Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nezopakovat utkání s Českem. Srbský tisk burcuje před zápasem s Dány

VZDUŠNÝ SOUBOJ. Český obránce Matěj Hybš (vlevo) a Miloš Jojič ze Srbska. | foto: AP

23 2015
Není hanba padnout, hanba by byla nezvednout se. Žádné kalkulace, v úvahu přichází jen a jen vítězství. V tomto duchu burcuje srbský tisk před dnešním večerním zápasem svých mladých fotbalistů s Dánskem, v němž budou svěřenci trenéra Dodiče usilovat Praze na Letné o postup do semifinále mistrovství Evropy do 21 let.

Byl sobotní debakl od mladých Čechů 0:4 jen špatným dnem, anebo náš výběr nemá kvalitu na závěr šampionátu? To se uvidí dnes večer proti Dánsku, konstatuje bělehradský deník Večernje novosti, podle něhož nastal okamžik pravdy.

„Musíme zvládnout náš poslední zápas v základní skupině A a zároveň doufat, že Němci porazí domácí Čechy. To je jediná varianta pro cestu do semifinále,“ píše list, podle něhož se srbští hráči v pondělí večer sešli na schůzce, na níž nebyl přítomen nikdo z vedení výpravy.

„Řekli jsme si, že se musíme podívat pravdě do očí. Nikdo z nás nepřijel na šampionát jen tak, ujasnili jsme si, že reprezentace naší vlasti je pro nás ctí,“ citoval deník brankáře Marka Dmitroviče.

„Máme na vítězství, vždyť jsme v kvalifikaci vyřadili silné Španělsko. Teď je důležité, abychom zapomněli na sobotu a odevzdali, co je v našich silách,“ dodal Dmitrovič.

Potřebujeme vítězství, abychom zůstali součástí seriózní fotbalové společnosti, píše sportovní deník Sportski žurnal. Výhra nám nemusí zaručit postup do semifinále, ale je jedinou naší nadějí. Není hanba padnout, hanba by byla nezvednout se.

„V předchozích dvou zápasech jsme ukázali dvě odlišné tváře a teď je naším úkolem, abychom nezopakovali chyby ze zápasu s Českem,“ citoval list trenéra Mladena Dodiče. „Hráči o nich vědí a je jim jasné, že mají novou příležitost předvést, co umějí. Jsem si jistý, že jsou připraveni dobře, naše síla bude v kolektivu. Nemáme na vybranou, půjdeme za vítězstvím,“ uvedl kouč.

Zápas začíná ve 20.45 v Praze na Letné, ve stejnou dobu se v Edenu hraje utkání Česko - Německo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze