Gólman Rada: Selhali jsme jako mančaft a já klukům nepomohl

Šestkrát se ocitl brankář Filip Rada z Dukly v zápase s Jabloncem na kolenou... | foto: ČTK

4 2014
Z deseti míčů mířících na jeho bránu zneškodnil jen čtyři, i když jeden byl čistokrevný „vlastenec“. Gólman fotbalistů pražské Dukly Filip Rada se svezl s mizerným výkonem svých spoluhráčů v poli a na hřišti Baumitu Jablonec si v páteční předehrávce 10. kola Synot protrpěl s kapitánskou páskou na ruce debakl 0:6.

„Ty tři góly během prvních sedmnácti minut rozhodly. Pak už se proti Jablonci hrálo těžko,“ konstatoval zkušený třicetiletý brankář Dukly Filip Rada.

Pražané zažili v posledních třech kolech hodně divoké zápasy. Po porážce 1:5 na Slovácku, přestříleli doma Jihlavu 4:1 a v pátek dostali na severu Čech šestku. V úvodních sedmi prvoligových kolech inkasovala Dukla jen čtyřikrát, v minulých třech dvanáctkrát!

V čem vidíte příčinu jednoznačné porážky v Jablonci?
Je to samozřejmě nepříjemné. Oni dali snad z prvních čtyř střel tři góly, a to se pak i gólmanovi chytá blbě. Jablonec se těmi třemi góly do sedmnácté minuty nakopl a na hřišti nás pak točil. My jsme sice měli nějaké dobré šance, ale neproměnili jsme je.

Za stavu 5:0 jste si po vyběhnutí před vápno dovolil efektní kličku, bylo to pro vás aspoň malé zadostiučinění?
Zaplaťpánbůh, že aspoň tohle vyběhnutí jsem udělal dobře... Prostě jsme selhali jako mančaft a já jsem klukům taky nepomohl, chytil jsem jenom pár střel.

Čím si vysvětlujete tu proměnu vašeho týmu? Vysoká prohra na Slovácku, před týdnem jednoznačné vítězství nad Jihlavou a teď přišel debakl v Jablonci?
To bych taky rád věděl. V kabině jsme si před zápasem říkali, že budeme hrát stejně jako s Jihlavou, ale písknul se zápas a najednou přišlo úplně něco jiného, než co jsme hrát chtěli. Jednou se třeba v sezoně může stát, že dostaneme takový příděl jako na Slovácku, ale ob zápas? To by se nám určitě stávat nemělo.