Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Foe nebyl prvním hráčem, který při fotbale zemřel

27 2003
Praha - Marc-Vivien Foe nebyl prvním hráčem, kterého postihla smrt při fotbale. Nejčastější příčinou umrtí bývá zástava srdce a infarkt. A jak vůbec zemřel kamerunský reprezentant, který zkolaboval při čtvrtečním semifinálovém zápase Poháru FIFA s Kolumbií?Uvnitř článku najdete přehled úmrtí při fotbale x Dále čtěte: Vše o smrti kamerunského reprezentanta Foea

"První analýzy neodhalily nic abnormálního, ale vyloučili jsme jakoukoli mrtvici. Toxikologické testy, které budou trvat déle, budou teprve provedeny," řekl státní
zástupce Xavier Richaud.

Přehled úmrtí při fotbale
Září 1931
Třiadvacetiletý skotský brankář John Thompson zemřel na frakturu lebky, kterou utrpěl v zápase glasgowských týmů Celtiku a Rangers.

1963
Šestadvacetiletý hráč Petroluru Ploesti Constantin Tabarcea zemřel v utkání nejvyšší rumunské soutěže.
 
Prosinec 1973
Portugalský fotbalista FC Porto Pavao zkolaboval a zemřel během ligového střetnutí.

Září 1984
Rána bleskem v průběhu fotbalového zápasu usmrtila nizozemského brankáře Erika Jongbloeda z klubu DWS.
 
12. srpna 1989
Uprostřed kvalifikačního utkání Nigérie - Angola skonal pětadvacetiletý nigerijský reprezentant Samuel Okwaraji.

Září 1990
Angličan Dave Longhurst, pětadvacetiletý útočník týmu York City, zemřel během utkání proti Lincoln City. Pitva prokázala, že trpěl srdeční poruchou.
 
5. února 1995
Na následky infarktu zemřel třiadvacetiletý Brazilec Calmito Augusto, který zkolaboval během utkání druhé belgické ligy Boom - Geel.

29. října 1995
V průběhu mezinárodního pohárového utkání zkolaboval a zemřel devětadvacetiletý nigerijský útočník Amir Angwe z klubu Julius Berger. 

30. srpna 1997
V zápase 3. německé ligy se na trávníku zhroutil třicetiletý Nigerijec Emmanuel Nwangebo, který krátce po převozu do nemocnice zemřel.

19. února 1998
Při mistrovském zápase nižší skotské soutěže zkolaboval čtyřicetiletý Robbie James, hrající trenér klubu Llanelli a bývalý waleský reprezentant, kterému nepomohla ani okamžitá první pomoc.

25. července 1999
Na zástavu srdce zemřel přímo na hřišti třiadvacetiletý rumunský fotbalista Stefan Vrabioru z prvoligového klubu Astra Ploesti. Později byl v jeho těle objeven anabolický steroid metandenon.

5. října 2000
Catalin Haldan, čtyřiadvacetiletý hráč Dinama Bukurešť a rumunský reprezentant do 21 let, zkolaboval uprostřed přátelského zápasu a krátce po převozu do nemocnice zemřel.

18. srpna 2001
Sergej Perchun, třiadvacetiletý ukrajinský brankář CSKA Moskva, podlehl po deseti dnech zranění hlavy, které utrpěl při srážce s protihráčem v zápase ruské ligy

Říjen 2001
Bouřka při utkání v guatemalské Chiquimulille měla za následek smrt dvou fotbalistů, kteří byli zasaženi bleskem.
 
28. října 2002
Osmadvacetiletý brazilský fotbalista Marcio Dos Santos hájící barvy peruánského klubu Deportivo Wanka zemřel krátce po skončení ligového utkání na infarkt.

26. června 2003
V 72. minutě semifinálového zápasu Poháru FIFA mezi Kamerunem a Kolumbií se k zemi skácel Kamerunec Marc- Vivien Foe. Přes okamžitou první pomoc se lékařům nepodařilo přivést osmadvacetiletého hráče zpět k životu.

Během tréninku zahynuli například rumunský reprezentant Michael Klein či bývalý drnovický hráč Roman Pavelka.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze