Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

EURO? Jen kdybych se hodně nudil

19 2000
K n o k k e - H e i s t (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - V obou utkáních patřil k nejlepším na hřišti, proti Francii si udělal ze slavné záložní řady soupeře doslova trhací kalendář. Trenér mistrů světa Roger Lemerre mu bezprostředně po utkání veřejně složil poklonu: "Stal jsem se jeho velkým obdivovatelem. Hrál fantasticky." Karla Poborského, 28letého záložníka s kudrnatou hřívou a filigránskými přihrávkami, to ale příliš nedojímá; jeho sen o postupu do finále se zhroutil a tak se ze všeho nejvíce těší domů do jižních Čech. "Fotbal? Ten ten nechci ani vidět," říká s nadsázkou.Odpovědi Karla Poborského na otázky čtenářů iDNES najdete ZDE

O zklamání, které mu přinesly dvě porážky v řadě, nechce Poborský příliš hovořit: "Co k tomu dodat? Špatně se to vysvětluje. Moc jsem věřil, že dokážeme postoupit do čtvrtfinále a dál. Bohužel, nestalo se, a já už se v tom nechci pitvat." Z nejhoršího ho vytáhli otec a bratr, kteří se po pátečním zápase s Francií přesunuli z Brugg do Knokke-Heistu, aby všichni společně během volné soboty poseděli. Povídalo se o všem možném; o promarněných šancích, smůle, zmařených snech o finále.

Také o tom, jak se Karel Poborský těší na odlet domů. "Zavřu se u nás na jihu Čech, a budu jenom odpočívat. Nikam do ciziny se nepoženeme," konstatoval odhodlaně. Moc toužil po opakování spanilé jízdy z EURO 96 a věřil, že se Srníčkem, Nedvědem, Kollerem a dalšími na to mají mužstvo. Teď, když se sen zhroutil, už ho šampionát nezajímá.

"Ještě co nejlépe odehrát zápas s Dánskem, důstojně se rozloučit a pak zmizet. O motivaci obavy nemám, všichni chceme dokázat, že jsme si nezasloužili tak rychle vypadnout," uvedl a dodal, že pak už o EURO 2000 nechce slyšet. Ani v televizi? "Na další zápasy se rozhodně dívat nebudu. Snad jenom kdybych se hodně nudil," reagoval. A stejně rychle odpálil i dotaz po vysněném finále: "Česká republika s kýmkoliv. Jinak nevím."

Karel Poborský s Romanem Meliškou u počítače v belgickém Knokke-Heistu při on-line rozhovoru s čtenáři iDnes

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze