Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


FIFA možná bude mít konkurenci

27 2003
Paříž - Vzpomínáte na belgického právníka Luca Missona? Právě on zastupoval jako advokát hráče Jeana-Marka Bosmana a jeho případ v devadesátých letech zcela změnil přestupové regule. Teď se Mission chystá k dalšímu odvážnému kroku: Chce sdružit do společné organizace šestasedmdesát států, které zatím mezinárodní federace FIFA nepřijala za své členy.

"Chceme pomoci všem, na které FIFA zapomněla," tvrdí advokát. A už v roce 2005 by se reprezentanti států spojených v nové organizaci měli utkat na vlastním mistrovství světa.

"FIFA bere pouze státy, které uznávají Spojené národy. Ale proč Andorru a Hongkong přijala, zatímco Monako a Gibraltar, kde je jeden z nejstarších fotbalových svazů, ne?" argumentoval Misson v rozhovoru pro list L'Équipe, jenž svou organizaci nazval NF Board.

Zájemci o členství v nové organizaci se mají přihlásit do 15. ledna příštího roku. Mezi kandidáty jsou například Falklandské ostrovy, Grónsko, Guadeloupe, největší z Normandských ostrovů Jersey, Vatikán, Korsika nebo Bretaň.

Autoři: ,


Témata: FIFA
Najdete na iDNES.czmobilní verze