Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Flamendr, hazardér a výtečný fotbalista. Baroš je všechno

Milan Baroš | foto: Radek PetrášekČTK

9 2009
Je Milan Baroš výtečný fotbalista? Nebo pouze výtečník? O žádném z šesti potrestaných reprezentantů se v souvislosti s průšvihy nepíše tolik jako o útočníkovi, který nyní působí v tureckém klubu Galatasaray Istanbul.

"Ať s novináři mluvím nebo ne, stejně mě vmotají do věcí, které se nestaly," stěžuje si Baroš. "Ale věřte mi, že s tímhle vědomím není těžké žít. Jestli tohle nějaké mladé kluky od novin baví, tak jim přejme, ať jsou šťastní."

Pravdou, je že i kdyby se nyní začal Baroš chovat jako Matka Tereza, obtížně ze sebe bude strhávat nálepku flamendra.  Pravda ovšem také je, že Baroš se jako Matka Tereza rozhodně nechová. A že za nálepku flamendra si tedy může do značné míry sám.

Česko: Milan Baroš

Fotky, jak na mejdanu tančí polonahý s kondomem za uchem. Bláznivě rychlá jízda po dálnici, po níž mu zděšení francouzští policisté zabavili ferrari.

Kontroverzní gesto na soupeře tmavé pleti, které si – ač to on sám popíral – vykládali mnozí jako projev rasismu. To je výčet Barošových nejznámějších afér.

Jenže vzpomínat se dá i na jiného Milana Baroše.

Dravec na hřišti

Na Baroše, který hrál s nebohými obránci soupeře hru s názvem "Chyť mě, když to dokážeš!" a takřka pokaždé v ní zvítězil. Díky fotbalovému stylu dravce se stal nejlepším střelcem mistrovství Evropy 2004 a byla na něj skvělá podívaná.

"Milan dá dva góly a teprve po zápase se zeptá, proti komu jsme vlastně hráli," charakterizoval tenkrát útočníkovo fotbalové sebevědomí reprezentační trenér Karel Brückner.

Jenže ten samý kouč si musel s Barošem sednout a mluvit mu do duše po jeho "rozmarném létě", kdy byl přistižen na divokém mejdanu.

V tu dobu se stal hráč miláčkem bulváru. V tu dobu také začal jeho osobní boj s novináři.  Když krátce poté, co přišel o ferrari, přijel na reprezentační sraz, rozběhnutý cestou z tréninku minul novináře s – přiznejme to – vtipnou průpovídkou: "Asi to nedobrzdím, chlapi!"

Scéna pokračovala, když Baroš přece jen kus od novinářů "dobrzdil" a tam si s nimi začal na dálku vyjasňovat, co mu na nich vadí. "Kdo z vás nikdy nejel rychle?" křičel na ně a víc než k naštvání sváděl v tu chvíli k pochopení.

Jenže co naplat, když vyšla minulý týden zpráva o tom, že několik reprezentantů popíjelo v baru, člověk by se vsadil, že byl mezi nimi Baroš, věčný průšvihář.

Galatasaray: Milan Baroš

Krátce poté ukázal rozporuplný muž znovu druhou tvář, krásnou střelou přes hlavu rozhodl v Turecku o výhře Galatasaray. V reprezentaci, odkud byl nyní na čas vyloučen, útočník sice nyní příliš gólů nedává, ale spousta expertů vám podepíše, že velkými viníky tohoto stavu jsou spoluhráči, kteří mu nepřipraví kloudnou akci.

Je otázkou času, kdy Baroš na hřišti udeří. Stejně tak je ale nejspíš otázkou času, kdy zase něco vyvede.

Matka Tereza z něj asi nebude. Zato z těhotné přítelkyně Terezy brzy udělá matku. Aspoň bulvár o tom píše...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze