Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fanoušci zuří, nezbylo na ně místo

18 2006
Jablonec nad Nisou - Šedesát. Právě tolik vstupenek na fotbalový duel Česko - Kostarika včera nabídl jablonecký klub do volného prodeje. Lístky zmizely z pokladny stadionu během dvaceti minut. "Střelnice tak bude zaplněna do posledního místa a žádáme příznivce, aby již pro vstupenky nechodili a ušetřili si tak zbytečnou cestu na stadion," oznámil klub naštvaným fanouškům na internetových stránkách.

Reprezentace se v Jablonci představí v úterý 30. května od 18.00.

Šest desítek vstupenek bylo vše, co zbylo po odečtení permanentek (1900 kusů), míst pro fotbalový svaz (přes 2000), sponzory a přátele klubu. Celková kapacita činí 6226 krytých míst, z nichž některá budou ještě muset ustoupit televizní technice.

Na všechny zájemce o vstupenky, kteří se včera ráno sešli u pokladen, se zdaleka nedostalo. "Tohle je ubohost! Takhle čachrovat s lístkama, to je prostě vrchol!!! A jít do prodeje s 60 lístkama, to je jako výsměch, nebo co?" rozčílil se jeden z příznivců na klubovém webu.

Jiní volali do sídla klubu, kde se jim funkcionáři snažili vysvětlit situaci.

"Strašně nás to mrzí. Chápu, že jsou lidé rozzlobení, ale nebylo v našich silách jim zajistit víc vstupenek," tvrdí marketinkový manažer klubu Tomáš Bárta.

Jen požadavky fotbalového svazu se blížily ke 40 procentům celkové kapacity stadionu Střelnice. Slavnostnímu otevření nové tribuny za 117 milionů tak budou v drtivé většině přihlížet vybraní hosté, nikoli fanoušci z Jablonce a okolí.

Místa na vystoupení Čecha, Nedvěda, Rosického a spol. měli zajištěná pouze majitelé permanentních vstupenek. I na ně však zbyly jen krajní sektory.

Jablonečtí fanoušci mají ještě teoretickou naději, že ČMFS "neudá" všechny vstupenky a vrátí je do Jablonce.

Pak by je klub mohl dát na poslední chvíli do předprodeje. Blamáž se vstupenkami není jen jablonecká specialita. Své si kdysi zažili i fanoušci Liberce. Leckdo si ještě vzpomene na historické utkání Poháru UEFA se slavným Liverpoolem, na které se prodávalo pár stovek lístků, a to ještě ve stánku s kuřaty.Nejčtenější

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Najdete na iDNES.czmobilní verze