Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Finálové střelce nikdo netrefil

3 2000
P r a h a - Jen tři čtenáři iDNES uhodli, že finále EURO 2000 skončí po devadesáti minutách remízou 1:1 a nakonec se budou radovat fotbalisté Francie. Střelce branek nikdo z nich netrefil, a tak o celkovém prvenství čtenáře podepsaného COVA rozhodl uhádnutý počet hráčů v All Star týmu. Z šestnácti vybraných hvězd jich měl vítěz ve svém tipu jedenáct. Odměnou mu bude český reprezentační dres a kšiltovka v národních barvách vydaná k EURO.

Většina z 52 tipujících očekávala, že titul získají Francouzi (34 hlasů), jen málokdo však čekal, že by úřadující mistři světa zvládli prodloužení eventuálně penalty. Na remízu po devadesáti minutách sázelo šestnácti soutěžících, z nich jen pět věřilo Francii. Na dvou tipech byl nerozhodný výsledek v poměru 0:0, zbývající trojice se rozdělí o výhry.

Rozhodovalo až poslední pomocné kritérium, úspěšnost při tipování šestnáctky nejlepších hráčů v All Star týmu. Tři vítězové se zde srovnali těsně za sebe: Cova uhodl 11 jmen, Tomík  byl úspěšný desetkrát a patří mu za to druhé místo, Rous trefil devět hráčů, ale nenechal na sebe kontakt, čímž se nároku na cenu vzdal.

Vítězi zašleme reprezentační dres i čepici a navrch ještě suvenýr iDNES, pro druhého v pořadí máme v redakci připraveny obě hlavní ceny. Další dílčí ceny jsme připravili pro nejúspěšnější tipéry All Star týmu šampionátu. Stejný výkon jako celkový vítěz, tedy jedenáct správných jmen, zopakovalo ještě šest čtenářů. Jeden dostane reprezentační dres (trefil zároveň i mistra Evropy), dalším pošleme čepice.

Při volbě se většina čtenářů nechala strhnout vlastenectvím, a tak velké množství tipů pokazilo jméno Nedvěda. Často byl chybně uváděn i jugoslávský kanonýr Miloševič nebo francouzský bek Thuram. Jen minimum hlasujících naopak napadlo, že by se mezi hvězdy turnaje mohli dostat i penaltoví antihrdinové Raúl a F. de Boer.Témata: Zákulisí
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze