Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbal do čela státu!

19 2006
Premiér Paroubek dá miliardu na fotbalový stadion, protože je těsně před volbami. Jiní premiéři by to udělali také, protože ta miliarda není jejich, nýbrž všeho lidu neboli daňových poplatníků, z nichž jen menšina se o fotbal zajímá. A o přízeň té menšiny se jedná. Ta přízeň stojí jednu miliardu.

Článek vyšel v MF DNES v rubrice Názory

Fotbal je činnost dost odpudivá, prolezlá podvody, nacpaná čert ví jakými penězi, opatřená různými vysavači, jimiž odcucává dost velké hromady veřejných peněz, jako by fotbal byl něco pro národ potřebného a důležitého.

Největší příznivci fotbalu smrdí rasismem, nenávistí k lidem a předvádějí veřejně nesmírně nechutnou hrubost. Držet tato holohlavá zdivočelá bicí komanda na řetězu stojí policii nesmírné náklady, opět z veřejných prostředků.

Fotbal vyvolává v lidech šovinistické pudy, kdo neskáče, není prý Čech, což se od výrazu Heil Hitler liší jen málo. Zato fotbal se od sportu už liší ve všem. Domluvené a zaplacené výsledky, tyátr pro naivní a hloupé publikum, sprostí a cyničtí bafuňáři kupčící s fotbalisty jako s otroky. Peníze od vlády, černé peníze, podplácení, sprostota. To všechno má někdo obdivovat?

Proč vlády fotbal tak okatě podporují, třebaže to není nic užitečného, je nejasné. Rozhodně si tak kupují hlas lůzy, jako by byli římští senátoři a jako by ta lůza byl římský lid, cílevědomě směřující k svému zániku a k zániku římského státu i kultury.

Od her gladiátorů se hry fotbalové liší jen v jednom: tehdy chudí otroci umírali pro pobavení boháčů v hledišti, dnes po trávníku skáčou milionáři pro pobavení chudé lůzy v hledišti.

Možná, že je fotbal signálem, že i evropská civilizace už končí - vlády obírají lid, aby mu pak za jeho peníze dopřály dostatek hnusné vulgární zábavy a nenávistných rvaček v ulicích.

Po staletích budou v Evropě roztroušené trosky fotbalových katedrál poslední připomínkou, že v Evropě kdysi byla civilizace holdující řevu a rvačkám, na kteréžto záliby zahynula.

Je smutné, že budování těchto stánků podvodu podporuje i politik, který je živ z hesla Jistoty a prosperita. Heslo by si měl poopravit: Jistoty a prosperita pro fotbalovou korupci.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze