Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Drulák: Němci dopadli jako my v Portugalsku

Radost fotbalistů Itálie - JSME VE FINÁLE. Italští fotbalisté oslavují, na mistrovství světa budou hrát o zlato. | foto: Dylan MartinezReuters

5 2006
Praha - Itálie je ve finále fotbalového mistrovství světa. "Kdo by to byl býval řekl. Já tedy určitě ne," přiznává Radek Drulák. Nejlepší fotbalista Česka za rok 1995 a bývalý reprezentant se ohlíží za úvodním semifinále šampionátu, v němž Italové zdolali v prodloužení domácí Německo 2:0.

Oba góly padly v samém závěru prodloužení, když už trenéři dávali dohromady hráče pro penaltový rozstřel.

"Němci to na penalty hráli až moc. Bylo vidět, jak to tam tlačí a to se jim nevyplatilo.

Dopadli přesně jako my před dvěma lety v Portugalsku s Řeckem. Je hrozné dostat gól a vědět, že už s tím nic nemůžete udělat. Padne to tam a je hotovo. Konec.

Takový zápas jako je semifinále mistrovství světa rozhodují maličkosti, detaily. A Němci v rozhodující chvíli neměli takového hráče je Pirlo.

Jiný by to hned napálil, bál by se, aby míč neztratil a nebyl z toho brejk. Ale Pirlo ho podržel, čekal, co se mu naskytne a udělal nejlepší řešení.

Myslel jsem si, že do finále půjdou Němci. Když Italové na začátku prodloužení trefili dvě tyče, říkal jsme si, že zase mají to svoje štěstí. Ale nakonec neměli.

Fotbal to nebyl kdovíjaký, ale bohužel, takový je trend. Jde o strašně moc a všechno se podřizuje taktice.

Nemyslím si, že tenhle šampionát je co se týče úrovně hry nějak extra špatný. Vždycky se dají vybrat lepší i horší zápasy.

My si tu laťku nastavujeme pořád výš, ale fotbal se mění. Jiný byl před deseti lety a za deset let se bude hrát zase jinak. Každý má strach prohrát a to se projevuje.
Vždyť ani finále Ligy mistrů žádný pěkný fotbal nepřineslo a to tam byly Arsenal s Barcelonou.

Italové to vzali pěkně odzadu, poctivě a maximálně defenzívně, někdy jich před vlastním vápnem bylo až osm a jen dva Němci. Dá pak rozum, že z toho gól dát nejde. Navíc v dnešním fotbale je málo útočníků, kteří dokáží zápas rozhodnout sami.

Ale je pravda, že Italové mají víc lepších fotbalistů. U Pirlovi už řeč byla, je tu Totti, Zambrotta, Camoranesi. Němci mají snad jen Ballacka, ale zase technické nedostatky nahrazují obrovskou vůlí a bojovností. Hlavou by i přelomili tyč, pokud by to bylo zapotřebí.

I když byl zápas hodně vyrovnaný, tak si myslím, že Italové byli o kousek lepší.

Dneska budu fandit Francii, s ní bude finále zajímavější. Strašně se mi líbilo, jak zametla s Brazílií."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze