Druhá anglická liga
Fotbalisté Brightonu porazili v pátečné předehrávce 20. kola druhé anglické ligy Leeds a do soboty vedli tabulku. Jiří Skalák nastoupil na závěrečné minuty.
U divoké přestřelky ve Wolverhamptonu byl v dresu hostujícího Fulhamu Tomáš Kalas. Český stoper asistoval v nastaveném čase na vyrovnávací trefu na konečných 4:4. A další Češi? Daniel Pudil za Sheffield nehrál, Matěj Vydra nastoupil za Derby na posledních 20 minut už za rozhodnutého stavu.
Výsledky 20. kola: Aston Villa - Wigan 1:0, Barnsley - Norwich 2:1, Brentford - Burton 2:1, Huddersfield - Bristol 2:1, Ipswich - Cardiff 1:1, Newcastle - Birmingham 4:0, Reading - Sheffield Wednesday 2:1, Rotherham - QPR 1:0, Wolverhampton - Fulham 4:4, Preston - Blackburn 3:2, Brighton - Leeds 2:0, Derby - Nottingham 3:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Newcastle | 20 | 14 | 1 | 5 | 41:16 | 43 |
2. | Brighton | 20 | 12 | 6 | 2 | 30:11 | 42 |
3. | Reading | 20 | 11 | 4 | 5 | 27:25 | 37 |
4. | Huddersfield | 20 | 10 | 3 | 7 | 23:25 | 33 |
5. | Derby | 20 | 9 | 5 | 6 | 20:13 | 32 |
6. | Leeds | 20 | 10 | 2 | 8 | 23:22 | 32 |
7. | Sheffield Wednesday | 20 | 9 | 4 | 7 | 23:23 | 31 |
8. | Birmingham | 20 | 8 | 7 | 5 | 24:26 | 31 |
9. | Norwich | 20 | 9 | 3 | 8 | 35:32 | 30 |
10. | Fulham | 20 | 7 | 8 | 5 | 34:25 | 29 |
11. | Barnsley | 20 | 8 | 4 | 8 | 34:30 | 28 |
12. | Preston | 20 | 8 | 4 | 8 | 27:25 | 28 |
13. | Aston Villa | 20 | 6 | 10 | 4 | 22:20 | 28 |
14. | Bristol | 20 | 8 | 3 | 9 | 27:24 | 27 |
15. | Brentford | 20 | 7 | 4 | 9 | 26:27 | 25 |
16. | Nottingham | 20 | 7 | 4 | 9 | 34:36 | 25 |
17. | Ipswich | 20 | 6 | 7 | 7 | 18:20 | 25 |
18. | QPR | 20 | 6 | 5 | 9 | 20:29 | 23 |
19. | Wolverhampton | 20 | 5 | 7 | 8 | 25:28 | 22 |
20. | Burton | 20 | 5 | 7 | 8 | 22:27 | 22 |
21. | Blackburn | 20 | 5 | 5 | 10 | 23:31 | 20 |
22. | Cardiff | 20 | 5 | 5 | 10 | 19:31 | 20 |
23. | Wigan | 20 | 4 | 6 | 10 | 16:22 | 18 |
24. | Rotherham | 20 | 2 | 4 | 14 | 20:45 | 10 |
Turecká liga
Tomáš Necid z Bursasporu nastoupil v 56. minutě zápasu na hřišti Besiktase, který jeho tým prohrál 1:2. Utkání mělo tragickou dohru, u stadionu vybuchla bomba. Výbuch usmrtil a zranil několik lidí.
Brankář Zdeněk Zlámal pomohl k výhře Alanyasporu nad Karabüksporem vychytaným čistým kontem. Obránce Václav Procházka odehrál celý vítězný zápas Osmanlisporu na hřišti Akhisaru, jeho bývalý spoluhráč z Plzně František Rajtoral sledoval utkání Gaziantepsporu z lavičky.
Výsledky 14. kola: Rizespor - Kasimpasa 0:1, Besiktas - Bursaspor 2:1, Genclerbirligi - Basaksehir 0:0, Trabzonspor - Adanaspor 4:1, Karabükspor - Alanyaspor 0:2 (Zlámal čisté konto), Akhisar - Osmanlispor 1:2, Galatasaray - Gaziantepspor 3:1, Konyaspor - Kayserispor 1:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Basaksehir | 14 | 9 | 5 | 0 | 29:10 | 32 |
2. | Besiktas | 14 | 9 | 5 | 0 | 26:11 | 32 |
3. | Galatasaray | 14 | 9 | 2 | 3 | 23:13 | 29 |
4. | Fenerbahce | 13 | 7 | 4 | 2 | 28:11 | 25 |
5. | Bursaspor | 14 | 7 | 3 | 4 | 17:13 | 24 |
6. | Konyaspor | 14 | 6 | 5 | 3 | 19:14 | 23 |
7. | Osmanlispor | 14 | 5 | 7 | 2 | 18:14 | 22 |
8. | Genclerbirligi | 14 | 4 | 7 | 3 | 16:11 | 19 |
9. | Trabzonspor | 14 | 5 | 3 | 6 | 12:16 | 18 |
10. | Karabükspor | 14 | 5 | 2 | 7 | 18:22 | 17 |
11. | Alanyaspor | 14 | 5 | 2 | 7 | 21:26 | 17 |
12. | Antalyaspor | 13 | 4 | 4 | 5 | 12:17 | 16 |
13. | Akhisar | 14 | 4 | 4 | 6 | 10:17 | 16 |
14. | Kasimpasa | 14 | 4 | 3 | 7 | 15:22 | 15 |
15. | Gaziantepspor | 14 | 3 | 2 | 9 | 11:21 | 11 |
16. | Rizespor | 14 | 2 | 4 | 8 | 13:25 | 10 |
17. | Kayserispor | 14 | 2 | 3 | 9 | 11:24 | 9 |
18. | Adanaspor | 14 | 1 | 3 | 10 | 10:22 | 6 |
Nizozemská liga
Český fotbalista Josef Kvída (Zwolle) proseděl bezbrankový zápas proti Tilburgu na lavičce. Jaroslav Navrátil z Almela nastoupil na poslední vteřiny utkání s Utrechtem.
Výsledky 16. kola: Nijmegen - Haag 3:0, Heerenveen - Excelsior Rotterdam 2:1, PSV Eindhoven - Deventer 1:0, Zwolle - Tilburg 0:0, Groningen - Roda Kerkrade 2:0, Sparta Rotterdam - Arnhem 0:1, Alkmaar - Feyenoord Rotterdam 0:4, Utrecht - Almelo 2:0, Twente Enschede - Ajax Amsterdam 1:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Feyenoord Rotterdam | 16 | 12 | 3 | 1 | 44:11 | 39 |
2. | Ajax Amsterdam | 16 | 11 | 3 | 2 | 34:12 | 36 |
3. | PSV Eindhoven | 16 | 9 | 6 | 1 | 24:7 | 33 |
4. | Heerenveen | 16 | 8 | 5 | 3 | 31:18 | 29 |
5. | Alkmaar | 16 | 6 | 7 | 3 | 27:22 | 25 |
6. | Utrecht | 16 | 6 | 6 | 4 | 26:22 | 24 |
7. | Twente Enschede | 16 | 6 | 6 | 4 | 25:21 | 24 |
8. | Arnhem | 16 | 6 | 5 | 5 | 23:19 | 23 |
9. | Groningen | 16 | 5 | 4 | 7 | 22:24 | 19 |
10. | Almelo | 16 | 4 | 6 | 6 | 18:25 | 18 |
11. | Nijmegen | 16 | 4 | 6 | 6 | 16:26 | 18 |
12. | Sparta Rotterdam | 16 | 4 | 5 | 7 | 22:28 | 17 |
13. | Tilburg | 16 | 3 | 7 | 6 | 10:18 | 16 |
14. | Excelsior Rotterdam | 16 | 4 | 3 | 9 | 21:30 | 15 |
15. | Haag | 16 | 4 | 2 | 10 | 15:29 | 14 |
16. | Zwolle | 16 | 3 | 5 | 8 | 13:31 | 14 |
17. | Roda Kerkrade | 16 | 1 | 9 | 6 | 8:21 | 12 |
18. | Deventer | 16 | 3 | 2 | 11 | 13:28 | 11 |
Belgická liga
Český obránce Stefan Simič odehrál za Mouscron-Péruwelz celé utkání.
Výsledky 18. kola: Eupen - Charleroi 2:2, Kortrijk - St. Truiden 0:1, Mouscron-Péruwelz - Mechelen 1:4, Lokeren - Waregem 1:1, Anderlecht - FC Bruggy 0:0, Gent - Ostende 1:1, Standard Lutych - Westerlo 3:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Waregem | 18 | 10 | 5 | 3 | 30:19 | 35 |
2. | FC Bruggy | 18 | 10 | 4 | 4 | 29:12 | 34 |
3. | Anderlecht | 18 | 9 | 5 | 4 | 36:19 | 32 |
4. | Ostende | 18 | 9 | 5 | 4 | 35:21 | 32 |
5. | Gent | 18 | 9 | 5 | 4 | 28:15 | 32 |
6. | Charleroi | 17 | 8 | 7 | 2 | 22:16 | 31 |
7. | Standard Lutych | 17 | 8 | 4 | 5 | 31:18 | 28 |
8. | Mechelen | 18 | 8 | 4 | 6 | 25:23 | 28 |
9. | Kortrijk | 18 | 6 | 6 | 6 | 27:29 | 24 |
10. | Genk | 17 | 7 | 3 | 7 | 21:27 | 24 |
11. | Lokeren | 18 | 5 | 4 | 9 | 16:23 | 19 |
12. | Eupen | 18 | 4 | 5 | 9 | 28:41 | 17 |
13. | St. Truiden | 18 | 4 | 4 | 10 | 18:26 | 16 |
14. | Waasland-Beveren | 17 | 3 | 6 | 8 | 16:28 | 15 |
15. | Mouscron-Péruwelz | 18 | 3 | 2 | 13 | 17:39 | 11 |
16. | Westerlo | 18 | 2 | 5 | 11 | 19:42 | 11 |
Švýcarská liga
Opory vedoucí Basileje - Marek Suchý i Tomáš Vaclík - odehrály celé utkání. Favorit porazil St. Gallen díky brance Rakušana Marca Janka. Obránce Young Boys Bern Jan Lecjaks pomohl gólovou přihrávkou k výhře 3:2 na hřišti Thunu.
Výsledky 18. kola: Vaduz - Lausanne 1:1, Basilej - St. Gallen 1:0, Grasshopper Curych - Lugano 0:0, Sion - Lucern 3:1, Thun - Young Boys Bern 2:3
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Basilej | 18 | 15 | 2 | 1 | 49:15 | 47 |
2. | Young Boys Bern | 18 | 10 | 5 | 3 | 42:24 | 35 |
3. | Sion | 18 | 9 | 2 | 7 | 38:31 | 29 |
4. | Lucern | 18 | 9 | 2 | 7 | 36:33 | 29 |
5. | Grasshopper Curych | 18 | 6 | 4 | 8 | 26:32 | 22 |
6. | St. Gallen | 18 | 6 | 3 | 9 | 20:27 | 21 |
7. | Lausanne | 18 | 5 | 3 | 10 | 30:34 | 18 |
8. | Lugano | 18 | 4 | 6 | 8 | 23:35 | 18 |
9. | Thun | 18 | 3 | 7 | 8 | 23:34 | 16 |
10. | Vaduz | 18 | 4 | 4 | 10 | 21:43 | 16 |
Dánská liga
Útočník Bröndby Jan Kliment odehrál druhý poločas vítězného duelu proti Midtjyllandu.
Výsledky 21. kola: Lyngby - Silkeborg 1:1, Horsens - Aalborg 3:0, Sönderjyske - Nordsjaelland 0:0, Randers - Esbjerg 0:2, Aarhus - FC Kodaň 0:1, Bröndby Kodaň - Midtjylland 2:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | FC Kodaň | 21 | 16 | 5 | 0 | 46:8 | 53 |
2. | Bröndby Kodaň | 21 | 12 | 6 | 3 | 43:17 | 42 |
3. | Midtjylland | 21 | 9 | 5 | 7 | 39:25 | 32 |
4. | Randers | 21 | 9 | 5 | 7 | 25:23 | 32 |
5. | Lyngby | 21 | 9 | 4 | 8 | 20:19 | 31 |
6. | Sönderjyske | 21 | 7 | 9 | 5 | 25:26 | 30 |
7. | Horsens | 21 | 7 | 6 | 8 | 27:35 | 27 |
8. | Aalborg | 21 | 7 | 5 | 9 | 21:30 | 26 |
9. | Nordsjaelland | 21 | 6 | 7 | 8 | 30:35 | 25 |
10. | Silkeborg | 21 | 5 | 9 | 7 | 26:35 | 24 |
11. | Aarhus | 21 | 6 | 5 | 10 | 28:32 | 23 |
12. | Esbjerg | 21 | 4 | 7 | 10 | 23:42 | 19 |
13. | Odense | 20 | 4 | 5 | 11 | 15:28 | 17 |
14. | Viborg | 20 | 4 | 4 | 12 | 22:35 | 16 |
Polská liga
Výsledky 19. kola: Leczna - Nieciecza 3:0, Plock - Chorzów 4:3, Wisla Krakov - Cracovia Krakov 1:1, Štětín - Zaglebie Lubin 1:1, Gdaňsk - Vratislav 3:0, Gliwice - Legia Varšava 1:5, Poznaň - Kielce 1:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Gdaňsk | 19 | 12 | 3 | 4 | 31:22 | 39 |
2. | Bialystok | 18 | 11 | 3 | 4 | 32:16 | 36 |
3. | Legia Varšava | 19 | 9 | 5 | 5 | 38:22 | 32 |
4. | Poznaň | 19 | 9 | 4 | 6 | 28:18 | 31 |
5. | Nieciecza | 19 | 9 | 3 | 7 | 22:26 | 30 |
6. | Zaglebie Lubin | 19 | 7 | 7 | 5 | 26:21 | 28 |
7. | Štětín | 19 | 6 | 8 | 5 | 31:25 | 26 |
8. | Wisla Krakov | 19 | 7 | 4 | 8 | 30:34 | 25 |
9. | Gdyně | 18 | 6 | 5 | 7 | 20:24 | 23 |
10. | Kielce | 19 | 7 | 2 | 10 | 25:38 | 23 |
11. | Vratislav | 19 | 5 | 7 | 7 | 20:27 | 22 |
12. | Gliwice | 19 | 5 | 7 | 7 | 20:31 | 22 |
13. | Plock | 19 | 5 | 6 | 8 | 23:26 | 21 |
14. | Cracovia Krakov | 19 | 4 | 8 | 7 | 28:26 | 20 |
15. | Leczna | 19 | 4 | 6 | 9 | 21:29 | 18 |
16. | Chorzów | 19 | 5 | 2 | 12 | 27:37 | 17 |
Slovenská liga
Výsledky 19. kola: Podbrezová - Prešov 1:1 (45. Breznaník - 64. Kubus), Dunajská Streda - Zlaté Moravce 1:0 (25. Vida), Myjava - Slovan Bratislava 1:1 (5. Pekár - 57. Oršula), Ružomberok - Senica 2:1 (10. Mareš, 72. Gál-Andrezly - 82. Kosorin), Žilina - Michalovce 7:1 (30. a 48. Haškič, 32. a 52. Hlohovský, 9. Špalek, 23. Podhorin, 90.+1 Kaša - 83. Mensah), Trnava - Trenčín 1:1 (60. Godál z pen. - 72. Udeh).
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Žilina | 19 | 16 | 2 | 1 | 55:12 | 50 |
2. | Podbrezová | 19 | 11 | 5 | 3 | 24:11 | 38 |
3. | Slovan Bratislava | 19 | 10 | 3 | 6 | 30:21 | 33 |
4. | Trnava | 19 | 8 | 6 | 5 | 24:24 | 30 |
5. | Ružomberok | 18 | 7 | 5 | 6 | 33:27 | 26 |
6. | Myjava | 19 | 7 | 5 | 7 | 19:21 | 26 |
7. | Trenčín | 19 | 6 | 4 | 9 | 25:33 | 22 |
8. | Michalovce | 18 | 6 | 4 | 8 | 22:32 | 22 |
9. | Dunajská Streda | 19 | 5 | 6 | 8 | 21:26 | 21 |
10. | Zlaté Moravce | 19 | 4 | 3 | 12 | 19:34 | 15 |
11. | Senica | 19 | 3 | 5 | 11 | 14:25 | 14 |
12. | Prešov | 19 | 2 | 8 | 9 | 11:31 | 14 |
Rakouská liga
Výsledky 19. kola: Altach - Wolfsberg 2:1, Mattersburg - Mödling 2:0, Rapid Vídeň - Ried 3:1, St. Pölten - Austria Vídeň 2:1, Sturm Štýrský Hradec - Salcburk 0:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Altach | 19 | 12 | 3 | 4 | 30:21 | 39 |
2. | Salcburk | 19 | 11 | 4 | 4 | 36:16 | 37 |
3. | Sturm Štýrský Hradec | 19 | 11 | 3 | 5 | 33:17 | 36 |
4. | Austria Vídeň | 19 | 11 | 1 | 7 | 35:29 | 34 |
5. | Rapid Vídeň | 19 | 7 | 6 | 6 | 31:20 | 27 |
6. | Wolfsberg | 19 | 6 | 4 | 9 | 25:31 | 22 |
7. | Mödling | 19 | 7 | 1 | 11 | 17:33 | 22 |
8. | Ried | 19 | 6 | 2 | 11 | 18:29 | 20 |
9. | St. Pölten | 19 | 4 | 5 | 10 | 21:36 | 17 |
10. | Mattersburg | 19 | 3 | 5 | 11 | 19:33 | 14 |