Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Figo chce trumfnout Eusébia a vyhrát titul

30 2006
Gelsenkirchen - Kapitán portugalské reprezentace Luis Figo by rád korunoval svou úspěšnou kariéru triumfem na mistrovství světa v Německu, a překonal tak svého slavného předchůdce Eusébia. Ten se s portugalským výběrem dostal v roce 1966 do semifinále světového šampionátu.

"To, co tým kolem Eusébia dokázal, nic nevymaže. Ale dnes a tehdy jsou dvě rozdílná fotbalová období," řekl Figo britskému listu Independent před sobotním čtvrtfinále proti Anglii. "Jsme hrdí na to, kam jsme došli, ale chceme dál pracovat na zápisu do historie portugalského fotbalu," uvedl držitel Zlatého míče z roku 2000.

Pro třiatřicetiletého záložníka Interu Milán je letošní mistrovství pravděpodobně poslední příležitostí jak získat s reprezentací nějaký titul. Figo patřil do takzvané "zlaté generace," která vyhrávala turnaje v mládežnických kategoriích, ovšem mezi seniory na vrchol nikdy nevystoupila.

Nejblíže byl Figo se svými spoluhráči zisku titulu na mistrovství Evropy před dvěma lety, kde prohráli až ve finále s Řeckem.

Ve čtvrtfinále tehdy před domácím publikem na penalty porazili Anglii, přes kterou se pokusí přejít i v sobotu. "Je to důležitý zápas jak pro nás, tak pro Anglii. Oni se asi budou chtít pomstít za porážku z mistrovství Evropy, ale pokud ukážeme psychickou sílu, můžeme porazit Anglii ve všech směrech," řekl Figo.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze