Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fanoušci si mohou začít plánovat cesty na ME

13 2003
Praha - Čeští fotbalisté sice stále neznají své soupeře v základní skupině evropského šampionátu, který se příští rok koná v Portugalsku, zájemci o cestu a lístky na ME si však už nyní mohou zjistit základní informace o nákupu lístků, případně zájezdu na vrcholnou fotbalovou akci sezony.

Tyto informace nabízejí internetové stránky www.euro-2004.cz , které uvedla do provozu zdejší cestovní kancelář Snailtravel, jež již řadu let specializuje na zájezdy do Portugalska.

Agentura nabídne českým fanouškům mnoho eventualit, jak cestu za reprezentací připravit. Základní možnost představují jednodenní letecké zájezdy bez ubytování, pětidenní zájezdy spojené s návštěvou dvou zápasů či osmidenní cesty na všechny duely Brücknerova týmu v základní skupině.

Snailtravel přišel s nabídkou už nyní, přestože ještě není možnost zakoupit vstupenky na konkrétní zápasy. Jakým způsobem budou lístky distribuovány, se totiž rozhodne až den po losování šampionátu, které se uskuteční 30. listopadu v Lisabonu.

"Jsme jedním ze čtyř zájemců na distribuci vstupenek. Ale už máme s dalšími adepty úmluvu, že si vstupenky navzájem poskytneme. Navíc prodej zájezdů na vstupenky nemůže být vázán; prodávat se budou samostatně," vysvětlila generální ředitelka cestovní agentury Kristina Kloudová.

Její společnost však nebude poskytovat jen samostatné zájezdy spojené se zápasy. "Máme hodně zájemců, kteří hodlají spojit rodinnou dovolenou s návštěvou fotbalu," prozradila Kloudová.

Agentura je vedle leteckých zájezdů schopna připravit pro zájemce i autobusové zájezdy, ubytování si jejím prostřednictvím mohou zajistit i fanoušci cestující automobilem či vlakem.

Desetimilionové Portugalsko do organizace turnaje vložilo i s pomocí Evropské unie téměř miliardu eur. "Naše země si od šampionátu slibuje výrazné zvýšení turistického ruchu," uvedl ředitel Portugalské turistické centrály Pedro Patricie.

Prozradil, že oproti milionu turistů z celého světa, kteří každoročně zemi navštíví, jich má příští rok díky fotbalové slavnosti přijet o 350 000 více.

Autoři: ,


Témata: Evropská unie, Vlak
Najdete na iDNES.czmobilní verze