Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nečekané reprezentační pozvánky: Fleišman byl v šoku, Kopic něco tušil

Jan Kopic (vlevo) z Jablonce a Jan Štohanzl z Mladé Boleslavi bojují o míč. | foto: ČTK

29 2014
Nejdřív úžas a pak nadšení. Obránce Jiří Fleišman z Liberce i jablonecký záložník Jan Kopic reagovali na svou reprezentační nominaci na zápas s Rakouskem velmi podobně. "Přísahám, že jsem to vůbec nečekal. Byl to šok, a moc příjemný šok," svěřil se na klubovém webu Jiří Fleišman.

V jeho případě byl výběr trenéra Vrby opravdu překvapivý. Fleišman skoro celé jaro kvůli zranění kolena promarodil, na hřiště se vrátil teprve nedávno. O to víc si dlouholetá opora Slovanu Liberec své nominace cení. "Jsem hrozně šťastný, když si vybavím své pocity po zranění v Alkmaaru, tak mi to připadá jako sen," přiznává Fleišman.

A jak se o své úterní nominaci dozvěděl? "Na dopolední trénink přišel (sportovní ředitel) Honza Nezmar s telefonem na uchu, předal mi ho a tam byl pan Vrba. Neskutečnej zážitek! A radost měli i kluci v kabině. Bude mě to totiž něco stát a pokladna bude bohatší," smál se Fleišman.

Pro autora šesti letošních jabloneckých gólů Jana Kopice bude reprezentační zkušenost aspoň malou náplastí na zpackanou sezonu. Narozdíl od Liberce, který se opět probojoval do Evropské ligy, skončil Jablonec v ligové šedi. "Nominace je splněný sen. Zvedlo mi to náladu, navíc po sezoně, která se nám s Jabloncem vůbec nepovedla," připustil Kopic.

NIKAM NEPŮJDEŠ. Liberecký Jiří Fleišman (vpravo) se snaží zadržet Roye Beerense

NIKAM NEPŮJDEŠ. Liberecký Jiří Fleišman (vpravo) se snaží zadržet Roye Beerense z Alkmaaru.

Reprezentační pozvánka pro něj však úplným překvapením nebyla. "Přiznávám, že jsem něco tušil, protože před nedávnem mi volal pan Vrba s tím, že obvolává hráče, kteří mají k reprezentaci blízko." Jan Kopic už má s reprezentací zkušenosti. Prošel českými výběry do 20 a 21 let. "Sám jsem zvědav, jaké to bude oproti jedenadvacítce. Moc nevím, co od toho mám čekat," svěřil se na jabloneckých stránkách.

Podle slov reprezentačního kouče dostanou oba proti Rakušanům šanci v průběhu zápasu. "Budu nesmírně rád za každou minutu. Už ta samotná nominace je velkou motivací do další práce. Když se tam člověk jednou podívá, tak si říká, že je v širším hledáčku trenérů a hned má ještě větší chuť na sobě pracovat," říká liberecký Jiří Fleišman.

Utkání Česko - Rakousko se hraje příští úterý v Olomouci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze