Dvě trefy Jůna zničily Jablonec

10 1999
J a b l o n e c - Dva smrtící údery v prvním poločase stačily fotbalistům Bohemians, aby si z Jablonce odvezli další tři body do prvoligové tabulky. Po výhře 2:1 v předehrávce 6. kola se tak nováček soutěže minimálně do soboty podíval na druhé místo.

Snaha o rychlý úder domácím málem vyšla. Ve 12. minutě po Weberově kolmici si Holub zpracoval míč, udělal rychlou kličku a z pozice na hranici pokutového území trefil tyč. Pak ale snaha Bielikových svěřenců byla to jediné, na co se zmohli. Fotbalových akcí v jejich hře mnoho nebylo, a tak se dočkal soupeř.

Bohemians, oslabení o zraněné útočníky Nováka a Gottwalda, vyčkávali jako v zákopech, co udělá protivník, a odtud vyráželi k úderům. První se jim povedl už v 19. minutě, kdy domácí zbytečně ztratili míč a Jůn uvnitř pokutového území střelou k tyči nedal brankáři Pižanowskému šanci.

Ve 25. minutě ke své premiéře vyběhl v dresu Jablonce na hřiště hostující sparťan Papoušek a hned při prvním doteku s míčem našel před brankou Slezáka, jehož hlavička mířila těsně nad. Pak se ještě po odraženém míči Barteskova bomba z dálky lehce otřela shora o břevno, než přišel druhý úder Bohemians.

Po další ztrátě míče domácích hráčů našel Zdráhal vlevo zcela osamoceného Jůna a pražský záložník málo vídanou střelou s opačnou falší vsítil druhý gól. Pokus o rychlý zvrat po změně stran z jablonecké strany byl sice patrný, ale marný. Přinesl jen Slezákovu střelu z otočky, kterou kryl pozorný Blažek.

Domácí se proti zdvojovanému i ztrojovanému bránění nedokázali prosadit kombinací, a když už se jim to povedlo individuálně, jako Nečasovi, chyběla zase přesná koncovka.

Jediný domácí gól přišel až čtvrthodiny před koncem, když Blažek neudržel Havlíčkovu střelu a navíc fauloval Chaloupku při jeho snaze o dorážku. Z následné penalty snížil Nečas.

Pražský tým se už soustředil takřka výhradně na obranu a protiútok se mu ve druhé půli povedl jen jediný. Jeho výsledkem bylo jen vyloučení jabloneckého Skuhravého, jenž na poslední chvíli stáhl na zem pronikajícího Návrata.

Nevzrušivá podívaná už z trávníku nezmizela a tak slavily úspěch houževnatost, nasazení a vůle hostů, tedy rysy typické pro všechny týmy trenéra Petržely.

FK Jablonec - Bohemians Praha 1:2

Branky: 76. z pen. Nečas - 19. a 42. Jůn. Rozhodčí: Filípek - Krátký, Trčka. ŽK: Slezák, Chaloupka - Blažek, Kamenický, Doležal, Vašíček, Matuszny. ČK: 82. Skuhravý (Jablonec). Diváci: 3150. Poločas: 0:2.

Jablonec: Pižanowski - Havlíček - Kordule, Skuhravý - Hruška (25. Papoušek), Barteska, Mašek (67. Jirousek), Nečas, Weber - Slezák, Holub (63. Chaloupka).

Bohemians Praha: Blažek - Kamenický - Jiránek, Doležal - Šnajdr, Culek, Vašíček, Kulig, Jůn (61. Matuszny) - Jinoch (81. Návrat), Zdráhal (85. Melecký).