Jindy obránce, tentokrát gólman. Kyle Walker z Manchesteru City byl zřejmě...

Jindy obránce, tentokrát gólman. Kyle Walker z Manchesteru City byl zřejmě hodně rád, když uslyšel konečný hvizd... Gól ale neinkasoval. | foto: Reuters

Bravo, Walkere! Obránce City musel v Lize mistrů do branky, gól nepustil

• 9
Jen co si navlékl rukavice, čelil přímému kopu. Okamžitě musel zasahovat, poskakující míč ale nadvakrát zkrotil. Provizorní gólman Kyle Walker, obvykle pravý obránce, zachránil v základní skupině Ligy mistrů pro Manchester City bod za remízu 1:1 proti Atalantě.

Proč k netradiční situaci vůbec došlo?

Středeční duely Ligy mistrů

Karim Benzema (Real Madrid) se v Lize mistrů trefil i v patnácté sezoně v řadě.

Jednička Ederson měla zdravotní potíže, kouč Pep Guardiola tedy během poločasové přestávky sáhl ke střídání. Mezi tyče zamířil zkušený Claudio Bravo, jenže nepřipsal si žádný brankářský zákrok, pouze jeden nedovolený... Unikajícího Iličiče podmetl před pokutovým územím a běloruský sudí Alexej Kulbakov tasil deset minut před vypršením řádné hrací doby za nerozhodného stavu červenou kartu.

Další gólman už na střídačce úřadujícího anglického mistra ovšem nebyl. Obrovská komplikace.

Walker se ale projevil jako velký odvážlivec a ujal se nevděčné úlohy. „Dobrovolně jen tak napůl. Na tréninku si brankáře občas dobírám, teď jsem však na vlastní kůži zjistil, že někdy jeden dotyk s míčem nestačí,“ narážel na svůj úvodní úspěšný zákrok při pokusu z přímého kopu.

Úkolu se zhostil výborně. Věděl, že jeho mužstvo je rázem outsiderem, a tak se plně vžil do brankářské role i s obvyklými negativními manýry. Když chytil lehký plachtící oblouček, dvě vteřiny držel balon v náručí, a najednou sebou plácl na zem tak, aby našetřil další čas, působilo to komicky.

Anglický reprezentant dal zavzpomínat na počínání českého obra Jana Kollera, který v roce 2002 vychytal Bayern Mnichov. Walker tolik práce jako někdejší vytáhlý útočník neměl, přesto zaslouží velké uznání. Paradoxně měl víc napilno než jeho předchůdce Bravo...

„Přijeli jsme si alespoň pro bod. Ten máme, takže spokojenost,“ hodnotil výsledek Walker.

Manchester City si tak zatím postup ze skupiny C nezajistil, má k němu ale velice blízko. Pokud uhraje ze soubojů se Šachtarem Doněck a Dinamem Záhřeb aspoň jednu remízu, představí se v Lize mistrů i na jaře. To už ale bude Walker zřejmě opět raději běhat podél postranní čáry. Bez rukavic...