Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fitzel byl potvrzen trenérem týmu Malty

17 2006
Valletta - Fotbalový trenér Dušan Fitzel je definitivně trenérem národního mužstva Malty. S Maltským fotbalovým svazem podepsal smlouvu na dva roky, tedy do konce kvalifikačního cyklu, v němž půjde o účast na mistrovství Evropy 2008. Pokud bude Fitzelův zaměstnavatel s jeho prací spokojen, český kouče bude moci v práci u maltské reprezentace pokračovat.

Dvaačtyřicetiletý Fitzel by zároveň jmenován technickým ředitelem Maltského fotbalového svazu.

"Velice si této nabídky považuju a beru to jako obrovskou osobní výzvu," prohlásil Fitzel, jehož v jarní sezoně čekají pouze přípravné zápasy. Jako zástupce maltského svazu by se měl ještě s dalšími kolegy zúčastnit v roli pozorovatele letošního mistrovství světa v Německu.

Poslední lednový pátek čeká Fitzela losování mistrovství Evropy, jehož pořadateli jsou Švýcarsko s Rakouskem. Losování proběhne ve švýcarském Montreux a maltská reprezentace bude při tomto aktu v sedmém výkonnostním koši.

Letos na podzim pak Fitzel odstartuje půldruharoční kvalifikační cyklus. "Doufám, že budu v roli hlavního kouče maltské reprezentace úspěšný, a že se mi podaří dosáhnout lepších výsledků v kvalifikaci, než tomu bylo dosud," věří si Fitzel.

Malta získala pod Fitzelovým předchůdcem německým koučem Heesem v kvalifikaci na MS v Německu pouhé tři body za tři domácí remízy s Islandem (0:0). Chorvatskem (1:1) a s Bulharskem (1:1), v osmé skupině skončila poslední.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze