Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nemůžete se hned odvolat k CAS, upozornila FIFA Platiniho

Michel Platini | foto: Reuters

22 2015
Mezinárodní federace FIFA upozornila Michela Platiniho, že nemůže urychlit svůj odvolací proces proti osmiletému zákazu působení ve fotbale tím, že se rovnou obrátí na Arbitrážní soud pro sport (CAS) v Lausanne. Nejprve totiž musí jeho případné odvolání projít příslušnou komisí FIFA.

Šéfa UEFA Platiniho tlačí čas, neboť by se chtěl 26. února zúčastnit voleb prezidenta FIFA, v jejímž čele skončí Sepp Blatter. Podle pravidel FIFA musí být seznam kandidátů definitivně uzavřen měsíc před volbou.

Bývalý vynikající francouzský fotbalista chtěl proto podle agentury AP proces zrychlit odvoláním k CAS. FIFA však dnes uvedla, že Platiniho informovala, že případ musí nejprve projít její odvolací komisí.

Platinimu a Blatterovi zakázala v pondělí FIFA na osm let působit ve fotbale kvůli neetickému chování. Trest je důsledkem pochybné finanční transakce mezi oběma funkcionáři. Platini v roce 2011 dostal od Blattera dva miliony švýcarských franků, údajně za poradenskou činnost. O transakci ale neexistuje žádný doklad.

Oba vrcholní funkcionáři uvedli, že se suspendací nesouhlasí, a chtějí se proti ní odvolat.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze