Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


FIFA udělala chybu, vyhrát měl Zidane

28 2006
Madrid - Nejdřív to vypadalo na skandál, z něhož se později vyklubal žert. Španělský deník Marca přinesl dnes zprávu o tom, že anketu Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) o nejlepší hráče světa měl vyhrát Zidane a ne Cannavaro, protože FIFA hlasování reprezentačních trenérů a kapitánů špatně sečetla.

Senzační zpráva, kterou dnes s mnoha podrobnostmi přinesl španělský deník Marca, se rychle šířila světem.

Přepočítání výsledků hlasování trenérů a kapitánů reprezentačních týmů z celého světa měl iniciovat portugalský kouč Luiz Felipe Scolari. "Hlasoval jsem pro Zidana, ne pro Henryho, jak se objevilo ve výsledcích. A podobné nesrovnalosti zjistili i jiní trenéři," citovala Marca rozzlobeného Brazilce.

List přidal i reakci Cannavara, který se nechce se ztrátou trofeje smířit a hrozí soudem. Ale FIFA prý už pozvala skutečného vítěze Zidana do Monte Carla, kde mu hodlá dodatečně předat svou trofej.

Všechno vypadalo věrohodně a novináři si už na stránkách chystali místo pro senzaci. Jen sami Španělé zůstávali klidní. Dobře vědí, že v jejich zemi je 28. prosinec neboli Den neviňátek tím, čím jinde 1. duben. A tak skandál s chybou ve výsledcích ankety byl jen aprílový žertík.

Ne všichni to ale pochopili. V některých zemích vzbudila zpráva rozruch a novináři se dokonce obrátili na FIFA, aby podala vysvětlení.

Mezinárodní federace nakonec k údajné blamáži s výsledky vydala oficiální prohlášení, v němž podrobně vysvětlila, že ve španělsky mluvících zemích se na takzvaný Dia de Inocentes takto žertuje. "Samozřejmě, je to celé vymyšlené, jde o
vtip," uvedla FIFA na své internetové stránce. Najdete na iDNES.czmobilní verze