Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Duel se Švýcarskem uvidí Ostrava

14 2003
Praha - Čeští fotbalisté do jednadvaceti sehrají odvetu baráže o účast na mistrovství Evropy proti Švýcarsku ve středu 19. listopadu na ostravských Bazalech. Po úterním jednání výkonného výboru to potvrdil generální sekretář Českomoravského fotbalového svazu Petr Fousek.

První utkání se s největší pravděpodobností bude hrát v sobotu 15. listopadu; jisté je, že v Basileji.

Svazoví činovníci se rozhodovali mezi Ostravou a Uherským Hradištěm, kde byla v neděli otevřena zbrusu nová aréna. "Na Bazalech se dá očekávat vysoká návštěva a nejen kvůli tomu, že v týmu je několik tamních hráčů. Důležitá je i skutečnost, že v Ostravě je letiště," vysvětlil Fousek pohnutky, které svaz vedly k tomu, aby utkání nasměroval na sever Moravy.

Oba stadiony však nadále zůstávají v sedmičlenném širším výběru pro případný evropský šampionát téže kategorie, který se bude hrát příští rok v květnu. Česká republika je jednou ze šesti zemí, které o něj projevily zájem; vedle ní chtějí turnaj pořádat také Německo, Francie, Turecko, Skotsko a Norsko.

"A protože Turecko hraje s Německem v baráži, už má UEFA jistotu, že alespoň
jeden ze zájemců postoupí," vysvětlil funkcionář.  Přiznal však, že pokud by se turnaj konal v České republice, sedm vybraných stadionů by zřejmě nebylo využito.
"V minulých dnech ale všechny navržené arény navštívila inspekce UEFA a vyslovila s nimi naprostou spokojenost," doplnil Fousek informaci.

Turnaj s osmi účastníky se bude hrát jako obvykle ve dvou skupinách po čtyřech. Jedna by se uskutečnila na severu Moravy, druhá v její jižní části. V úvahu přichází stadiony v Ostravě, Olomouci, Opavě, Uherském Hradišti, Drnovicích, Zlíně a Brně.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze