Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


A znovu se zazelená... V Edenu se před Superpohárem vyměňuje trávník

Stadion v pražském Edenu | foto: Petr Šedivý, iDNES.cz

6 2013
Poničené hrací ploše na stadionu v pražském Edenu brzy odzvoní. Před Superpohárem mezi Bayernem Mnichov a londýnskou Chelsea, který se uskuteční 30. srpna, na něm právě probíhá výměna trávníku.

Dělníci nastoupili ihned po pondělním večerním ligovém utkání mezi pražskou Slavií a Olomoucí, začalo se s odstraňováním původního trávníku. Instalace nové hrací plochy potrvá do víkendu.

"S výměnou se začalo dnes ráno a skončit by měla v sobotu, nebo v neděli tento týden v závislosti na počasí," řekl v úterý Jakub Dlouhý z agentury Concept One, která je strategickým marketingově-obchodním partnerem Synot Tip Arény.

Výměna trávníku stojí více než tři miliony korun, přičemž velkou část nákladů pokryje UEFA, organizátor Superpoháru. Půjde i o další úpravy stadionu jako výměnu osvětlení nebo rekonstrukci šaten hráčů, především rekonstrukci podlahových krytin.

"Velkou část nákladů pokrývá UEFA, i tak bude ale Superpohár pro arénu ztrátovou událostí. S UEFA se snažíme dohodnout ještě další finanční podporu," uvedl Dlouhý.

"Přesto jsme rádi, že Superpohár v Synot Tip Aréně proběhne, protože jde o prestižní záležitost a investici do budoucna. Na trávník do Edenu přiláká třeba reprezentaci nebo další mezinárodní utkání pod patronací UEFA jako třeba ME jedenadvacítek v roce 2015," dodal.

Přesné datum dalších úprav zatím není známé. "Klíčová je výměna trávníku, dále pak bude posíleno osvětlení a dojde k dalším menším úpravám. Přesné datum, kdy dojde k výměně osvětlení, zatím není stanoveno. Závisí na tom, kdy pověřená firma bude mít komponenty, osvětlovací tělesa připravena k instalaci," podotkl Dlouhý.

Zatěžkávací zkouškou projde nový trávník v pondělí 19. srpna, kdy se na něm představí v ligovém utkání Slavia a Teplice. Aréna v Edenu je prvním stadionem, který bude hostit Superpohár mimo Monako, kde se dřív zápas vždy konal.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze