Druhou fotbalovou ligu vede Kladno

• 4
Praha - Fotbalová druhá liga má nového vedoucího. Je jím celek Kladna, který ve 13. kole vyhrál doma nad brněnským béčkem. Kladenští naposled prohráli 17. srpna ve 4. kole v Mostě, od té doby sedmkrát zvítězili a dvakrát remizovali. Stejný bodový zisk jako lídr soutěže mají další tři týmy Mladá Boleslav, Most, Drnovice a o pořadí na prvním až čtvrtém místě rozhoduje pouze skóre. Jen o bod zpět je exligový Hradec Králové.

Kladno - Brno B 2:0 (1:0)

Domácí se ujali vedení hned z první akce, kdy si na roh Klinky naskočil stoper Trousil a rozjásal ochozy. Brňané se ve druhé části hry zlepšili, ale jejich umění končilo na hranici kladenské šestnáctky. Prakticky za celý zápas netrefili Winterovu branku. Naopak čtvrt hodiny před koncem Kalina skvěle uvolnil Klinku a ten nedal gólmanu Brezovanovi šanci. Další dvě velké příležitosti však Klinka a Strnadel již nevyužili. Kladno tak již podeváté za sebou bodovalo.
Branky: 11. Trousil, 77. Klinka. Rozhodčí: Čecháček. ŽK: Hodan - Schwarz. Diváci: 2540.

Pardubice - Mladá Boleslav 1:2 (1:1)

Zpočátku byli domácí aktivnější a zaslouženě získali vedení. Po inkasované brance hosté přidali a gólem do šatny vyrovnali. Ve druhé půli byli Středočeši důraznější, ale vítězství jim zajistila šťastná branka po chybě domácí obrany a nešťastné teči před pardubickou brankou. Závěrečný tlak domácích vyrovnání nepřinesl.
Branky: 37. Koukal - 45. Bednář, 73. Gögh. Rozhodčí: Puček. ŽK: Koukal, Kaciáň, Peteřík, Kaufman - Vizinger. Diváci: 400.

Most - HFK Olomouc 0:1 (0:1)

Domácí sice měli optickou převahu, ale nedokázali ji využít. Rozhodující branku vstřelil těsně před přestávkou Kořínek po centru Spáčila. V závěru vychytal hostující brankář Hrdinka nejen Brzezinovy nůžky, ale i Škodovu hlavičku.
Branka: 42. Kořínek. Rozhodčí: Jiřík. ŽK: Pilař - Lukáč, Laštůvka. Diváci: 1115.

Drnovice - Bohemians 0:0

Oboustranně útočnému fotbalu s množstvím standardních situací chyběly góly. Obrany byly vždy na svém místě, hlavně při vysokých míčích. Nicméně fotbalové byly až efektní nůžky domácího Rajnocha po centru Kopunce ve 33. minutě. Ve druhém poločase Drnovice zatlačily Bohemians před branku, největší šance ale Bílek ani Třasoň nevyužili. Druhý jmenovaný mohl rozhodnout v 81. minutě, ale jeho lob Raba chytl.
Rozhodčí: Královec. ŽK: Opravil, Břežný - Třasák. Diváci: 1648.

Kunovice - Hradec Králové 1:2 (0:2)

Fotbalisté Hradce Králové poznali po čtyřech zápasech znovu, jak chutná výhra. Rozhodli o ní už v prvním poločase a přestože po přestávce ve svém úsilí exligisté polevili, domácí tým přesto bezpečně porazili.
Branky: 85. Matúš - 38. Bouška, 41. Jůn. Rozhodčí: Gruber. ŽK: Chmelíček, Máčala, Bílý - Juračka, Lukáš. Diváci: 248.

Sparta B - Xaverov 0:2 (0:1)

Poslední celek tabulky si vyšlápl na sparťanskou rezervu a po delší odmlce se opět dočkal plného bodového zisku. Ve vyrovnaném souboji si mírnou územní převahu vypracovali hosté a brankově ji dokázali zúročit ve 28. min. Pět minut před přestávkou mohli po standardní situaci domácí vyrovnat, ale xaverovský gólman bravurním zákrokem vyškrábl Gluščevičovu hlavičku na roh. Po přestávce domácí nemohoucnost potrestal závěru Bartoš a zpečetil tak první porážku sparťanské rezervy na vlastním trávníku.
Branky: 28. Šindeář, 82. Bartoš. Rozhodčí: Liba. ŽK: Dosoudil, Volešák - Šindelář, Myšák, Bečka. Diváci: 207.

Olomouc B - Prachatice 5:0 (1:0)

O vítězství rozhodli Moravané dvěma rychlými góly v úvodu druhého poločasu. Ve 37. minutě hostující Tobiáš fauloval pronikajícího Siegla a z nařízené penalty Vyskočil dostal domácí do vedení. Tři minuty po přestávce po Sieglově rohu vstřelil hlavou druhý gól Ševela a za další tři minuty Kobylík zblízka s přispěním obrany hostí rozhodl. Další dva góly v síti hostí jejich zasloužený debakl jen zvýraznily.
Branky: 38. Vyskočil z pen., 48. Ševela, 51. Kobylík, 65. Jordánek, 89. Mazouch. Rozhodčí: Slavík. ŽK: Kobylík, Siegl, Schulmeister - Babka, Cserge. Diváci: 292.

Jihlava - Vítkovice 4:0 (2:0)

Domácí byli od začátku zápasu lepším týmem a svou převahu dokázali v obou poločasech vyjádřit dvěma brankami. V prvních 45 minutách se za záda vítkovického gólmana Grigára trefil Polonyi a z pokutového kopu Vladyka, ve druhé půli pak přidal třetí gól Čep a v poslední minutě uzavřel skóre na konečných 4:0 Večera. Jihlava tak prodloužila svou šňůru neporazitelnosti na šest zápasů.
Branky: 17. Polonyi, 38. Vladyka z pen., 55. Čep, 90. Večeřa. Rozhodčí: Kovařík. ŽK: Nechvátal (Vítkovice). Diváci: 750.