Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


FIFA se vzdala symbolu staré éry: opustila luxusní hotel Baur au Lac

Mimořádný kongres FIFA v Curychu, u pultu hovoří Victor Montagliani, prezident kanadské fotbalové asociace. | foto: Reuters

6 2016
Mezinárodní fotbalová federace FIFA se rozloučila s jedním ze symbolů „staré éry“ - luxusním curyšským hotelem Baur au Lac. V něm došlo loni ke dvěma vlnám zatýkání funkcionářů podezřelých z korupce. Nová rada FIFA se příští týden setká v méně okázalém hotelu Hyatt.

O změně rozhodla generální sekretářka FIFA Fatma Samouraová. Nový hotel je o něco levnější a zároveň má být přestěhování symbolem nových pořádků organizace, jejíž pověst byla v nedávné době poškozena korupčními aférami.

„Nejde jen o úsporu peněz. Jsme tu kvůli práci, takže si myslím, že solidní byznys hotel je pro naše účely mnohem vhodnější,“ uvedl viceprezident FIFA Victor Montagliani.

Rada FIFA, jež vznikla letos a v rámci reforem nahradila dosavadní výkonný výbor, bude mít v Curychu zasedání 13. a 14. října.

Hotel Baur au Lac z devatenáctého století byl loni 27. května dějištěm zatýkání fotbalových funkcionářů podezřelých z korupce. Další členové FIFA byli v hotelu švýcarskými úřady zadrženi 3. prosince.

Autoři: ,


Témata: FIFA, Korupce
Najdete na iDNES.czmobilní verze