Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Extremní hlasy posílají náhradní brankáři

28 2000
P r a h a - Jména sedmnácti fotbalistů se na hlasovacích lístcích do ankety Fotbalista roku objevila na prvních místech. Nejčastěji se střídali Nedvěd s Kollerem a Rosickým, ale patnáctibodové příděly sbírali i hráči ligového průměru: Špit, Stracený, Pikl, Macháček... Většina těchto výjimečných tipů očividně nevznikla z touhy hlasujících hráčů vybrat ze svého středu ty nejlepší: liberecký brankář Lukáš Macháček postavil nejvýše svého bratra Libora, který chytá v Teplicích, na Žižkově zase Stracený hlasoval pro Pikla a naopak Pikl pro Straceného. Dva hráči zvolili malou domů a přihráli body i sami sobě... Čtěte dále - Černý: Někdo musel volit za mě

Už druhým rokem volí Fotbalistu roku sami hráči ligových klubů, reprezentanti a trenéři od druhé ligy až po národní mužstva. V tak širokém plénu nelze uniknout extrémním hlasům, které vybočují z řady. Loni se například ve výsledkové listině objevila jména i hráčů z vesnických klubů, kamarádů hlasujících ligových fotbalistů. Letos se na 353 lístcích objevili jen hráči známých jmen, i když někteří již z nejvyšší soutěže vypadli (např. explzeňský Janota).

Kdo byl také první

jméno kdo pro něho hlasoval
J. Novotný 3x - Flachbart (Jablonec), Hunal, Sovič (oba Žižkov)
Horváth 3x - Požár (Jablonec), Zelenka (Slavia), Šebesta (Žižkov)
Maier 2x - Kožuch, Michalík (oba Liberec)
K. Rada 2x - Václavík (Slavia), Vágner (Teplice)
Lib.Macháček 1x - Luk. Macháček (Lib)
Blažek 1x - Bureš (Olomouc)
Špit 1x - L. Jarolím (Příbram)
Heinz 1x - Skácel (Slavia)
Stracený 1x - Pikl (Žižkov)
Pikl 1x - Stracený (Žižkov)
Chihuri 1x - Plocek (Žižkov - neplatný hlas)
Nejvíce prvních míst nasbírali Nedvěd, Koller, Rosický, Poborský, Srníček a Berger

Nejvíce netradičních hlasů přišlo organizátorům ankety z Liberce, ze Slavie a ze Žižkova, kde se fotbalisté dali strhnout touhou hlasovat pro vlastní spoluhráče. Co nejobjektivněji se naopak snažili hlasovat na Spartě, v Drnovicích, dále v okruhu reprezentantů působících v zahraničí a ve skupině trenérů národních mužstev. Hlasovací lístky volitelů z těchto čtyř skupin volitelů téměř jednomyslně začínaly jménem Pavel Nedvěd.

Zajímavé je, že mezi "extremisty" dominovali náhradní brankáři. Lukáš Macháček, liberecká trojka, dal na první místo svého bratra Libora, který chytá z Teplice, jako druhého uvedl slávistického útočníka Kuku, a pak už jen samé brankáře. Dokonce se mu povedlo nachytat organizátory hlasem pro brankáře Ostravy Suska. Na rozdíl od jiných cizinců tohoto Slováka zapomněli vyškrtnout, a tak se Susko stal zřejmě prvním cizincem, který v 36leté historii ankety Fotbalista roku bodoval. Se třemi body od Macháčka skončil na 106. - 117. místě.

Hlasovací lístek od brankářské dvojky Olomouce Bureše začíná jmény Blažek, Ujfaluši, Rada, S. Vlček a na Nedvěda zbývá až poslední desátá příčka. Ve Slavii si mohou podat ruce oba náhradníci. Václavík hlasoval pouze pro své klubové spoluhráče, Skácel dal na první místo Blažka před Ujfalušiho a bratry Došky.

Neobvyklý je však i hlasovací lístek slávistické gólmanské jedničky, Černý dal totiž na šesté místo sám sebe a pomohl si tak k pěti bodům. Ještě více sebevědomí měl olomoucký obbránce Michal Kovář, který své jméno napsal hned na třetí místo ze velikány Nedvěda a Kollera. Dal si deset bodů, díky nimž ve konečných výsledcích poskočil z 66. místa na 44.Nejčtenější

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Najdete na iDNES.czmobilní verze

Jak hlasovali "extremisté"?

Luk. Macháček (Liberec): 1. Lib. Macháček, 2. Kuka, 3. Hauzr, 4. Blažek, 5. Maier, 6. Černý, 7. Podhajský, 8. Susko, 9. Chvalovský, 10. O. Pařízek.
Bureš (Olomouc): 1. Blažek, 2. Ujfaluši, 3. Rada, 4. S. Vlček, 5. R. Černý, 6. Mynář, 7. Ulich, 8. Rosický, 9. D. Jarolím, 10. Nedvěd.
Skácel (Slavia): 1. Heinz, 2. Jankulovski, 3. L. Došek, 4. T. Došek, 5. Koller, 6. L. Koller, 7. Horváth, 8. Srníček, 9. K. Rada, 10. Nedvěd.
Václavík (Slavia): 1. K. Rada, 2. Ulich, 3. Černý, 4. T. Došek, 5. L. Došek, 6. Zelenka, 7. A. Petrouš, 8. Kuka, 9. Lerch, 10. Kozel.
Pikl (Žižkov): 1. Stracený, 2. Šebesta, 3. Kincl, 4. Rosický, 5. Řepka, 6. Koller, 7. Horváth, 8. Srníček, 9. Blažek, 10. Kuka.
Stracený (Žižkov): 1. Pikl, 2. Kincl, 3. Nedvěd, 4. Koller, 5. Berger, 6. Baranek, 7. Rosický, 8. Týce, 9. Novotný, 10. Obajdin.
L. Jarolím (Příbram): 1. Špit, 2. D. Jarolím, 3. Rosický, 4. Koller, 5. Poborský, 6. R.Novák (Slovák), 7. Nedvěd, 8. Horváth, 9. Šmicer, 10. Bejbl.
St. Marek (Č.Budějovice): 1. Srníček, 2. Horváth, 3. Pobo