Znojmo vyhrálo v Opavě i bez vyloučeného Heinze, uspěl také Sokolov

Marek Heinz (vpravo) sice zápas v Opavě nedohrál, jeho znojemští spoluhráči ale zvítězili i v oslabení. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

24 2013
Dohrávky Fotbalové národní ligy zvládli favorité. Znojmo má po vítězství 1:0 v Opavě stejně bodů jako vedoucí Bohemians. Třetí místo drží po výhře 2:0 v Čáslavi celek Sokolova a na dvojici lídrů mu schází tři body.

Opava - Znojmo 0:1 (0:0)

Znojmo uspělo v Opavě přesto, že poslední půlhodinu hrálo bez vyloučeného Heinze. Bývalý reprezentant dostal v 60. minutě červenou kartu za faul na Kostelného. Rozhodnutí padlo v 74. minutě. Unikající Nepožitek vystřelil a jeho tečovaná střela šťastně zapadla do šibenice opavské branky. Domácí nedokázali využít početní převahu a zkomplikovali si tak boj o záchranu.

Branka: 74. Nepožitek. Rozhodčí: Zelinka - Tacina, Marek. ŽK: Kostelný, Ficek, Zapletal, Potočný - Mudra. ČK: 60. Heinz (Znojmo). Diváci: 1265.

Opava: Květon - Metelka, Kostelný, Štrbák, Potočný - Patryš, Zapletal (80. Krčmařík), Sedláček, Ficek (87. Jukl) - Prokeš, Lokša (60. Mrázek). Trenér: Vavruška.

Znojmo: Hrubý - Hříbek, Jonov, Hnaníček, Mudra - Helísek (89. Lukáš), Lacko, Buchta, Nepožitek (85. Ševčík), Cihlář (79. Okleštěk) - Heinz. Trenér: Kalvoda.

Čáslav - Sokolov 0:2 (0:1)

Sokolov šel do vedení v Čáslavi ve 13. minutě, kdy nepovedenou Dvořákovu střelu usměrnil za Duchečkova záda Vaněček. Pět minut před poločasovou přestávkou mohli domácí vyrovnat, ale zcela volný Diuf nastřelil břevno.

Hosté definitivně rozhodli o své čtvrté výhře za sebou v 76. minutě.

Dřížďal z levé strany našel před brankou Čadu a ten poslal míč bez přípravy do sítě. Čáslav je předposlední bod před Opavou.

Branky: 20. Vaněček, 76. Čada. Rozhodčí: Orel - Pilný, Trávníček. ŽK: Diuf, Pollalis, Melissopulos, Ujec - Jurdík. Diváci: 222.

Čáslav: Ducheček - Achemaistos, Vasilakos (20. Ujec), Karal (76. Stathoulopulos), Guggino - Diuf, Pollalis (70. Hippias), Efthymiadis, Melissopulos - Krmenčík, Fikejz. Trenéři: Kolev a Kopecký.
Sokolov: Bertelman - Blažek, Vondráček, Hošek, Dřížďal - Machek, Vrtělka, Čada, Vaněček (85. Dvorník) - Jurdík (72. Holub), Dvořák (79. Šamánek). Trenér: Jindra.

Varnsdorf - HFK Olomouc 3:0 (1:0)

V třetí středeční dohrávce porazili fotbalisté Varnsdorfu 3:0 HFK Olomouc.

Severočeši jsou čtvrtí o tři body za Sokolovem a mají ještě zápas k dobru. Branky vstřelili Schubert, Kotiš z penalty a Rudnickij.

Branky: 36. Schubert, 55. Kotiš z pen., 76. Rudnickij. Rozhodčí: Lerch - Hájek, Peřina. ŽK: 25. Murin, 49. Žondra (oba HFK).

Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Cana, Kouřil (27. Soběslav), Martan - Kotiš, Fabián, Zieris, Hikspoors (75. Vilkovský) - Rudnickij, Schubert (75. Breite). Trenér: Frťala.

HFK Olomouc: Šrom - Kovář, Šimko, Bednář, Čep - Murin, Kobylík, Biolek (69. Korčián), Čtvrtníček (69. Kopecký), Chmelo (81. Nekuda) - Žondra. Trenér: Machala.

1 Bohemians Praha 1905 23 13 6 4 37:17 45
2 Znojmo 23 13 6 4 34:17 45
3 Sokolov 23 12 6 5 32:20 42
4 Varnsdorf 22 12 3 7 35:22 39
5 Zlín 23 11 4 8 39:28 37
6 Žižkov 23 10 5 8 28:22 35