Radost fotbalistů Blanska

Radost fotbalistů Blanska | foto: Patrik Uhlíř, MAFRA

Fotbalisté Blanska se díky výhře v Jihlavě posunuli na osmé místo

• 1
Fotbalisté Blanska zvítězili v předehrávce 8. kola druhé ligy na hřišti Jihlavy 4:1 a ukončili v soutěži sérii čtyř zápasů bez výhry. Dosud jediné vítězství v ročníku zaznamenali před více než dvěma měsíci proti pražské Dukle. V tabulce se posunuli na osmou příčku o bod před Vysočinu, která je desátá.

Hosté rozhodli o výhře po půlhodině hry, kdy se trefili Filip Žák a Ondřej Sukup, v úvodu druhé půle navíc přidal třetí gól Lukáš Kania. Jihlavští sice snížili v 58. minutě zásluhou Ekvádorce Luise Arroya, v závěru ale podruhé skóroval Kania.

Vysočina, která prohrála ve třetím z posledních čtyř soutěžních zápasů, získala ze čtyř domácích duelů v tomto druholigovém ročníku jediný bod.

FC Vysočina Jihlava - FK Blansko 1:4 (0:2)

Branky: 58. Arroyo - 32. Žák, 40. Sukup, 54. Kania, 87. Kania. Rozhodčí: Ondřej Cieslar – Radek Kotík, Radim Dresler. ŽK:65. Štefánek - 60. Štrbák, 84. Lahodný.

FC Vysočina Jihlava Číž – T. Vlček, Štefánek, Křišťál – Lacko (C), Červ, Horák (46. Klobása), Tureček (46. Peřina), T. Svoboda (61. Ševčík) – Smejkal, Arroyo (83. Křivánek).

FK Blansko Halouska – Sukup, Vincour, Štrbák (C), Klusák – Vasiljev (75. Martin Holek), Kopičár (88. Přerovský), Lahodný, Kania (87. Helebrand) – Harba – Žák.