Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Finále napjatě vyhlížejí také vyřazení Němci

7 2006
Berlín - (Od zpravodajky MF DNES) - Po zápase je před zápasem, říká v jedné televizní reklamě německý kouč Jürgen Klinsmann. Jeho tým je z boje o titul vyřazen, o to víc platí jeho slogan pro Berlín. Německé hlavní město se chystá na závěr šampionátu. Metropolí se hemží dobrovolníci s prospekty a radami pro nedělní finále.

Zásobovací vozy s hektolitry pití směřují k Braniborské bráně. Popeláři a úklidové čety jsou v plném nasazení. Technici znovu důkladně kontrolují ozvučení a velkoplošné obrazovky v centru Berlína na největší třídě pro fanoušky. Takzvaná Fanouškovská míle bude opět o kus zvětšena a přibude další mamutí obrazovka.

Německo chce zůstat věrné pověsti vzorného hostitele i férového poraženého, ačkoli by v nedělním finále nejraději vidělo své hráče. Mimochodem Ballack a spol. se s fanoušky v neděli přijdou rozloučit na berlínskou Fanouškovskou míli. Vpravé poledne hodlají němečtí fotbalisté veřejně poděkovat za masivní podporu, jež zemi proměnila v moře národních vlajek.

Do Berlína přijedou na nedělní finále vedle desetitisíců "běžných fanoušků" též stovky prominentů, například opěrní pěvci Placido Domingo, Rollando Villazón, hlava OSN Kofi Annan, jihoafrický prezident Nelson Mandela, jordánský král Abdalláh s chotí Raniou či španělský "kolega" Juan Carlos.

V červeném sektoru VIP jim budou nejlepší kuchaři podávat telecí kotletu s mrkví, tresku na kedlubnách se smetanou a těstoviny s liškami.

Autoři:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze