Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nečitelný soupeř. Chceme vyhrát a postoupit za každou cenu, řekl Uhrin

Slávistický trenér Dušan Uhrin | foto: Martin Malý / SK Slavia Praha

27 2016
Fotbalisty Slavie Praha čeká ve čtvrtek další důležitý zápas: v rámci třetího předkola Evropské ligy vyzve na domácím hřišti portugalské Rio Ave. Trenér Dušan Uhrin přiznává, že neví, co od nečitelného soupeře očekávat. „Chci stanovit takovou taktiku, kdy nám bude jedno, v jaké sestavě soupeř nastoupí,“ řekl na předzápasové tiskové konferenci.

Bookmakeři hodnotili šance obou týmů totožným kurzem, souhlasíte s nimi?
Nevíme, co nás čeká. Rio Ave změnilo oproti minulé sezoně hodně hráčů. Byli jsme tam na sledování a oni hráli každý poločas úplně jiným stylem. Budeme se soustředit hlavně na sebe, hrajeme doma. Budeme se koncentrovat na to, abychom splnili úkoly, které budeme mít na hřišti. Myslím si, že šance jsou 50 na 50. Ale chceme doma vyhrát.

Co myslíte tím, že netušíte, co vás čeká? Hráli v jiných rozestaveních?Přesně tak. První půli hráli 4-3-3 s variací ofenzivního hráče uprostřed, který doplňoval útok. Druhou půli hráli klasicky na křídla. Uvidíme, teď opravdu nevím, v jaké sestavě nastoupí. Každopádně se připravíme na obě varianty. Nicméně, jak už jsem zmínil, budeme se připravovat hlavně sami na sebe, abychom neudělali nějakou zbytečnou chybu v defenzivně. Rio Ave je zranitelné, uvidíme, jak budou hrát. Celý týden jsme se na zápas připravovali. Záleží hlavně na nás, na hráčích.

Jak je Slavia schopná se přizpůsobit hře soupeře?
Taktika bude stanovená na oba jejich systémy stejně. Pevně věřím, že se hráči přizpůsobí okamžitě.

Jaký je zdravotní stav obránce Jiřího Bílka, který nedohrál odvetu s Levadií Tallinn?
Mimo Dušana Šventa jsou všichni v pořádku.

On-line

Duel s Rio Ave sledujte v podrobné on-line reportáži.

Hraje Rio Ave typickým portugalským způsobem? Nebo opravdu hrají na nulu vzadu?
Minulý rok hráli hodně defenzivně, ale viděl jsem jejich přípravná utkání a tam úplně obranně nehráli. Mají jednu slabinu, kterou nebudu prozrazovat, ale doufám, že ji využijeme. Nicméně je to silný tým, má dobré stopery, ofenzivní hráče, defenzivního záložníka, tuším, že se jmenuje Wakaso. Rozhodující bude, jak je dokážeme přehrát.

Před odvetou s Tallinnem jste říkal, že je to pro vás zásadní zápas, jak cítíte toto dvojutkání?
S Tallinem jsme vkročili do dvojutkání špatně, teď se znovu může stát cokoliv, můžete postoupit jakkoliv. Chceme postoupit za každou cenu.

Zmínil jste, že Portugalci jsou dost nečitelní. Je to pro vás z trenérského pohledu výrazná komplikace?
Hrajeme doma, takže se budeme soustředit hlavně sami na sebe. Budeme mít vlastní taktiku. Lepší by pro mě samozřejmě bylo, kdyby byli čitelnější, ale chci stanovit takovou taktiku, kdy nám bude jedno, v jaké sestavě soupeř nastoupí.

Plánujete v základní jedenáctce nějaké změny oproti odvetě s Levadií?
Možná budou i změny, uvidíme, jak se budou cítit hráči na tréninku. Sestava nikdy není jasná do poslední chvíle, já osobně se rozhoduji dopoledne před utkáním. Pochopitelně ale v týdnu nacvičujeme, co bych si v sestavě představoval.

Rio Ave je rozhodně těžší soupeř než Tallinn. Co musíte oproti minulému duelu zlepšit?
Chceme zlepšit defenzivu. V prvním utkání jsme propadli, v tom druhém to bylo lepší, ale nebylo to ono. Nebyl jsem spokojený s některými prvky, které jsme nacvičovali v tréninku.

Myslíte, že bude vyprodáno?
Nevím, ale byl bych spokojený, kdyby přišel podobný počet lidí jako na Levadii, tedy 15 tisíc fanoušků.

Jaký máte po uplynulém týdnu pocit z Gina van Kessela? Zapadá víc do týmu?
Myslím, že je to pořád stejné - hráč musí mít trochu víc času, aby se v týmu zapracoval. Z vlastní zkušenosti vím, že to mohou být až tři měsíce. Samozřejmě jsem rád, že do angažmá tady vstoupil bezvadně a pevně věřím, že nyní to bude podobné. Ale není to tak, že by měl rozhodnout utkání, chci, abychom hráli kompaktně dobře a ať to rozhodne kdokoliv. A vzhledem k tomu, že hrajeme doma, tak ať neinkasujeme, protože by to zkomplikovalo situaci.

Je pro vás Van Kessel stále křídelním hráčem nebo se s ním dá manipulovat třeba na hrotu?
Poslední zápasy v Trenčíně hrál na hrotu, nicméně pro nás zůstává křídelním hráčem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze