Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kubánští fotbalisté postrádají šest čekatelů na víza i útočníka-uprchlíka

Trenérský asistent kubánské reprezentace Walter Benitez dohlíží na trénink během Zlatého poháru. | foto: AP

9 2015
Kubánská fotbalová reprezentace má před svým úvodem na mistrovství Severní a Střední Ameriky proti Mexiku k dispozici jen 16 mužů. Trenéra Raúla Gonzáleze a šest fotbalistů zdržely problémy s vízy. A útočník Keilen Garcia utekl z týmového hotelu v Chicagu.

„Je to těžké, protože kluk, který zmizel, byl členem základní sestavy,“ citovala agentura Reuters asistenta trenéra Waltera Beníteze. „Přesto ale pracujeme svědomitě a Mexiku rozhodně nedáme nic zadarmo. Přijeli jsme odehrát dobrý turnaj a na tom se nic nemění,“ dodal.

González a šest hráčů výběru do 23 let se původně měli k týmu na Zlatém poháru připojit ve středu po návratu z olympijské kvalifikace. Naopak Garcia se po vzoru řady kubánských sportovců minulosti rozhodl využít příležitosti turnaje v USA k útěku z komunistického ostrova.

„Byl to náš kamarád, takže nás to určitě zasáhlo. Ale musíme to překonat,“ uvedl kapitán Yeniel Márquez. „Mít jen šestnáct hráčů může být problém, když budeme chtít v průběhu zápasu změnit hru. Ale se všemi jsem mluvil a všichni jsou připraveni,“ přidal Benítez.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze