Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeňské opět zradila koncovka, glosuje Táborský konec v Evropské lize

Útočník Dirk Kuijt z Fenerbahce gestikuluje směrem k rozhodčímu. | foto: Reuters

15 2013
Podobně jako v prvním duelu, také v odvetě na stadionu Fenerbahce Istanbul zradila plzeňské fotbalisty koncovka. "Co jim předtím vycházelo v zápasech s Neapolí, to jim nevyšlo v utkáních s Fenerbahce," hodnotí dvojzápas Plzně s tureckým soupeřem bývalý reprezentant Vladimír Táborský.

Viktoria Plzeň vypadla z Evropské ligy v osmifinále, když doma s Fenerbahce prohrála 0:1 a v odvetě pouze remizovala 1:1.

"Samozřejmě, že v odvetném zápase jsme viděli plzeňské hráče mnohem aktivnější než na domácím hřišti, jenže sama aktivita nestačila. Plzni to aktivnější pojetí vycházelo jen po šestnáctku a ve finální fázi její akce postrádaly přesnost a důraz. Zkrátka koncovka pokulhávala podobně jako v prvním zápase," hodnotí Táborský, který přitom upozorňuje, že domácí Turci měli brankové příležitost i za stavu 1:0.

Posledních třicet minut však bylo velké drama, o které se gólovou střelou postaral Darida. "A kdyby za chvíli pokus Limberského neskončil na tyči, postup by Plzni nejspíš neunikl. Jenže na kdyby se nehraje," poznamenává Táborský. "A totéž by se pak dalo říct o gólové hlavičce Ďuriše, který v jasné pozici přestřelil."

Chybu zkušeného Horvátha, po níž těsně před přestávkou padl gól Fenerbahce, přičítá Táborský fotbalistovu naturelu.

"Horváth je hráč, který téměř každou, i tu nejsložitější situaci, dokáže vyřešit fotbalově a s přehledem. Stejně tak chtěl řešit i tu ve 43. minutě. Bohužel, tentokrát mu to nevyšlo. A je paradoxem, že tenhle inkasovaný gól bude spojován s chybou největší plzeňské hvězdy. Ale Horváthovo umění to nesnižuje, znovu měl v zápase znamenité věci, připomeňme si třeba jeho vynikající přihrávku na Daridu ještě za stavu 0:0," říká dále bývalý reprezentant.

Zápas se hrál před prázdným hlediště kvůli trestu pro Fenerbahce za výtržnosti diváků.

"To podle mě hrálo do noty Plzni. Protože jinak by domácí k utkání určitě přistoupili jinak. Vyhlášení turečtí fanoušci by je hnali dopředu, zatímco takhle domácí spoléhali na to, že to prostě nějak uhrají. A taky to uhráli. Přesto se fotbalisti Fenerbahce, i když hráli spíš takticky, dostávali do nebezpečnějších situací než hosté. Ale co je hlavní, předvedli fotbal účelný, hru na výsledek a tím pádem na postup. A jistě nebudu sám, když řeknu, že o vyřazení Plzně se rozhodlo už v prvním zápase," uzavírá Táborský.Najdete na iDNES.czmobilní verze