemp

Zřejmě největší hvězdou anglické reprezentace na ME do 21 let by měl být Harry Kane z Tottenhamu. | foto: Reuters

22 2015
Dannyho Ingse či Harryho Kanea, kteří už góly oslňují slavné Premier League, i další budoucí hvězdy anglického fotbalu můžete za pár týdnů potkat v olomouckých ulicích. Reprezentace Albionu do 21 let si totiž zvolila hanáckou metropoli za svůj přechodný domov během červnového mistrovství Evropy. Navíc za měsíc přijede do Olomouce na přípravný kemp.

Mladí Angličané stráví na konci března v České republice šest dní. Na Andrově stadionu a v mládežnickém areálu v Řepčíně budou trénovat od pondělí 23. března až do čtvrtka. Čeká je modelový zápas a příprava na zápas s českou reprezentací, který sehrají v pátek 27. března v Praze. Během olomouckého kempu mladí angličtí reprezentanti navštíví fotbalovou školu či dětský domov.

FAKTA

Zápasy EURO v Olomouci
18. 6. Itálie – Švédsko (18.00)
21. 6. Švédsko – Anglie (18.00)
24. 6. Anglie – Itálie (20.45)
27. 6. Semifinále: vítěz skupiny B – druhý skupina A (18.00)

Vstupenky
Vstupné na základní skupiny je 100 a 200 korun, na semifinále 200 a 250 korun. Lístky už jsou v prodeji na www.U21EURO2015.cz nebo www.ticketportal.cz. Brzy budou k dispozici i přímo na stadionu v Olomouci. Každý zájemce smí zakoupit maximálně čtyři kusy.

Anglický kemp na Hané
Anglická výprava přijede na kemp do Olomouce 23. března a stráví zde pět dní, během kterých sehraje modelový zápas.

K ubytování během soustředění i červnového šampionátu si vybrali NH Hotel, který leží v těsném sousedství Androva stadionu. Na hřiště mohou dojít z pokojů prakticky v kopačkách. „Mají ohromně profesionální přístup, ale to neznamená, že by si něco vymýšleli. Bydlet by měli na pokojích po dvou a to včetně početného vedení týmu.

Velký důraz kladou také na zabezpečení, proto přijel bezpečnostní manažer týmu Bill Miller spolu s technickým manažerem mužstva do 21 let Stuartem Brownem,“ uvedla pro web šampionátu Michaela Hauserová z britské ambasády, která členy anglické výpravy na Hané provázela.

V NH Hotelu už se na vzácné hosty těší. „Je to pro nás prestižní záležitost, na druhou stranu jsme čekali, že některý z týmů projeví zájem u nás bydlet,“ přiznala obchodní manažerka NH Hotel Olomouc Lucie Tesařová. Stejné místo totiž zvolila i česká seniorská reprezentace při posledních zápasech na Andrově stadionu.

„S fotbalovými výpravami máme díky tomu zkušenosti. Jsme na ně připravení. Anglická výprava bude mít stejně jako česká reprezentace blokovaná nejvyšší patra. Mají v plánu nějaké aktivity v sousedním sportovním centru Omega. Všechny naše pokoje jsou kategorie Superior a výš, žádný zvláštní luxus nežádají,“ doplnila Tesařová.

*** Angličané budou mít i vlastního kuchaře

V anglické výpravě nemá chybět ani kuchař, vaření však zůstane na olomouckých specialistech. „Řekli nám nějaké představy o formách stravování, samozřejmě všechno bude připravovat naše kuchyň. Anglická výprava tu bude mít svého stravovacího poradce, ale nemyslím, že bude zasahovat do přípravy. Je to přece jen jiná země, mohou mít jiné představy a normy, ale tohle všechno je ve fázi jednání,“ dodala obchodní manažerka hotelu.

Místo svého pobytu během Mistrovství Evropy už oznámila i švédská výprava. Za přechodný domov si vybrali Brno, ačkoliv dva zápasy odehrají v Olomouci a jeden v Uherském Hradišti. „Raději zvolili pobyt dále od dějiště zápasů, ale při delším pobytu se tady mohou více rozptýlit, vyjít si do města,“ vysvětlil Lukáš Böhm, který doprovázel zástupce švédské výpravy při zajišťování pobytu.

Zbývající účastníci moravské skupiny – Itálie a Portugalsko – ještě místo svého pobytu nezveřejnili, Olomouc by však mohla hostit i mladé Azzuri. Zatímco Portugalsko odehraje všechny tři své zápasy v Uherském Hradišti, Itálie se s Anglií a Švédskem utká v Olomouci.

„V našem hotelu ale žádný další tým nebude. Je podmínkou, že by neměly být dvě výpravy v jednom hotelu, zvlášť pokud jsou z jedné skupiny,“ předpokládá Tesařová.Najdete na iDNES.czmobilní verze