Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


FIFA mi zničila sen, naříká Frings

Německo, Thorsten Frings - Německý záložník Thorsten Frings (vlevo) se chystá v Berlíně na další zápas šampionátu. | foto: Markus GilliarReuters

8 2006
Berlín - Křivda a vtip. Tak hodnotí i s odstupem času německý fotbalový reprezentant Torsten Frings trest od Mezinárodní fotbalové federace FIFA, která mu neumožnila nastoupit v semifinále mistrovství světa. Záložník Werderu Brémy kvůli suspendaci chyběl v sestavě Německa, které semifinále s Itálií prohrálo 0:2.

"Cítím se podvedený, protože jsem si to nezasloužil," řekl Frings deníku Bild. "FIFA mi zničila sen. Moje suspendace byla vtipem."

Frings dostal trest za to, že během potyčky, která se strhla po penaltovém rozstřelu ve čtvrtfinále s Argentinou, podle televizních záběrů uhodil do obličeje Julia Cruze.

"Cruz řekl, že jsem ho neudeřil. Rozhodčí řekl, že ten incident viděl a že se nic vážného nestalo," uvedl na svou obranu sedmapadesátinásobný reprezentant.

"Přesto mě FIFA suspendovala. Je to všechno politika. FIFA se asi chtěla ukázat, že nezvýhodňuje Německo na mistrovství v jeho vlastní zemi. Proto mě suspendovali," dodal.

Za potyčku jsou vyšetřováni také Argentinci Maxi Rodriguez za úder do zad Bastiena Schweinsteigera a Leandro Cufre, který dostal po zápase červenou kartu za kopnutí do Pera Mertesackera do oblasti genitálií.

S jejich trestem však nemusí disciplinární komise spěchat tolik jako u německého
fotbalisty, jelikož do bojů na mistrovství již nezasáhnou. Frings ale volá po přísném trestu především pro Cufreho za jeho "odporný" čin.

"Měli by Cufremu zastavit činnost tak na dva roky. Vždyť kopnul Pera do přirození," vzkázal Frings komisi FIFA.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze