Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Přemýšlím o postupu, je v našich silách, říká nový plzeňský kouč Uhrin

POZOR, MLUVÍ TRENÉR. Plzeňský kouč Dušan Uhrin ml. (čelem) na tréninku před duelem Evropské ligy se Šachtarem Doněck. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

19 2014
Má před prvním zápasem v jednom z nejsledovanějších klubů v Česku. Přesto trenér plzeňských fotbalistů Dušan Uhrin mladší před čtvrtečním úvodním duelem vyřazovací fáze Evropské ligy proti Šachtaru Doněck vyhlížel hodně klidně.

"Víc to prožívá můj otec, je nervóznější než já a do Plzně radši ani nepřijede," říkal Uhrin mladší s úsměvem o svém otci, slavném trenérovi Dušanu Uhrinovi.

Radil vám otec, jak na Šachtar?
Bavíme se každý den, něco mi poradil, ale to vám říct nemůžu. Zná dobře jejich trenéra Mircea Lucesca, takže věřím, že mi to pomůže.

Plzeň - Šachtar

čtvrtek 21.05

Rozhodčí: Tasos Sidiropulos - Christos Akrivos, Effthimis Damianos (všichni Řec.)

Předpokládané sestavy, Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Hořava - Petržela, Kolář, Ďuriš - Tecl.
Šachtar: Pjatov - Srna, Kučer, Rakickij, Ismaily - Hübschman, Fred - Bernard, Douglas Costa, Teixeira - Adriano.

Do klubu jste nastoupil v polovině prosince. Jak jste si v Plzni zvykl?
V pohodě, jako v každém jiném klubu. Ale je pravda, že jsem si přivykl na atmosféru v mužstvu, která je díky Pavlu Horváthovi někdy hodně zajímavá.

Zajímavá? V čem konkrétně?
Žádnou zajímavost vám radši neřeknu. Ale co říct můžu je, že dlouho jsem se nesetkal s tím, aby mužstvo spolu tak žilo. Doufám, že se mi to potvrdí. Je výborně charakterově složený. I to je jeden z důvodů, proč je Plzeň tak úspěšná.

V pohárech jste už několik zápasů odtrénoval, ale je zrovna to čtvrteční utkání pro vás nejprestižnější?
Trochu mě ta otázka překvapila, nečekal jsem ji. O tom jsem takhle nepřemýšlel. Já spíš přemýšlím o postupu, který v našich silách je.  Je to důležité utkání. Nesoustředím se na to, jestli budu slavný nebo ne.

Fotogalerie

Jak byste charakterizoval hru Šachtaru?
Ofenzivní hráče hledají v Brazílii, ti domácí zase spíš brání. Každopádně je to hodně útočně laděné mužstvo. Ale i my chceme hrát ofenzivně. A chceme uhrát výsledek, který by nám do odvety dával šanci na postup.

Dlouho jste působil v Rumunsku, členové realizačního tým Šachtaru jsou Rumuni. Pomůže vám znalost jejich mentality?
S trenérem Lucescem se známe osobně, ale ani nevím, kdy v Rumunsku vůbec trénoval. V Doněcku je deset let a jejich fotbal nemá s Rumunskem nic společného. Potkali jsme se dvakrát v přátelských zápasech, s Temešvárem to byla remíza, s Dinamem Tbilisi jsem ho porazil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze