Dukla Příbram z ligy nesestoupí

7 2000
P ř í b r a m - Definitivní ligovou záchranu si vybojovali dvě kola před koncem první ligy fotbalisté Dukly Příbram, kteří porazili Ostravu 2:0. První branku dal nedávno operovaný Seman, druhou přidal po hrubé chybě bránkáře Baránka z trestného kopu Otepka. V úvodu sice oběma týmům nechyběla snaha, ale nervozita z důležitého utkání o udržení v soutěži hráčům až příliš svazovala nohy. Přesto si domácí brzy vypracovali velkou příležitost po Otepkově trestném kopu, ten ale skončil jen na tyči. Odražený míč se ještě dostal k nabíhajícímu Kučerovi, jenže ten z kroku trefil jen náruč brankáře Baránka.
Neproměněná šance i zlepšující se hra Baníku měly za následek, že domácí počáteční nápor brzy opadl a hosté také několikrát vyzkoušeli domácí obranu. Největší zásluhu na tom měl především dravý Baroš, jehož rychlost často zlobila především Máchu, ale ani jemu se nepodařilo na Čalouna vyzrát. Nejdříve se v dobré pozici zmohl jen na lehkou střelu, krátce nato se o možnost vstřelit gól připravil sám. Přihrál totiž v ideální pozici nabíhajícímu Samcovi, který však stál v ofsajdu a jeho trefa proto nemohla být uznána za gól. Poslední slovo v prvním poločase měl znovu Kučera, ale při jeho střele z hranice
šestnáctky mu chybělo více štěstí.

Do třetice se mladý útočník řítil do šance tři minuty po přestávce, kdy ho do sóla vyslal Čížek, ale souboj s brankářem Baránkem opět prohrál. Dukla v těch chvílích sice soupeře přitlačila na jeho polovinu, ale střelecká nemohohoucnost diváky až popuzovala. Úroveň hry šla s přibývajími minutami dolů a o bodech nakonec rozhodla 50. minuta, kdy si při srážce roztrhl hlavu Kulič a na hřiště musel nedávno operovaný Seman. Jeho příchod byl od prvních minut na trávníku cítit, a tak když ho vyslal v 74. minutě do šance Jarolím, potvrdil příbramský kanonýr svůj um a po nádherné individuální akci rozjásal poprvé ochozy.

Po třech minutách se diváci radovali znovu: Otepka kopl trestný kop pětatřicet metrů od ostravské branky k bližší tyči a překvapený Baránek jen sledoval, jak mu míč padá do  sítě. Hrubá gólmanova chyba položila Baník definitivně na lopatky.

Dukla Příbram - Baník Ostrava 2:0 (0:0)
Branky: 74. Seman. 77. Otepka. Rozhodčí: Jára - Talpa, Hruška. ŽK: Mácha, Čížek - V. Baránek, Veselý, Kubica, Lukeš. Diváci: 5800.
Dukla Příbram: Čaloun - Schindler - Mácha, Podzemský - Mynář, Jarolím, Novák (73. Šmejkal), Čížek, Otepka - Kučera (62. Zušťák), Kulič (51. Seman)
Baník Ostrava: V. Baránek - Kubica, Milan Poštulka, Dvorník, Čáp (81. Marek Poštulka) - Veselý, Šlachta, Lička, Jankulovski - Samec (66. Lukeš), Baroš