Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Veterán Čech dal zase všem na frak, hodnotí Nehoda výhru nad Kanadou

V bílém domácí Ondřej Čelůstka, pře ním Kanaďan Pedro Melo Pacheco. | foto: Petr Janeček, MAFRA

16 2013
Fotbal nevalné úrovně sledoval při utkání Česko vs. Kanada (2:0) devadesátinásobný reprezentant Zdeněk Nehoda. "Podle mě to byl zbytečný zápas, ve kterém toho moc fotbalového k vidění nebylo," glosuje jedenašedesátiletý Nehoda páteční přípravné střetnutí na olomouckém stadionu.

Celkový výkon českého týmu označuje za průměrný. "Naši to se vším všudy vzali opravdu jako přátelák, což bylo znát na tom, že jim chybělo odpovídající nasazení. A aniž bych jmenoval, na některých českých fotbalistech bylo znát, že ve svých klubech toho moc nenahrají. Přesto jsem si všiml jednotlivců, kteří pochvalu zaslouží," říká dále Nehoda.

Zdeněk Nehoda

Zdeněk Nehoda

Podle bývalého reprezentanta dal všem spoluhráčům na frak gólman Čech. "Tenhle jedenatřicetiletý veterán byl naším nejlepším hráčem. Nejen pro tu chycenou penaltu, ale i za další dva vynikající zákroky v první půli. Další z mnoha Čechových zápasů, v němž mužstvo podržel," chválí oporu týmu Nehoda, který zápas sledoval přímo na Andrově stadionu.

Z dalších českých hráčů, kteří svými výkony zaujali, jmenuje Nehoda především útočníky Vydru s Václavem Kadlecem a záložníky Hořavu s Dočkalem.

"Když Vydra po přestávce přišel do útoku místo neohrabaného Kozáka, viditelně útočnou fázi posílil. Je průbojný, rychlý a dostatečně agresivní, nabídl dvě nebezpečné střely. Řekl bych, že v tomhle hráči je pro nejbližší budoucnost opravdu velký potenciál. V podobném duchu se dá mluvit i o Vaškovi Kadlecovi," uvádí Nehoda k jedenadvacetiletým forvardům.

Podobná slova volí i při hodnocení pětadvacetiletých středových hráčů Hořavy a Dočkala. "Hořava se úspěšně snažil, dal gól a taky od něj bych si v budoucnu hodně sliboval. A to samé lze říct o Dočkalovi, kterému se dařilo hlavně ve druhém poločase."

V případě dalšího autora branky Čelůstky, který v národním mužstvu debutoval, se Nehoda podivil jeho postu: "Jde o praváka a na levém beku tak musel hrát jak se říká přes nohu. Ale zvládl to solidně."

A jak se Nehoda dívá na situaci kolem nového reprezentačního trenéra?

"Docela rozumím Pešicemu, který v podstatě sám říká, že v roli hlavního kouče pokračovat nechce. A z dalších jmen bych se zmínil jen o tom nejčastěji frekventovaném, o plzeňském Vrbovi. Souhlasím s všeobecným názorem, že v současné době je jedním z nejlepších českých trenérů. Ale na druhou stranu chápu, že je v Plzni moc a moc spokojený. Má v tomhle klubu vynikající podmínky pro práci, vynikající zázemí, dostane každého hráče, na kterého si ukáže, zkrátka nic mu nechybí, včetně dlouhodobé smlouvy, kterou mu v Plzni jistě ještě prodlouží. Takže k národnímu mužstvu, kterého se jednou určitě dočká, vůbec nemusí spěchat," vypočítává Nehoda.

K budoucnosti české reprezentace pak Nehoda poznamenává: "Ať se týmu ujme kdokoli, bude muset začít budovat nové mužstvo. Samozřejmě musí stavět na několika současných oporách, za něž považuju především trojici Čech, Rosický a Hübschman. A k těmto hráčům osvědčené staré gardy bych plánovitě přidával novou krev, tedy Vydru, Václava Kadlece, Hořavu, Dočkala, Kalase a další. A přestože o mladé perspektivní hráče rozhodně nouzi nemáme, možná, že ještě tak dva tři úspěšné roky v reprezentaci před sebou mají i dva třicátníci, jimiž jsou náš současný nejlepší bek Limberský a stoper Sivok," uzavírá Nehoda.Najdete na iDNES.czmobilní verze