Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Experti se shodují: favoritem je Brazílie

8 2006
Praha - Plné stadiony, skvělou atmosféru, vesměs zajímavé zápasy a také útočný fotbal. To především očekávají od nadcházejícího světového šampionátu oslovení fotbaloví internacionálové. "Protože mistrovství proběhne v typické vyspělé fotbalové zemi, jsem přesvědčen, že bude jedno z nejlepších v historii," míní například Milan Luhový.

Bývalí reprezentanti odpovídali na dvě otázky:

1. Co od letošního mistrovství světa očekáváte?
2. Jací jsou vaši favorité a proč?

IVAN HAŠEK

1. Vzhledem k očekávané perfektní organizaci šampionátu počítám, že mistrovství bude úspěšné po všech stránkách. Samozřejmě, že v čistě fotbalové zemi budou plné stadiony. Očekávám i mnohem víc zajímavých zápasů, víc útočení, protože většina mužstev disponuje mnoha vynikajícími hráči.

Nějaké nové herní prvky se objeví těžko, přestože my trenéři se budeme snažit něco neobvyklého vypozorovat. Převratné novinky ale nečekám. Taky si myslím, že kvalitních fotbalistů má každý dost na to, aby mohl měnit základní sestavu podle momentálního soupeře.

2. Mým favoritem je Brazílie a mezi takzvané černé koně řadím nás s Chorvatskem. Proč favorizuju Brazilce, to snad obšírně vysvětlovat nemusím. Mají nejsilnější mužstvo a nejvíc hvězd v čele s Ronaldinhem.

Čeští fotbalisté jsou vyzrálým týmem, jsou spolu dlouho pohromadě, umějí si vyhovět. A samozřejmě i kvalita jednotlivých hráčů je nesporná.

Chorvati zase prošli bez porážky kvalifikací, párkrát jsem je viděl a jsou opravdu výborní. A mají obrovský hlad po úspěchu.

PAVEL KUKA

1. Jsem přesvědčený, že tohle mistrovství bude tím nejlepším, co kdy fotbal mohl nabídnout. Německo je podle mě optimální organizátor takového turnaje, už proto bude šampionát opravdu velkolepý.

Pokud jde o samotný fotbal, tam se v herních trendech moc nezmění. V základních skupinách se hra podřídí výsledkům, ve vyřazovací části se už taktizovat přestane a ukáže se v ní skutečná síla favoritů.

2. Favorizuju Brazílii, Česko a Německo. Brazilci mají mužstvo nejkvalitnější, nejvíc vynikajících individualit. Rozhodující bude, jestli z těch individualit vytvoří jednolité mužstvo. Český tým naopak z kolektivního herního pojetí těží, výrazné individuality má taky, takže když se mu vyhnou zranění a bude mít i kousek potřebného štěstí, může šampionát vyhrát.

Němci sice žádným zázračným mužstvem nedisponují, ale budou hrát před domácím publikem. Navíc už mockrát přesvědčili, že jsou typickým turnajovým mužstvem.

MILAN LUHOVÝ

1. Čekám jedno z nejlepších mistrovství světa fotbalové historie. A to po všech stránkách. Jak organizačně, tak vyprodanými stadiony, tak kvalitním fotbalem. Už třeba vzhledem k těm velkolepým stadionům tento šampionát předčí ten minulý v Japonsku a Koreji.

Herně bude mistrovství určitě nesmírně zajímavé, protože někdejší takzvaně slabší týmy udělaly zase velký kus práce a šly kvalitativně nahoru. Konkurence je pořád větší a větší, herní úroveň se vyrovnává, každý může porazit každého. A to vnáší do letošního mistrovství obrovský náboj.

2. Podle mého soudu vzejde vítěz ze čtveřice Brazílie, Argentina, Německo a Anglie. Brazilci jsou nejsilnější, Argentina s Anglií o moc pozadu nejsou a Němci, ty poženou domácí fanoušci tak, že budou schopní šampionát vyhrát.

ZDENĚK NEHODA

1. Očekávám útočný fotbal, protože kvalita hry šla zase nahoru. V jednotlivých mužstvech je tolik výborných fotbalistů, že nebude zapotřebí, aby se hrálo opatrně. Prosadí se ofenziva a to uvítají hlavně fanoušci. A taky počítám s tím, že souvislosti s útočnějším fotbalem bude padat i víc gólů.

Mluvit o perfektní německé organizaci mistrovství, to by bylo nošením dříví do lesa.

2. Mými favority jsou Brazílie, Anglie, Francie a Argentina. Brazílie je jasná, to není zapotřebí rozebírat. Pokud bude hrát Rooney, stane se opravdu velkým favoritem Anglie. Francouzi sice mají přestárlé mužstvo, ale stejně je na tom i Česko a starší je už jen Trinidad. Přesto má Francie dost znamenitých individualit na to, aby došla nejdál. Argentina zase vykazuje dlouhodobě vysokou výkonnost a o individuality taky nouzi nemá.

V pátek budou tito čtyři bývalých reprezentanti odpovídat na tři otázky týkající se českého mužstva  

Fotbalisté Brazílie slaví postup do finále jihoamerického šampionátu.

Autor:


"2018", rok kdy se stanu maminkou!
"2018", rok kdy se stanu maminkou!

Deníček mladé maminky, která popisuje, jaké to je stát se maminkou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze