Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dva dny před smrtí Veselý běhal jako střela. Hrál výborně, říká šéf Bíliny

František Veselý - slavnostní výkop - Legendární slávista František Veselý provádí slavnostní výkop na novém stadionu v Edenu. | foto: Michal DoležalČTK

30 2009
Jako celou kariéru, i ve svém posledním zápase v životě František Veselý zářil a snášel se k němu aplaus tribun. Ve středu dvěma asistencemi pomohl internacionálům, které vedl jako kapitán, k vítězství 2:1 nad starou gardou Bíliny.

"Po zápase jsme si sedli na pivko a ani náznak problémů. Když jsem se o jeho smrti dozvěděl, byl jsem v šoku," nechápal Petr Procházka, předseda fotbalové Bíliny. A také aktér středečního zápasu.

Jak František Veselý hrál?
Výborně! Tak, jak jsme ho znali celý život. Přihrál na obě branky, které jsme dostali. Měli jsme v průměru o patnáct let mladší mančaft, ale on mezi námi běhal jak čamrda. Obránci, který ho měl bránit, nedal šanci. Byl úplně v pohodě. Já hrál v útoku, takže spolu jsme nebojovali.

Nestěžoval si na potíže?
Kdepak. Potom jsme byli v hospodě, probrali tam českou fotbalovou budoucnost, krásně jsme si popovídali. Ještě byl smutný, že je po sezoně. Byl to jejich poslední zápas a on litoval, že si zakope znovu až v březnu.

Ani unavený nebyl?
Žádná známka stěžování, vůbec nic. Dal si jedno malé pivko, večeři a jeli domů. Internacionálové k nám jezdí rádi, staráme se o ně. Diváci z něj byli nadšení. Frantovy náběhy z pravé strany k bráně byly fantastické. Běhal s míčem jako střela. Na bílinské poměry přišlo dost lidí, asi tři sta, a on předváděl neuvěřitelné věci. Celý tým i jeho jako kapitána vyprovodili potleskem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze