Druholigový Senec vyhrál Slovenský pohár

8 2002
Považská Bystrica - Druholigový Senec se stal vítězem Slovenského fotbalového poháru, když ve finále porazil Matador Púchov až v penaltovém rozstřelu 4:2. Zápas skončil i po prodloužení 1:1. Senec získal pohárovou trofej poprvé a zajistil si účast v předkole Poháru UEFA a prémii 600 000 slovenských korun. Poražený Púchov dostane polovinu. Senec šel až na začátku druhého poločasu do vedení po chybě púchovské obrany, kterou potrestal Lukáč střelou z hranice pokutového území.

Aktivnější Púchov otevřel hru a jedenáct minut před koncem vyrovnal reprezentační útočník Breška.  Třicetiminutové prodloužení vítěze neurčilo a tak přišly na
řadu penalty. Ve čtvrté sérii senecký Beňo zvýšil na 3:2, brankář Kollár vyrazil střelu púchovského Krauše a Bella v páté sérii upravil na konečných 4:2.

Výsledek - finále
Púchov - Senec 1:1 po prodl. (1:1, 0:0), 2:4 na penalty
79. Breška - 49. Lukáč. Rozhodčí: Stredák. ŽK: Škripec - Takáč, Hesek. Diváci: 4584. Penalty: Vavrík, Bugala - Lukáč, Volf, Beňo, Bella.

Témata: Senec, Púchov, UEFA