Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


FIFA bude na MS štědrá, účastníky odmění stovkami milionů dolarů

BRAZILSKÁ RADOST. Vyhrávat na MS se vyplatí. Kolik si na domácím šampionátu vydělají brazilští favorité? | foto: Reuters

5 2013
Účastníci světového šampionátu fotbalistů mají postaráno i o finanční motivaci, oproti předchozímu MS v Jihoafrické republice narostou prémie od mezinárodní federace FIFA o 37 procent. Vítěz obdrží za titul 35 milionů dolarů, v přepočtu asi 703 milionů korun.

FIFA upřesnila výše jednotlivých odměn po zasedání finanční komise v Costa do Sauípe v předvečer losování základních skupin. Poražený finalista dostane 25 milionů dolarů, třetí tým brazilského turnaje získá 22 milionů dolarů a čtvrtý 20 milionů.

Čtvrtfinalisté budou mít garantováno 14 milionů dolarů, osmifinalisté si přijdou na devět milionů a mužstva, která skončí už ve skupině, vyinkasují osm milionů dolarů. Mezi 32 účastníků finálového turnaje rozdělí FIFA celkem 358 milionů dolarů (asi 7,2 miliardy korun).

Každý z účastníků navíc dostane od FIFA příspěvek 1,5 milionu dolarů na úhradu nákladů na přípravu. A mezi kluby, které budou mít své hráče na mistrovství světa, rozdělí FIFA jako kompenzaci 70 milionů dolarů.

Celková částka tak ve srovnání s předchozím šampionátem vzrostla z 420 na 576 milionů dolarů. Přitom už v Jihoafrické republice v roce 2010 zaznamenaly prémie nárůst o šedesát procent.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze