Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vánoční finále? Jsem proti, řekl Blatter. MS v Kataru vyvrcholí dřív

O PÁR DNÍ DŘÍV. Finále fotbalového MS 2022 by se podle Seppa Blattera mělo hrát nejpozději 18. prosince. | foto: AP

27 2015
Pro fotbalové fanoušky, kteří nechávají nakupování vánočních dárků na poslední chvíli, je to dobrá zpráva: finále mistrovství světa v Kataru v roce 2022 by se nakonec nemělo hrát den před Štědrým dnem, ale nejpozději 18. prosince. Prozradil to prezident světové fotbalové federace FIFA Sepp Blatter.

Změnu termínu kontroverzního šampionátu, jehož volbu provázela obvinění z korupce, navrhla výkonnému výboru speciální pracovní skupina FIFA - především kvůli velkým vedrům, která v Kataru panují v letních měsících. Turnaj zkrácený o několik dní by se podle její zprávy měl přesunout z léta na zimu, odstartovat 26. listopadu a skončit finálovým duelem 23. prosince.

Přesun turnaje z tradičního června i předvánoční termíny však popudily zejména evropské kluby a soutěže, kterým změna značně naruší termínovou listinu. „Třiadvacátého se finále určitě hrát nebude, jsem proti tomu. Musíme skončit osmnáctého,“ řekl Blatter novinářům v Severním Irsku, kde je na zasedání pravidlové komise IFAB.

„Hodně lidí si teď sice na FIFA a mistrovství světa v Kataru stěžuje, ale pořád máme sedm let, abychom se na to připravili,“ přidal Blatter. „A hlavně na všech stranách vidím vůli k řešení, takže bych se nebál, že nenajdeme společnou řeč,“ prohlásil osmasedmdesátiletý funkcionář.

Kromě vánočního finále Blatter nesouhlasí ani s finančním odškodněním klubů a soutěží, které kvůli šampionátu v netradičním termínu čeká přestávka. „Nemyslím, že kompenzace je na místě. Ale jsem přesvědčen, že i v tomto bodě najdeme nejlepší možné řešení,“ uvedl.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze