Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Atlético: Už teď jsme šťastní. Real: My šťastní budeme

RADOSTNÝ SKOK. Cristiano Ronaldo z Realu Madrid oslavuje gól v derby s Atlétikem. | foto: Reuters

24 2014
Oba znají nazpaměť soupisky svých týmů, u hráčů Realu a Atlétika by odříkali data narození a snad i jména dětí. Občas jim do pusy vklouznou španělská slovíčka a oba na sobotní večer chystají velkou party. Dresy a šály mají vyprané a vyžehlené.

"Jestli vyhrajeme, možná půjdu v dresu i na státnice. Z hecu," říká Ondřej Gurecký, jehož srdce bije pro Atlético Madrid.

"Smůla. V dresu se budu parádit já," reaguje Tomáš Podvín, věrný fanoušek Realu.

I v Česku najdete lidi, kteří si během finále Ligy mistrů nervozitou uhryžou nehty. Pánové Gurecký s Podvínem mezi ně patří, starají se o české fankluby.

Co byste dali za sobotní triumf?
Atlético:
Mě by prohra tolik nebolela. Od soboty máme titul, první po osmnácti letech. Všichni jsme v euforii.
Real: Nevěřím, že byste do finále Ligy mistrů nešli s tou největší motivací. Chlácholíte se tím, že byste prohráli s největším rivalem?
Atlético: Ne. Jen říkám, co cítím. Už máme jistotu, že neskončíme dvakrát druzí. Kdyby mi před sezonou někdo řekl, že získáme titul a pak si zahrajeme finále Ligy mistrů, budu si ťukat na čelo.
Real: My vyhrát musíme, jinak se sezona nebude považovat za úspěšnou. La Décima, jak se říká desátému titulu, musí být naše. I když na rozdíl od jiných fanoušků si nemyslím, že Atlético ve finále zničíme. Bude to vyrovnaný boj.

Jak prožíváte poslední hodiny?
Real:
V napětí. Ne že bych se v noci budil, ale mnohem častěji brouzdám po internetu a hledám nové zprávy. Bude hrát Ronaldo? Nebude? Naštěstí bude, to mě těší.
Atlético: Jsou to nervy, ale krásné. Držíme se kréda, které razí trenér Cholo Simeone: Partido a partido, od zápasu k zápasu. Cholo přišel v prosinci 2011 a zlomil labilní tým, který byl zralý na prášky. Dodal klukům víru a naučil je vítězit.
Real: Neberu mu zásluhy, ale v posledních zápasech s Realem už předvádí divadlo. Od první minuty si stěžuje. Rád bych Atlétiku vzkázal, ať se nevymlouvá na rozhodčí a neudělá z finále paskvil.

Jak zní vzkaz pro Real?
Atlético:
Nic nedostanete zadarmo. Mentalita Realu je taková, že úspěch berou jako samozřejmost a každý rok počítají s trofejí. Z Atlétika mají legraci.
Real: Už ne, rivalita s Atlétikem je zpátky. My, kteří nežijeme v Madridu, to derby vnímáme jinak. Brali jsme Atlético jako souseda, kterého vždycky porazíme. I letos jsme byli přesvědčeni, že mu dojde dech.
Atlético: A teď jsme vám trnem v očích. Snad po sobotě budeme ještě víc.

Kdo z hráčů soupeře vám vadí především?
Atlético:
Stoper Pepe, to je zákeřný provokatér. A Cristiano Ronaldo. Neupírám mu kvality, ale je to primadona a uplakánek.
Real: Já nemusím Diega Costu. Hraje si na tvrďáka, rozdává rány, ale když jednu dostane sám, hned se pět minut svíjí. Naštěstí ve finále kvůli zranění nenastoupí.

Pánové, dresy už jsou připravené?
Real:
Pokud v Praze nebo v Ostravě potkáte partu lidí v bílých dresech, bude to znamení, že se to blíží. Dáme si fotbálek, pak bowling a pak už vypukne finále.
Atlético: My máme sraz fanklubu v Brně a chceme se oficiálně nazvat Červenobílé srdce Evropy. Ať skončí finále jakkoli, budeme slavit celou noc.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze