Liga mistrů 2014/2015
finále |
Berlín, Olympijský stadion, 6. června 20.45 |
Juventus Turín |
Barcelona |
1:3 |
Semifinále |
první zápasy: 5. a 6. května, odvety: 12. a 13 května |
Barcelona |
Bayern Mnichov |
3:0 |
2:3 |
Juventus Turín |
Real Madrid |
2:1 |
1:1 |
ČTVRTFINÁLE |
první zápasy: 14.a 15. dubna, odvety: 21. a 22 dubna |
Atlético Madrid |
Real Madrid |
0:0 |
0:1 |
Juventus Turín |
Monaco |
1:0 |
0:0 |
Porto |
Bayern Mnichov |
3:1 |
1:6 |
Paris St. Germain |
Barcelona |
1:3 |
0:2 |
OSMIFINÁLE |
první zápasy: 17., 18., 24. a 25. února, odvety: 10., 11., 17. a 18 března |
Paris St. Germain |
Chelsea |
1:1 |
2:2 |
Šachtar Doněck |
Bayern Mnichov |
0:0 |
0:7 |
Schalke 04 |
Real Madrid |
0:2 |
4:3 |
Basilej |
FC Porto |
1:1 |
0:4 |
Manchester City |
FC Barcelona |
1:2 |
0:1 |
Juventus Turín |
Borussia Dortmund |
2:1 |
3:0 |
Bayer Leverkusen |
Atlético Madrid |
1:0 |
0:1, 2:3 na pen. |
Arsenal |
AS Monako |
1:3 |
2:0 |
Základní skupiny
Skupina A |
|
Mužstvo |
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Atlético Madrid |
6 |
4 |
1 |
1 |
14:3 |
13 |
2. |
Juventus |
6 |
3 |
1 |
2 |
7:4 |
10 |
3. |
Olympiakos Pireus |
6 |
3 |
0 |
3 |
10:13 |
9 |
4. |
Malmö |
6 |
1 |
0 |
5 |
4:15 |
3 |
Skupina B |
|
Mužstvo |
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Real Madrid |
6 |
6 |
0 |
0 |
16:2 |
18 |
2. |
Basilej |
6 |
2 |
1 |
3 |
7:8 |
7 |
3. |
Liverpool |
6 |
1 |
2 |
3 |
5:9 |
5 |
4. |
Ludogorets Razgrad |
6 |
1 |
1 |
4 |
5:14 |
4 |
Skupina C |
|
Mužstvo |
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Monako |
6 |
3 |
2 |
1 |
4:1 |
11 |
2. |
Leverkusen |
6 |
3 |
1 |
2 |
7:4 |
10 |
3. |
Zenit Petrohrad |
6 |
2 |
1 |
3 |
4:6 |
7 |
4. |
Benfica |
6 |
1 |
2 |
3 |
2:6 |
5 |
Skupina D |
|
Mužstvo |
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Dortmund |
6 |
4 |
1 |
1 |
14:4 |
13 |
2. |
Arsenal |
6 |
4 |
1 |
1 |
15:8 |
13 |
3. |
Anderlecht |
6 |
1 |
3 |
2 |
8:10 |
6 |
4. |
Galatasaray |
6 |
0 |
1 |
5 |
4:19 |
1 |
Skupina E |
|
Mužstvo |
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Bayern Mnichov |
6 |
5 |
0 |
1 |
16:4 |
15 |
2. |
Manchester City |
6 |
2 |
2 |
2 |
9:8 |
8 |
3. |
AS Řím |
6 |
1 |
2 |
3 |
8:14 |
5 |
4. |
CSKA Moskva |
6 |
1 |
2 |
3 |
6:13 |
5 |
Skupina F |
|
Mužstvo |
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Barcelona |
6 |
5 |
0 |
1 |
15:5 |
15 |
2. |
Paříž SG |
6 |
4 |
1 |
1 |
10:7 |
13 |
3. |
Ajax |
6 |
1 |
2 |
3 |
8:10 |
5 |
4. |
Apoel Nikósie |
6 |
0 |
1 |
5 |
1:12 |
1 |
Skupina G |
|
Mužstvo |
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Chelsea |
6 |
4 |
2 |
0 |
17:3 |
14 |
2. |
Schalke 04 |
6 |
2 |
2 |
2 |
9:14 |
8 |
3. |
Sporting Lisabon |
6 |
2 |
1 |
3 |
12:12 |
7 |
4. |
Maribor |
6 |
0 |
3 |
3 |
4:13 |
3 |
Skupina H |
|
Mužstvo |
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
FC Porto |
6 |
4 |
2 |
0 |
16:4 |
14 |
2. |
Šachtar Doněck |
6 |
2 |
3 |
1 |
15:4 |
9 |
3. |
Bilbao |
6 |
2 |
1 |
3 |
5:6 |
7 |
4. |
Borisov |
6 |
1 |
0 |
5 |
2:24 |
3 |
4. PŘEDKOLO (19. a 20. srpna - odvety 26. a 27. srpna) |
Mistrovská část |
Salcburk |
Malmö (Švédsko) |
2:1 |
0:3 |
Steaua Bukurešť (Rumunsko) |
Ludogorec Razgrad |
1:0 |
0:1, pen. 5:6 |
Maribor (Slovinsko) |
Celtic Glasgow |
1:1 |
1:0 |
Aalborg (Dánsko) |
APOEL Nikósie (Kypr) |
1:1 |
0:4 |
Slovan Bratislava |
BATE Borisov (Bělorusko) |
1:1 |
0:3 |
Nemistrovská část |
Standard Lutych (Belgie) |
Zenit Petrohrad (Rusko) |
0:1 |
0:3 |
Lille (Francie) |
FC Porto |
0:1 |
0:2 |
FC Kodaň (Dánsko) |
Leverkusen |
2:3 |
0:4 |
Neapol |
Athletic Bilbao |
1:1 |
1:3 |
Besiktas Istanbul (Turecko) |
Arsenal |
0:0 |
0:1 |
3. PŘEDKOLO (29. a 30. července - odvety 5. a 6. srpna) |
Mistrovská část |
Sparta |
Malmö (Švédsko) |
4:2 |
0:2 |
FK Aktobe (Kazachstán) |
Steaua Bukurešť (Rumunsko) |
2:2 |
1:2 |
Maribor (Slovinsko) |
Maccabi Tel-Aviv (Izrael) |
1:0 |
2:2 |
HJK Helsinki (Finsko) |
APOEL Nikósie (Kypr) |
2:2 |
0:2 |
Ludogorec Razgrad (Bulharsko) |
Partizan Bělehrad (Srbsko) |
0:0 |
2:2 |
Karabach (Ázerbájdžán) |
Salcburk |
2:1 |
0:2 |
Debrecín (Maďarsko) |
BATE Borisov (Bělorusko) |
1:0 |
1:3 |
Slovan Bratislava (Slovensko) |
Šeriff Tiraspol (Moldávie) |
2:1 |
0:0 |
Aalborg (Dánsko) |
Dinamo Záhřeb (Chorvatsko) |
0:1 |
2:0 |
Legia Varšava (Polsko) |
Celtic Glasgow |
4:1 |
2:0 |
Nemistrovská část |
AEL Limassol (Kypr) |
Zenit Petrohrad (Rusko) |
1:0 |
0:3 |
Grasshopper Curych (Švýcarsko) |
Lille (Francie) |
0:2 |
1:1 |
Dněpropetrovsk (Ukrajina) |
FC Kodaň (Dánsko) |
0:0 |
0:2 |
Standard Lutych (Belgie) |
Panathinaikos Atény (Řecko) |
0:0 |
2:1 |
Feyenoord Rotterdam (Nizozemsko) |
Besiktas Istanbul (Turecko) |
1:2 |
1:3 |
2. PŘEDKOLO (15. a 16. července - odvety 22. a 23. července) |
Sparta |
Levadia Tallinn (Eston.) |
7:0 |
1:1 |
BATE Borisov (Bělorusko) |
Skënderbeu Korcë (Albánie) |
0:0 |
1:1 |
Santa Coloma (Andorra) |
Maccabi Tel-Aviv (Izrael) |
0:1 |
0:2 |
Dinamo Tbilisi (Gruzie) |
FC Aktobe (Kazachstán) |
0:1 |
0:3 |
Zrinjski Mostar (Bosna a Hercegoviny) |
NK Maribor (Slovinsko) |
0:0 |
0:2 |
Šeriff Tiraspol (Moldávie) |
Sutjeska (Černá Hora) |
2:0 |
3:0 |
Malmö (Švédsko) |
Ventspils (Lotyšsko) |
0:0 |
1:0 |
Slovan Bratislava (Slovensko) |
The New Saints (Wales) |
1:0 |
2:0 |
KR Reykjavík (Island) |
Celtic Glasgow (Skotsko) |
0:1 |
0:4 |
Cliftonville (Severní Irsko) |
Debrecín (Maďarsko) |
0:0 |
0:2 |
Partizan Bělehrad (Srbsko) |
Tórshavn (Faerské ostrovy) |
3:0 |
3:1 |
Legia Varšava (Polsko) |
Saint Patrick (Irsko) |
1:1 |
5:0 |
Rabotnički Skopje (Makedonie) |
HJK Helsinki (Finsko) |
0:0 |
1:2 |
Dinamo Záhřeb (Chorvatsko) |
Žalgiris (Litva) |
2:0 |
2:0 |
Ludogorec Razgrad (Bulharsko) |
Dudelange (Lucembursko) |
4:0 |
1:1 |
Valletta (Malta) |
Karabach (Ázerbájdžán) |
0:1 |
0:4 |
Strömsgödset (Norsko) |
Steaua Bukurešť (Rumunsko) |
0:1 |
0:2 |
1. PŘEDKOLO (1. a 2. července - 9. a 10. července) |
Santa Coloma (Andorra) |
Bananc Jerevean (Arménie) |
1:0 |
2:3 |
Lincoln (Gibraltar) |
Tórshavn (Faerské ostrovy) |
1:1 |
2:5 |
La Fiorita (San Marino) |
Levadia Tallinn (Estonsko) |
0:1 |
0:7 |
Historie Ligy mistrů
Přehled finálových zápasů
klikněte na letopočet pro výsledky ročníku a na výsledek pro zprávu z finálového zápasu
2014: Real Madrid - Atlético Madrid 4:1 po prodloužení
2013: Bayern Mnichov - Borussia Dortmund 2:1
2012: Chelsea - Bayern Mnichov 1:1, na penalty 4:2
2011: Barcelona - Manchester United 3:1
2010: Inter Milán - Bayen Mnichov 2:0
2009: Barcelona - Manchester 2:0
2008: Manchester - Chelsea 1:1, 6:5 na penalty
2007: AC Milán - FC Liverpool 2:1
2006: FC Barcelona - FC Arsenal 2:1
2005: FC Liverpool - AC Milán 3:3, na pen. 3:2
2004: FC Porto - AS Monako 3:0
2003: AC Milán - Juventus Turín 0:0, na pen. 3:2
2002: Real Madrid - Bayer Leverkusen 2:1
2001: Bayern Mnichov - FC Valencie 1:1, na pen. 5:4
2000: Real Madrid - FC Valencie 3:0
1999: Manchester United - Bayern Mnichov 2:1
1998: Real Madrid - Juventus Turín 1:0
1997: Borussia Dortmund - Juventus Turín 3:1
1996: Juventus Turín - Ajax Amsterdam 1:1, na pen. 4:2
1995: Ajax Amsterdam - AC Milán 1:0
1994: AC Milán - FC Barcelona 4:0
1993: Olympique Marseille - AC Milán 1:0
1992: FC Barcelona - Sampdoria Janov 1:0 po prodl.