Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Finanční úřad uvalil exekuci na místopředsedu fotbalového svazu Kříže

Miroslav Kříž - Předseda dozorčí rady Viktorie Plzeň Miroslav Kříž. | foto: MF DNES

17 2009
Měl se z funkce místopředsedy Českomoravského fotbalového svazu podílet na očištění českého fotbalu od korupce, jenže nyní má podnikatel Miroslav Kříž vlastních starostí nad hlavu.

Podle informace televize Prima dluží Kříž na daních více než pět milionů korun. Finanční úřad v Plzni proto na jeho majetek uvalil exekuci.

Kříž je členem dozorčí rady společnosti STES, která pro český fotbal shání peníze. Podle Primy člen nového svazového vedení Kříž dluh popírá, nezaplatí ho a v souvislosti se zmíněnou exdekucí prý podal několik trestních oznámení.

"Byli jsme informováni Finančním úřadem v Plzni o této částce," řekl na Primě mluvčí fotbalového svazu Petr Svěcený.

Ivan Hašek a Miroslav Kříž při partii golfuPodle kopie oznámení finančního úřadu o dluhu, který má televize k dispozici, má Kříž dluhy již od roku 1997. "V žádném případě to není podvrh. Ten exekučák jsem podepisoval," uvedl ředitel plzeňského finančního úřadu Roman Kasl.

Vedení ČMFS chce nyní po Křížovi vysvětlení. V úterý se o to Kříž pokoušel při svém desetiminutovém projevu na výkonném výboru svazu, ale neuspěl. Podle mluvčího Svěceného nebude Kříž nyní mediálně vystupovat za fotbalový svaz a nezúčastní se žádných důležitých svazových jednání.

Českomoravský fotbalový svaz považuje celou situaci za velmi vážnou a podle televize Prima se k ní ve čtvrtek vyjádří svazový předseda Ivan Hašek, jenž je mimo jiné Křížovým parťákem z golfu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze